Print Friendly and PDF
Главбух и бухгалтерия

Публикуется на языке оригинала

Нагадаємо: Мінфін та Мінсоцполітики вважають, що не може бути посади «головний бухгалтер» без створення відповідного структурного підрозділу1. Порушена тема спричинила багато запитань у наших читачів.

Відповідь від Мінсоцполітики

До Міністерства соцполітики редакція звернулася з такими запитаннями:

1) Чи є порушенням трудового законодавства наявність на підприємстві або у самозайнятої особи посади «головний бухгалтер» без структурного підрозділу та без наявності підлеглих?

2) На кого буде покладена відповідальність за наявність посади «головний бухгалтер» без структурного підрозділу та без наявності підлеглих?

3) Як діяти, якщо таке порушення практикувалося постійно? Чи потрібно вносити зміни до штатного розпису, наказів про прийняття на таку посаду працівників та до їхніх трудових книжок? Як бути зі звільненими працівниками, які займали цю посаду раніше?

Мінсоцполітики в своїй відповіді2 орієнтувалося на бюджетні установи. Але, на нашу думку, це роз’яснення можна застосовувати й небюджетним юрособам.

Юридичний департамент міністерства зазначив, що, згідно зі ст. 8 Закону про бухоблік, однією з форм ведення бухгалтерського обліку є:

— або введення до штату підприємства посади бухгалтера;

— або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером.

Отже, створення бухгалтерської служби не обов’язкове. Цілком можливо, що бухгалтерський облік юрособи веде єдиний бухгалтер. Що саме він повинен та має право робити, — визначає посадова інструкція, яку затверджує керівник юрособи.

Та зверніть увагу: за відсутності бухгалтерської служби це має бути посада не головного, а просто бухгалтера. Мінсоцполітики наголошує, що на такого спеціаліста поширюються кваліфікаційні вимоги, визначені кваліфікаційною характеристикою «Бухгалтер (з дипломом спеціаліста)», встановлені Національним класифікатором ДК 003:2010 із кодом 2411.2.

Якщо ви вирішили змінити форму ведення бухобліку та наказом керівника юрособи замість головного бухгалтера і підлеглого йому структурного підрозділу призначається бухгалтер, який має їх замінити, це не створює правових наслідків для звільнених працівників.

Зверніть увагу: Мінсоцполітики наголошує на залежності від наявності структурного підрозділу, а не наявності підлеглих для того, щоб ввести до штатного розпису посаду «головний бухгалтер».

<…>

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:


Читайте также

Учет производственных расходов на счете 23
views 12
Учет производственных расчетов на счете 23 Публикуется на языке оригинала Підприємство планує виробляти металопродукцію. Сировина — метал, який підприємство самостійно транспортує, здійснює порізку та подання на виробниче обладнання. Якими докумен...
Порядок приемки товаров по количеству и качеству
views 35
Порядок приемки товаров по количеству и качеству При осуществлении хозяйственной деятельности, а особенно на предприятиях оптовой и розничной торговли, нередки случаи, когда при приемке товара от поставщика покупателем (получателем) устанавливаются...
Требования к оформлению первичных документов
views 54
Требования к оформлению первичных документов Согласно терминологии, приведенной в ст. 1 Закона Украины от 16.07.99 г. № 996-XIV "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности в Украине" (далее - Закон о бухучете), первичный документ - это документ,...
По какому документу списывать расходы на ГСМ
views 58
По какому документу списывать расходы на ГСМ Как в бухучете, так и в налоговом учете нельзя отражать хозяйственные операции без первичного документа (ч. 1 ст. 9 Закона о бухучете  и п. 44.1 НКУ). В свою очередь, списание горючего имеет свои особенн...
По каким нормам нужно списывать топливо
views 49
По каким нормам нужно списывать топливо Нормы расхода топлива для автомобилей утверждены приказом Минтранса от 10.02.1998 г. № 43. Однако, учитывая то что этот документ не зарегистрирован в Минюсте, зачастую возникает вопрос о необходимости его при...
Главбух и бухгалтерия обновлено: Февраль 14, 2018 автором: admin
Главбух и бухгалтерия
Метки:

Подписаться на рассылку свежих новостей

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок