Print Friendly and PDF
Гаджеты для IТ-компаний: временный ввоз
Гаджеты для IТ-компаний: временный ввоз

Публикуется на языке оригинала

Засновники-нерезиденти створили IТ-компанію на території України та хочуть дати нам у користування доволі дорогі, але не нові гаджети, а саме: ноутбуки, телефони, навушники тощо (для облаштування робочого місця працівника). Чи підпадають такі товари під режим тимчасового ввезення (засновники не хочуть вносити їх до статутного капіталу)?

Засновники-нерезиденти та робочі місця

Згідно з чинним законодавством України, організація роботи, робочого місця працівника, який працевлаштовується за трудовим договором, покладається на роботодавця. Так, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 29 КЗпП, до початку роботи за укладеним трудовим договором власник або уповноважений ним орган зобов’язаний визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами.

Якщо ж з працівником IТ-компанії укладається цивільно-правовий договір як із виконавцем, то все залежатиме від замовника (того ж таки засновника-нерезидента), — умови зі створення місця виконання замовлення (робочого місця) та забезпечення всім необхідним, у т. ч. ноутбуком, телефоном, навушниками тощо може бути прописано в такому договорі як обов’язок саме замовника.

Отже, надання нерезидентом комп’ютерного обладнання для створеної нерезидентом IТ-компанії в Україні у більшості випадків є необхідністю. А це обумовлює пошук найменш затратних способів оформлення ввезення такого обладнання на територію України.

Застосування режиму тимчасового ввезення за МКУ

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 106 МКУ, у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами відповідно до положень додатка Е до Конвенції про тимчасове ввезення (м. Стамбул, 1990 рік) можуть поміщуватися товари (за винятком підакцизних), не зазначені у статтях 105, 189 цього Кодексу, а також у додатках B.1 — B.9, C, D до Конвенції про тимчасове ввезення (м. Стамбул, 1990 рік), або такі, що не відповідають вимогам зазначених додатків.

У разі тимчасового ввезення товарів з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами за кожен повний або неповний календарний місяць заявленого строку перебування на митній території України сплачується 3% суми митних платежів, яка підлягала би сплаті у разі випуску цих товарів у вільний обіг на митній території України, розрахованої на дату поміщення їх у митний режим тимчасового ввезення.

Товари, які можуть ввозитися на умовах тимчасового ввезення

Товари, які ввозяться у режимі «тимчасове ввезення», можуть бути поміщені у такий режим з умовним повним або умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами.

<…>

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:






Читайте также

Главное за неделю (07-13.11.2016)
views 193
Главное за неделю (07-13.11.2016)   Публикуется на языке оригинала   С какого периода отчитываться по ЕСВ по новой форме? ГФСУ опровергает позицию региональных коллег Напоминаем, что приказом Минфина от 07.09.2016 года № 813 внесено н...
Гаджеты для IТ-компаний: временный ввоз обновлено: Март 7, 2018 автором: admin
Гаджеты для IТ-компаний: временный ввоз

Подписаться на рассылку свежих новостей