Не пропустіть!

Отримайте безкоштовний доступ до "ІНТЕРАКТИВНОЇ БУХГАЛТЕРІЇ" на 72 години та дізнайтеся як зекономити на передплаті 2420 грн!

Тільки до 22.07.2018

Print Friendly and PDF
Договор ГПХ с гражданином США
Договор ГПХ с гражданином США

Публикуется на языке оригинала

Організація запрошує для консультації нерезидента — громадянина США. Чи можна оформити з нерезидентом ЦПД? Чи діятиме обмеження мінімальної суми оплати в 10 МЗП? Чи можна звітувати щодо сплати ПДФО в №1ДФ без наявності IПН у нерезидента?

Так, із нерезидентом можна оформити договір договір ЦПХ. Договір ЦПХ — це угода між підприємством та особою на виконання певної роботи, предметом якого є надання певного результату праці. Фактом виконання робіт (надання послуг) за договором ЦПХ є акт виконаних робіт (наданих послуг). Акт і є первинним документом під час відображення операцій у бухобліку.

Щодо оподаткування ПДФО та відображення у звітності

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов договору ЦПХ (пп. 164.2.2 ПКУ). Згідно з пп. 170.10.1 ПКУ, доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів. Ставка ПДФО становить 18% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих у т. ч., але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за договорами ЦПХ.

Отже, доходи, одержані нерезидентами у вигляді винагород та інших виплат, які виплачуються за договорами ЦПХ, оподатковуються за ставкою 18%. Базою оподаткування є нарахована сума такої винагороди.

Та оподаткування доходів нерезидентів має свої особливості. Якщо міжнародний договір установлює інші правила, ніж зазначено в ПКУ, слід застосовувати правила міжнародного договору (п. 3.2 ПКУ).

Про уникнення подвійного оподаткування

За ст. 14 Конвенції між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки дохід, одержаний фізичною особою, яка є резидентом Договірної Держави, від виконання особистих послуг незалежного характеру, підлягає оподаткуванню тільки в тій Державі, за винятком, якщо:

a) такі послуги надаються чи надавалися в іншій Договірній Державі; та

б) дохід належить до постійної бази, яку фізична особа має або мала з метою регулярного надання таких послуг у тій іншій Державі.

<…>

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:


Читайте также

Увольнение: основания, оформление, надлежащие выплаты
views 10
Увольнение: основания, оформление, надлежащие выплаты (ответы на вопросы из семинара, состоявшегося 24.05.2018) Окончательные расчеты при увольнении Работника приняли на работу 16 апреля 2018 г., а уволили 3 мая 2018 г. Продолжительность ежегод...
«Совместитель» не обязан сообщать работодателю об увольнении с основного места работы
views 40
«Совместитель» не обязан сообщать работодателю об увольнении с основного места работы Как известно, работник имеет право заключать трудовой договор на одном или одновременно на нескольких предприятиях, в учреждениях, организациях, если иное не пред...
Информирование о размере зарплаты и ее составляющие: право или обязанность работодателя?
views 61
Информирование о размере зарплаты и ее составляющие: право или обязанность работодателя Напоминаем, что работодатель должен при каждой выплате заработной платы знакомить работника со всеми начислениями и отчислениями, которые ему проводятся. В...
Выплата надбавок за разъездной (передвижной) характер работ и за работу вахтовым методом
views 37
Выплата надбавок за разъездной (передвижной) характер работ и за работу вахтовым методом Одной из особенностей работы на некоторых предприятиях является то, что их работникам для выполнения их служебных обязанностей все время приходится находиться ...
Просто о простое
views 70
Просто о простое Вроде бы ничего не предвещало беды, и тут «бац!» нарисовался простой на предприятии. С одной стороны, предприятие не закрывают. Это хорошо. Но с другой — деятельности нет, а значит, денежки не зарабатываются! Что делать? Куда бежат...
Договор ГПХ с гражданином США обновлено: Апрель 15, 2018 автором: admin
Договор ГПХ с гражданином США

Подписаться на рассылку свежих новостей