Print Friendly and PDF
Алименты на ребенка: увеличен размер и упрощен механизм принятия судебного решения
Алименты на ребенка: увеличен размер и упрощен механизм принятия судебного решения

Публикуется на языке оригинала

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо покращення захисту права дитини на належне утримання»

Сьогодні, 17 травня, Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект №4928 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання». За документ проголосували 226 нардепів.

Як зазначено на сайті ВРУ, законодавчим актом спрощено механізм прийняття судового рішення щодо стягнення аліментів шляхом спрощення судового захисту прав одержувача аліментів, врахування прихованих доходів платника аліментів при визначенні розміру аліментів.

Відповідні зміни внесено до Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу та Закону України «Про судовий збір».

Нагадаємо, що в першому читанні законопроект був прийнятий 19 жовтня 2016 року. Про це ми розповідали тут>>

Опісля його було відправлено на доопрацювання. Поки що остаточний текст Закону відсутній.

Згідно з текстом законопроекту до другого читання, у Сімейному кодексі тепер буде чітко прописано, що аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини.

Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім’я якого виплачуються аліменти, має розпоряджатися аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.

Неповнолітня дитина має право брати участь у розпорядженні аліментами, одержаними на її утримання. Окрім того, вона має право на самостійне одержання аліментів та розпорядження ними відповідно до ЦКУ.

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (раніше було не менше 30%).

Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі:

  • на одну дитину – однієї чверті,
  • на двох дітей – однієї третини,
  • на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів,

але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

Суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, підлягає індексації.

Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

У разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100% заборгованості.

Цей Закон набере чинності через місяць з дня його опублікування.

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Читайте также

Учет алиментов
views 31
Учет алиментов Как разъясняет ГФС в Базе знаний "ЗІР", подкатегория 103.25, суммы алиментов, удержанных предприятием из фактического заработка (дохода) работника на основании постановления исполнителя, которые перечислены на счет исполнительной слу...
Министр соцполитики хочет обязать украинцев платить алименты на содержание пожилых родителей
views 83
Министр соцполитики хочет обязать украинцев платить алименты на содержание пожилых родителей По словам Ревы, не только родители обязаны содержать своих несовершеннолетних детей, дети обязаны заботиться о своих нетрудоспособных родителях, сообщает  ...
Облагать ли НДФЛ индексацию размера алиментов
views 111
Облагать ли НДФЛ индексацию размера алиментов Если плательщик алиментов имеет нерегулярный, непостоянный доход, часть дохода получает в натуре, а также при наличии других обстоятельств, имеющих существенное значение, суд по заявлению плательщика ил...
Ответственность за неуплату алиментов существенно усилена
views 159
Ответственность за неуплату алиментов существенно усилена При наличии задолженности по уплате алиментов, совокупный размер которой превышает сумму соответствующих платежей за шесть месяцев, государственный исполнитель выносит мотивированные постано...
Реестр неплательщиков алиментов обнародуют на сайте Минюста
views 288
Реестр неплательщиков алиментов обнародуют на сайте Минюста Данные о недобросовестных родителях будут размещены на официальном сайте Минюста. Об этом сообщил Министр юстиции Павел Петренко. Он также проинформировал народных депутатов, что сейчас н...
Алименты на ребенка: увеличен размер и упрощен механизм принятия судебного решения обновлено: Май 17, 2017 автором: admin
Алименты на ребенка: увеличен размер и упрощен механизм принятия судебного решения
Метки:

Подписаться на рассылку свежих новостей

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок