Print Friendly and PDF
Если страховой стаж меньше 6 месяцев: расчет больничных
Если страховой стаж меньше 6 месяцев: расчет больничных

Публикуется на языке оригинала

Якщо працівник не має за останні 12 місяців страхового стажу шість і більше місяців, розрахунок допомоги з тимчасової непрацездатності потрібно здійснювати з застосуванням обмеження

Запитання: Працівника прийнято на роботу 12.07.2017 року. Захворів – 05.10.2017 року.

За даними трудової книжки та наданої співробітником довідки з ПФУ за формою ОК-7 (індивідуальні відомості про застраховану особу) загальний страховий стаж у нього становить  9 років та 2 місяці. За останні 12 місяців перед настанням страхового випадку він має страховий стаж 4 місяці 12 днів.

З якої середньоденної заробітної плати (фактичної чи розрахункової з розміру мінімальної заробітної плати) нараховувати допомогу з тимчасової непрацездатності?

Відповідь Фонду соцтраху:

Частиною 1 та 2 статті 21 Закону №1105 визначено, що страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім періодів:

  • відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,
  • отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), які включаються до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а за періоди до його запровадження – у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що було чинне раніше.

Згідно з п. 4 частини 1 статті 24 Закону №1105 допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам, які мають страховий стаж понад вісім років, у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати.

Своєю чергою, пунктом 1 частини 4 статті 19 Закону № 1105 визначено, що застраховані особи, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців, мають право на допомогу по тимчасовій непрацездатності – виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Враховуючи вищезазначене, якщо працівник не має за останні 12 місяців страхового стажу шість і більше місяців, розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності потрібно здійснювати з застосуванням обмеження (тобто середньоденний розмір допомоги не може бути  більший ніж 105,12 грн).

Кіровоградське обласне відділення Фонду соцстраху

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Читайте также

Начислять ли ЕСВ на сумму больничных и компенсации отпуска после увольнения работника
views 33
Начислять ли ЕСВ на сумму больничных и компенсации отпуска после увольнения работника Публикуется на языке оригинала Податківці у листі від 29.12.2017 р. № 3206/6/99-99-13-02-01-15/ІПК нагадали про норми ч. 2 ст. 7 Закону про ЄСВ. За нею для осіб,...
Как облагаются больничные предпринимателя
views 45
Как облагаются больничные предпринимателя ГФС в письме от 19.12.2017 г. № 3040/Ч/99-99-13-02-03-14/ІПК напомнила, что доход в виде пособия по временной нетрудоспособности, который выплачивается Фондом социального страхования Украины, не включается ...
Страховой стаж для больничных и декретных: как определять и подсчитывать
views 71
Страховой стаж для больничных и декретных: как определять и подсчитывать С 01.01.2015 г. возникает все больше вопросов по поводу определения страхового стажа, ведь появилось новое ограничение для размера больничных и декретных — если страховой стаж...
Налогообложение и отражение в отчетности больничных и декретных
views 128
Налогообложение и отражение в отчетности больничных и декретных Публикуется на языке оригинала Допомога з тимчасової непрацездатності Відповідно до п. 163.1, 164.1 Податкового кодексу (далі – ПК) об’єктом оподаткування платника податку є, зокре...
Как определить страховой стаж для расчета больничных
views 117
Как определить страховой стаж для расчета больничных Публикуется на языке оригинала Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності залежить від страхового стажу працівника:  чим більший стаж -  тим більший відсоток виплати. Для того, щоб його прав...
Если страховой стаж меньше 6 месяцев: расчет больничных

Подписаться на рассылку свежих новостей