Print Friendly and PDF
Договор ГПХ с гражданином США
Договор ГПХ с гражданином США

Публикуется на языке оригинала

Організація запрошує для консультації нерезидента — громадянина США. Чи можна оформити з нерезидентом ЦПД? Чи діятиме обмеження мінімальної суми оплати в 10 МЗП? Чи можна звітувати щодо сплати ПДФО в №1ДФ без наявності IПН у нерезидента?

Так, із нерезидентом можна оформити договір договір ЦПХ. Договір ЦПХ — це угода між підприємством та особою на виконання певної роботи, предметом якого є надання певного результату праці. Фактом виконання робіт (надання послуг) за договором ЦПХ є акт виконаних робіт (наданих послуг). Акт і є первинним документом під час відображення операцій у бухобліку.

Щодо оподаткування ПДФО та відображення у звітності

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов договору ЦПХ (пп. 164.2.2 ПКУ). Згідно з пп. 170.10.1 ПКУ, доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів. Ставка ПДФО становить 18% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих у т. ч., але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за договорами ЦПХ.

Отже, доходи, одержані нерезидентами у вигляді винагород та інших виплат, які виплачуються за договорами ЦПХ, оподатковуються за ставкою 18%. Базою оподаткування є нарахована сума такої винагороди.

Та оподаткування доходів нерезидентів має свої особливості. Якщо міжнародний договір установлює інші правила, ніж зазначено в ПКУ, слід застосовувати правила міжнародного договору (п. 3.2 ПКУ).

Про уникнення подвійного оподаткування

За ст. 14 Конвенції між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки дохід, одержаний фізичною особою, яка є резидентом Договірної Держави, від виконання особистих послуг незалежного характеру, підлягає оподаткуванню тільки в тій Державі, за винятком, якщо:

a) такі послуги надаються чи надавалися в іншій Договірній Державі; та

б) дохід належить до постійної бази, яку фізична особа має або мала з метою регулярного надання таких послуг у тій іншій Державі.

<…>

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:






Читайте также

Коворкинг (аренда рабочих мест): учет
views 22
Коворкинг (аренда рабочих мест): учет Мы уже привыкли к тому, что постиндустриальная эпоха характеризуется большим разнообразием услуг. Об одной из них мы и поговорим в сегодняшней статье. Поводом для этого стало обращение нашей читательницы. Ее ин...
Трудоустройство лиц предпенсионного возраста: появился проект изменений в Отчет по квоте
views 37
Трудоустройство лиц предпенсионного возраста: появился проект изменений в Отчет по квоте Минсоцполитики подготовило проект изменений в Порядок предоставления работодателями государственной службе занятости информации о занятости и трудоустройстве г...
Как исчислить декретные совместителю
views 32
Как исчислить декретные совместителю Женщина предоставила копию листка нетрудоспособности по беременности и родам. Имеет ли она право на получение декретных, учитывая то что является внешним совместителем? Какие документы нужно предоставить в таком...
В какой срок работодатель должен уведомить рабочий орган Фонда о несчастном случае?
views 24
В какой срок работодатель должен уведомить рабочий орган Фонда о несчастном случае? Согласно пункту 10 Порядка проведения расследования и ведения учета несчастных случаев, профессиональных заболеваний и аварий на производстве, утвержденного постано...
Решение суда: уплата штрафа не освобождает предприятие от устранения нарушений законодательства о труде
views 42
Решение суда: уплата штрафа не освобождает предприятие от устранения нарушений законодательства о труде Своим решением Николаевский окружной административный суд отказал обществу в отмене постановления управления Гоструда в Николаевской области о н...
Договор ГПХ с гражданином США обновлено: Апрель 15, 2018 автором: admin
Договор ГПХ с гражданином США

Подписаться на рассылку свежих новостей

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок