Print Friendly and PDF
Администрирование налогов: изменения-2018
Администрирование налогов: изменения-2018

Публикуется на языке оригинала

Встановлення і оприлюднення ставок на місцеві податки

Раніше  ми вже розповідали про особливості встановлення цих ставок в 2018 році.

За п. 3 розд. ІІ Закону №2245 у 2018 році до рішень про встановлення місцевих податків і зборів, прийнятих органами місцевого самоврядування, у тому числі радами об’єднаних територіальних громад, після 15 липня 2017 року та у 2018 році, не застосовуються вимоги пп. 4.1.9 та п. 4.5, пп. 12.3.4, пп. 12.4.3 та п. 12.5 ПКУ та Закону «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Тобто місцеві ради зможуть переглянути ці ставки протягом 2018 року, а платникам податку-юрособам потрібно буде постійно перевіряти встановлений розмір таких ставок протягом року. Адже така зміна ставок в середині звітного року спричинить необхідність подання уточнюючої декларації з податку на нерухомість та земельного податку і коригування їх суми.

Поруч із цим, Законом № 2245 були внесені зміни до пп. 12.3.3 ПКУ.

За ними копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів або про внесення змін до них надсилається місцевими радами в електронному вигляді у 10-денний строк з дня прийняття до органу ДФС, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів. Зробити це потрібно не пізніше 1 липня рокущо передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлених місцевих податків та зборів або змін до них.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику (тобто ДФСУ), не пізніше 15 липня поточного року оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та зборів на відповідних територіях.

Та враховуючи зняття обмеження, встановленого пп. 12.3.4 ПКУ, зрозуміло, що у 2018 році чекати на вчасне оприлюднення зведеної інформації від ДФСУ та незмінність протягом року цих ставок протягом року не доводиться.

Це норма розрахована на майбутнє – коли платники місцевих податків та зборів зможуть знайти потрібні їм ставки не лише в рішеннях місцевих рад, а й на сайті центрального податкового органу.

Оприлюднення даних про нормативну грошову оцінку землі

Згідно з оновленою редакцією пп. 12.3.3 ПКУ, орган місцевого самоврядування у 10-денний строк з дня затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель направляє в електронній формі до органу ДФС інформацію про нормативну грошову оцінку земель.

Контролюючі органи не пізніше 10 липня поточного року складають зведену інформацію про нормативну грошову оцінку земель. А ДФСУ не пізніше 15 липня поточного року оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті зведену інформацію про проведену нормативну грошову оцінку земель.

<…>

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Чтобы БЕСПЛАТНО получить доступ к полному тексту статьи заполните, пожалуйста, заявку:


Читайте также

ГФС внедряет новую ИТС «Электронный кабинет»
views 156
ГФС внедряет новую ИТС «Электронный кабинет» Публикуется на языке оригинала Відповідно до наказу Мінфіну від 14.07.2017 р. № 637 «Про затвердження Порядку функціонування Електронного кабінету», запроваджено інформаційно-телекомунікаційну систему «...
ВР приняла новые критерии отбора крупных плательщиков
views 165
ВР приняла новые критерии отбора крупных плательщиков Верховная Рада Украины поддержала проект Закона № 6776-д, которым были обновлены критерии определения крупного налогоплательщика. Соответствующие изменения в Налоговый кодекс были инициированы О...
Куда уплачивать налоги и предоставлять отчетность при изменении местонахождения фирмы
views 207
Куда уплачивать налоги и предоставлять отчетность при изменении местонахождения фирмы Изменение юрлицом местонахождения — не такая и диковинка. Поэтому фискалы рассказали, куда нужно уплачивать налоги (прочие обязательные платежи) и предоставлять о...
Утвержден Реестр крупных налогоплательщиков на 2018 год
views 343
Утвержден Реестр крупных налогоплательщиков на 2018 год Крупный налогоплательщик — юридическое лицо или постоянное представительство нерезидента на территории Украины, у которого объем дохода от всех видов деятельности за последних 4 последовательн...
Обновлен Порядок отправки налоговых уведомлений-решений
views 298
Обновлен Порядок отправки налоговых уведомлений-решений Публикуется на языке оригинала Зміни до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків внесено наказом Мінфіну 21.07.2017  р. № 658 (зареєстрований...
Администрирование налогов: изменения-2018 обновлено: Январь 27, 2018 автором: admin
Администрирование налогов: изменения-2018

Подписаться на рассылку свежих новостей