Print Friendly and PDF
Больничные и декретные выплаты: налогообложение и отчетность
Больничные и декретные выплаты: налогообложение и отчетность

Публикуется на языке оригинала

Заявка-розрахунок у Фонд

За перші 5 календарних днів лікарняні виплачуються за рахунок роботодавця. І зробити це слід у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати (ст. 32 Закону № 1105). А ось за решта днів тимчасової непрацездатності (починаючи з 6-го) і допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами фінансує Фонд соцтраху (далі — ФСС). І раніше, ніж кошти на ці виплати надійдуть на спеціальний рахунок роботодавцю в банку, він не зможе зробити ці виплати.

Тож після проведення всіх обчислень за такими виплатами роботодавцем  подається заявка-розрахунок до ФСС для отримання коштів. Поки що за формою, зазначеною в додатку до Порядку №26. Але зверніть увагу: форма такої заявки-розрахунку у 2018 році може змінитися. Принаймні, проект такої зміненої форми вже існує, ми про це писали тут.

Заявка-розрахунок складається у двох примірниках:

  • один (з відміткою про прийняття) — зберігається на підприємстві,
  • другий – залишається у  ФСС.

Строків подання до ФСС заяв-розрахунків не зазначено у Порядку №26. Страхувальник самостійно визначає такі строки, при цьому враховуючи строки виплати матеріального забезпечення, що зазначаються у ст. 33 Закону № 1105 та строків надходження коштів від ФСС на спецрахунок підприємства відповідно до п. 8 Порядку № 26.

Контроль за своєчасним поданням таких заяв-розрахунків покладається на комісію (уповноваженого) з соцстрахування (пп. 3.1.5 Положення № 25).

Щодо заповнення заявки-розрахунку, то у ній, звісно, що слід відображати лише кошти, які ФСС має профінансувати (надати). Якщо лікарняні оплачуються за рахунок роботодавця, інформація про них в заявці-розрахунку відображається лише в графі 7 (де зазначається загальна кількість днів лікарняного). Якщо працівник хворів не більше ніж 5 календарних днів, інформація (заявка-розрахунок) про це в ФСС не подається.

У заявці-розрахунку зазначається нарахована сума матеріального забезпечення без зменшення на суми обов’язкових утримань та нарахувань. Тобто, коли замовляємо кошти на фінансування днів тимчасової непрацездатності  з ФСС, зазначаємо суму без утримання ПДФО та ВЗ (декретні ними не оподатковуються, про що далі) та без нарахування ЄСВ.

На першій сторінці зазначається сума, що підлягає оплаті за рахунок ФСС. На другій сторінці у таблиці зазначається за кожним працівником загальна сума матеріального забезпечення (дивіться Приклад та Зразок заповнення)

ПРИКЛАД 1

У січні 2018 р. у відділ кадрів підприємства «Дари Поділля» працівники підприємства надали листки тимчасової непрацездатності:

1) Листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами, серія ААА №123123. Оксамитенко О.О. Період  непрацездатності – з 16.01.2018 р. по 21.05.2018 р. (126 к.д.). Працівниці нараховано декретних – 55 000,26 грн. Оплата провадиться в повному обсязі за рахунок ФСС.

2) Лікарняний листок  з тимчасової непрацездатності, серія АВА 321321, Устименко К.О. Період непрацездатності з 12.01.2018 р. по 15.01.2018 р. (4 к.д.).

Середньоденна заробітна плата становить 230,00 грн. Сума нарахованої оплати за період тимчасової непрацездатності – 920,00 грн. Вся оплата провадиться за рахунок роботодавця.

<…>

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Чтобы БЕСПЛАТНО получить доступ к полному тексту статьи заполните, пожалуйста, заявку:


Читайте также

Начисление больничных при почасовой оплате труда
views 16
Начисление больничных при почасовой оплате труда На предприятии применяется почасовая форма оплаты труда. Как начислить больничные работнице, если она приступила к работе по окончании отпуска по уходу за ребенком до 3 лет, а спустя 2 недели у нее з...
Командировка в период больничного: что оплачивать?
views 23
Командировка в период больничного: что оплачивать? Ситуации, когда работник в период больничного съездил в служебную командировку на день-два, действительно, бывают. При этом у работников кадровых служб возникает вопрос: какие отметки проставлять в...
Расчет больничных: практические примеры
views 34
Расчет больничных: практические примеры С основными правилами исчисления пособия по временной утрате трудоспособности наемным работникам можно ознакомиться в материале «Предоставляем и оплачиваем больничные» газеты № 90/2018. А сейчас на цифровых п...
Как исчислить декретные совместителю
views 62
Как исчислить декретные совместителю Женщина предоставила копию листка нетрудоспособности по беременности и родам. Имеет ли она право на получение декретных, учитывая то что является внешним совместителем? Какие документы нужно предоставить в таком...
Как облагать больничные и декретные предпринимателей в 2018 году
views 99
Как облагать больничные и декретные предпринимателей в 2018 году Начиная с 1 января 2016 года предприниматели (как единщики, так и общесистемщики) и лица, осуществляющие независимую профессиональную деятельность, уплачивают ЕСВ в размере 22%. Следо...
Больничные и декретные — 2018: налогообложение и отчетность обновлено: Февраль 4, 2018 автором: admin
Больничные и декретные — 2018: налогообложение и отчетность

Подписаться на рассылку свежих новостей

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок