Print Friendly and PDF
Дивиденды вместо зарплаты?
Дивиденды вместо зарплаты?

Публикуется на языке оригинала

Виконання обов’язків директора товариства покладено на одного із засновників без укладання трудового договору та без зарплати, але на підставі статуту товариства за винагороду у вигляді дивідендів щомісячно. Чи потрібно подавати до органу ДФС повідомлення про прийняття працівника на роботу?

Чинне законодавство розділяє зарплату та дивіденди

Ми неодноразово на сторінках «ДК» та на веб-порталі dtkt.ua звертали увагу на особливість посади керівника.

Так, з одного боку, відомості про керівника заносяться до ЄДР — такі дії «офіціалізують» повноваження керівника на вчинення дій від імені товариства без довіреності.

З іншого — керівник за посадою є працівником, відомості про посаду (директор, гендиректор тощо) зазначаються у штатному розписі.

З керівником підприємства укладається трудовий договір або контракт. I в першому, і в другому випадку керівник приступає до виконання обов’язків за наказом по підприємству з виплатою йому зарплати згідно зі штатним розписом. Запис про прийняття на посаду та звільнення з посади керівника підприємства заноситься до трудової книжки. Керівник може бути звільнений у порядку, встановленому статутом, або з інших підстав, передбачених ст. 36, 38, 40, 41 КЗпП.

Повідомлення про прийняття на роботу керівника, що має подаватися до органів ДФС напередодні видання наказу про вступ на посаду, здійснюється в загальному порядку (якщо тільки не йдеться про новостворене підприємство) в порядку, визначеному Постановою КМУ від 17.16.2015 р. №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу». Адже вимога щодо допуску працівника з укладенням трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомленням органу ДФС про прийняття працівника на роботу повною мірою стосується й керівника.

<…>

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:






 

Читайте также

Должностные оклады в органах местного самоуправления повышаем с 18 мая
views 58
Должностные оклады в органах местного самоуправления повышаем с 18 мая Постановление КМУ от 10.05.2018 г. № 363, которым повышены размеры должностных окладов работников местного самоуправления, опубликовано в газете «Урядовый курьер» от 18.05.2018....
Кто выбирает банковское учреждение для перечисления зарплаты работника
views 34
Кто выбирает банковское учреждение для перечисления зарплаты работника ГУ Гоструда в Николаевской области, на своем официальном сайте, обращает внимание на то, в соответствии с ч. 5 ст. 24 Закона Украины «Об оплате труда» по личному письменному сог...
На сколько оштрафуют за несвоевременную выплату аванса или выплату его в меньшем размере
views 96
На сколько оштрафуют за несвоевременную выплату аванса или выплату его в меньшем размере (комментарий к письмам Минсоцполитики от 16.03.2018 г. № 118/0/22-18 и Гоструда от 03.04.2018 г. № 2547/4/4.1-ДП-18) Суть вопроса. Сроки и периодичность выпла...
Акционерные общества смогут избирать на общем собрании способ выплаты дивидендов
views 34
Акционерные общества смогут избирать на общем собрании способ выплаты дивидендов НКЦБФР на заседании, которое состоялось 3 мая 2018, утвердила изменения в ряд нормативно-правовых актов по вопросам осуществления депозитарной и клиринговой деятельнос...
Аванс + зарплата: не нарушаем
views 112
Аванс + зарплата: не нарушаем О «драконовских» штрафах, которыми грозят контролеры работодателям, выплатившим зарплатный аванс в меньшей сумме, мы с вами говорили в «Налоги и бухгалтерский учет», 2018, № 33, с. 5. Сегодня предлагаем поговорить о то...
Дивиденды вместо зарплаты? обновлено: Май 6, 2018 автором: admin
Дивиденды вместо зарплаты?

Подписаться на рассылку свежих новостей

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок