Изменения в налоговой сфере. Что сделано и какие планы - Я – Бухгалтер
Print Friendly and PDF
Изменения в налоговой сфере. Что сделано и какие планы
Изменения в налоговой сфере. Что сделано и какие планы

Публикуется на языке оригинала

У 2017 році Мінфіну у податковому напрямку вдалося зробити немало. Важливим пріоритетом була реалізація закону №1797, який спрямований на спрощення адміністрування податків та є важливою частиною реформи ДФС.

2017 рік завершується. Слід підбивати підсумки та планувати далі.

Гадаю, що у 2017 році Мінфіну у податковому напрямку вдалося зробити немало.

Головна мета змін — мінімізація корупції, зменшення тиску на бізнес та створення нормальних умов для його розвитку.

Одним з важливих пріоритетів була реалізація антикорупційного закону №1797, який спрямований на спрощення адміністрування податків та є важливою частиною реформи ДФС.

Це спільне напрацювання депутатів, експертів та представників бізнесу.

Автоматичний реєстр ПДВ

Одна з найважливіших антикорупційних норм цього закону — запровадження автоматичного реєстру відшкодування ПДВ. Це новий прозорий підхід до відшкодування податку. Впевнений, що бізнес відчув зміни і має можливість планувати свої витрати.

Можна говорити, що прозорий та автоматичний реєстр унеможливлює корупцію, відновлює довіру бізнесу, створює рівні умови для кожного підприємця та полегшує ведення бізнесу в країні.

З 1 липня запрацювала система моніторингу критеріїв оцінки ризиків — СМКОР — з ПДВ, щоб запобігти розкраданню державних коштів та зменшити мільярдні схеми.

Вона є невід’ємною частиною процесу автоматичного відшкодування ПДВ. Проте ми побачили, що система блокує податкові накладні чесних підприємців.

Недавно парламент ухвалив закон, який зупиняє роботу системи. Протягом двох місяців буде змінений алгоритм роботи та критерії, які не створюватимуть проблем для чесного бізнесу. Система продовжить свою роботу.

ПнВК

Закон №1797 зобов’язує Мінфін розробити законопроект про податок на виведений капітал, який планується запровадити замість податку на прибуток.

Головна новація проекту полягає в кардинальній зміні моделі оподаткування прибутку підприємств. Він пропонує обкладати податком прибуток не в момент його отримання, а в момент розподілу на адресу фактичного акціонера.

Безумовно, запровадження цього податку має багато переваг, проте є і ризики.

Основні переваги для бізнесу — зниження податкового навантаження, спрощення адміністрування, зменшення дискреції. Недоліки — списання відстрочених податкових активів, ризик перекваліфікації витрат у дивіденди.

Основні переваги для держави — детінізація економіки, покращення бізнес-клімату.

Ще хочу звернути увагу на бюджетні втрати. За різними підрахунками, розмір зменшення податкових надходжень може становити 20-30 млрд грн на рік. До інших недоліків можна віднести важку прогнозованість у часі податкових надходжень.

Ухвалювати рішення про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал можна лише за умов зменшення бюджетних витрат на компенсацію бюджетних втрат від його запровадження, а також реформування ДФС та посилення її інституційної спроможності в адмініструванні податку.

Єдиний рахунок

Крім того, Мінфін напрацював законопроект про єдиний рахунок для сплати податків, зборів та єдиного соціального внеску, що передбачено законом №1797.

Запровадження цього рахунку дозволить спростити процедуру розрахунків платників податків, заощадить фінансові і часові витрати платників.

Законопроект уже ухвалив Кабмін, чекаємо на розгляд у парламенті.

Податкові консультації

Ще одна важлива норма закону №1797 — запровадження податкових консультацій.

Неоднозначність податкового законодавства призводить до численних адміністративних та судових спорів між платниками та податковими органами. Податкові консультації — це дієвий інструмент, який дозволить суттєво скоротити підстави для таких суперечок.

Враховуючи велику кількість питань, що потребують роз’яснень, Мінфін відібрав найбільш актуальні питання на основі пропозицій від податкового комітету парламенту, ДФС та провідних бізнес-асоціацій. Після цього були відібрані питання, які потребують консультацій у першу чергу.

Минулого тижня відбулося засідання Експертної ради щодо підготовки узагальнених податкових консультацій, яка розглянула питання банківского сектору.

Аудиторська реформа

Мінфін довго працював над аудиторською реформою і розробив модель реформування системи регулювання аудиторської діяльності в Україні відповідно до міжнародних стандартів та найкращих світових практик. Парламент ухвалив зміни до закону про бухгалтерський облік та закон щодо аудиту фінансової звітності та аудиторської діяльності.

Закони пропонують оптимально збалансовану систему суспільного нагляду та саморегулювання аудиторської діяльності, яку підтримали міжнародні організації та регулятори. Це також сприятиме позитивному інвестиційному клімату в Україні, зокрема підвищиться рівень довіри інвесторів до фінансової звітності.

Крім того, це сприятиме прозорості та достовірності фінансової звітності банків, страхових компаній, емітентів цінних паперів, інших публічних компаній, у тому числі державних підприємств, і відкриє українським аудиторам доступ на європейські ринки.

РРО

Мінфін також працює над розширенням сфери застосування РРО. Це один з важливих інструментів детінізації економіки країни.

Зокрема, для зменшення витрат підприємців на придбання традиційних РРО в рамках діяльності створеної при Мінфіні робочої групи опрацьовується питання запровадження всіх можливих технологій у сфері РРО, в тому числі запровадження цифрових РРО.

Бізнес отримає можливість використовувати власні комп’ютери, планшети, смартфони або інші пристрої для формування розрахункових документів та фіскальних звітних чеків.

Також робоча група напрацювала механізм — так званий кешбек, який стимулюватиме покупця отримувати фіскальний чек за товар чи послугу. Покупець матиме можливість перевірити його електронну копію на порталі перевірки розрахункових операцій.

Крім того, робоча група напрацювала зміни до наказу Мінфіну №547, які спрямовані на лібералізацію порядку реєстрації РРО.

Зокрема, підприємці подаватимуть меншу кількість документів для реєстрації РРО та надаватимуть відповідні документи в електронному вигляді. Також передбачається розширення можливостей електронних сервісів ДФС під час реєстрації РРО.

Плани на 2018 рік

Мінфін не знижуватиме темпи, а просуватиме далі розпочаті реформи у 2018 році. Тут головне — командна робота, чітке бачення та скоординовані дії всіх зацікавлених стейкхолдерів.

Євгеній Капінус, державний секретар Міністерства фінансів, повідомляє Економічна правда.

Источник: Бухгалтер 911не забудьте оформить подписку на любимое издание!

Читайте также

Усовершенствована форма для подачи запроса в ГФС на получение публичной информации
views 139
Усовершенствована форма для подачи запроса в ГФС на получение публичной информации ГФС, на своем официальном сайте, сообщает об усовершенствовании формы для подачи запроса на получение публичной информации, находящейся во владении органов ГФС. В ча...
Какими будут задачи Национального бюро финансовой безопасности
views 158
Какими будут задачи Национального бюро финансовой безопасности Рабочей группой, сформированной в Комитете Верховной Рады Украины по вопросам налоговой и таможенной политики под руководством Председателя Комитета Южанина Нины Петровны, завершена раб...
Отчет о суммах налоговых льгот: кто, когда и как должен заполнять и представлять
views 317
Отчет о суммах налоговых льгот: кто, когда и как должен заполнять и представлять Получив приятную возможность пользоваться налоговыми льготами, у субъекта хозяйствования в качестве «бонуса» появляется обязанность отчитываться о суммах налоговых льг...
Как Кабмин намерен перекроить налоговую систему
views 374
Как Кабмин намерен перекроить налоговую систему Украинских налогоплательщиков готовят к новой порции изменений в налоговом законодательстве. Большинство из них уже озвучено в обновленном тексте меморандума между Украиной и МВФ, который был обнародо...
Основное за прошедшую неделю (27.03-02.04.2017)
views 428
Основное за прошедшую неделю Публикуется на языке оригинала Глобальні зміни до процесуального законодавства: невідкладний законопроект Президент зареєстрував у ВРУ як невідкладний законопроект про внесення змін до Господарського процесуальн...
Изменения в налоговой сфере. Что сделано и какие планы обновлено: Декабрь 25, 2017 автором: admin
Изменения в налоговой сфере. Что сделано и какие планы

Подписаться на рассылку свежих новостей

Узнать подробнее о газете


Оставьте ваши контактные данные. Мы обязательно вам перезвоним и ответим на все ваши вопросы

Узнать подробнее о журнале


Оставьте ваши контактные данные. Мы обязательно вам перезвоним и ответим на все ваши вопросы


Узнать подробнее о журнале


Оставьте ваши контактные данные. Мы обязательно вам перезвоним и ответим на все ваши вопросы, касающиеся журнала

 


Сформировать счет на 1 месяц   Сформировать счет на 3 месяца  Сформировать счет на 6 месяцев  Сформировать счет на 12 месяцев

Сформировать счет на 1 месяц   Сформировать счет на 3 месяца  Сформировать счет на 6 месяцев  Сформировать счет на 12 месяцев

Сформировать счет на 1 месяц   Сформировать счет на 3 месяца  Сформировать счет на 6 месяцев  Сформировать счет на 12 месяцев

Узнать подробнее о журнале


Оставьте ваши контактные данные. Мы обязательно вам перезвоним и ответим на ваши вопросы


Заказать обратный звонок


Чтобы узнать подробнее об услугах и продуктах семейства «1С» от компании «Soft-Terra» оставьте ваши контактные данные и мы обязательно свяжемся с вами в ближайшее время

Узнать подробнее о сервисе


Оставьте ваши контактные данные. Мы обязательно вам перезвоним и ответим на все ваши вопросы, касающиеся сервиса


Узнать подробнее о сервисе


Оставьте ваши контактные данные. Мы обязательно вам перезвоним и ответим на все ваши вопросы, касающиеся сервиса

Получить бесплатный доступ к Интерактивной бухгалтерии на 72 часа


Заполните заявку для связи с менеджером
 
Получить пробный доступ к Аверс-Бухгалтерии


Доступ предоставляется на 2 недели
Заполните заявку для связи с менеджером.
 


Получить тестовый доступ к информационно-правовым системам ЛИГА:ЗАКОН


Заполните заявку для получения свободного доступа к максимально полной информационно-правовой системе – системе ГРАНД
Доступ предоставляется на 24 часаЗаказ доступа к демо-номеру электронного издания “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН”


Заполните заявку для связи с менеджером.
Помимо демо-номера вам станут доступны для просмотра следующие модули: Законодательство Украины, Правовая картина дня, Новации, Календарь юриста и Календарь бухгалтера
 

Заказ доступа к демо-номеру электронного издания “ЮРИСТ&ЗАКОН”


Заполните заявку для связи с менеджером.
Помимо демо-номера вам станут доступны для просмотра следующие модули: Законодательство Украины, Правовая картина дня, Новации, Календарь юриста и Календарь бухгалтера 

Заказ доступа к демо-номеру электронного издания «ВЕСТНИК МСФО»


Заполните заявку для связис с менеджером.
Помимо демо-номера вам станут доступны для просмотра следующие модули: Законодательство Украины, Правовая картина дня, Новации, Календарь юриста и Календарь бухгалтера 

Приобрести информационно-правовую систему ГРАНД


Заполните заявку для связи с менеджеромПриобрести информационно-правовую систему ПРАЙМ


Заполните заявку для связи с менеджеромПриобрести информационно-правовую систему БУХГАЛТЕР ПРОФ


Заполните заявку для связи с менеджеромПриобрести информационно-правовую систему ЮРИСТ ПРОФ


Заполните заявку для связи с менеджеромПриобрести информационно-правовую систему ЮРИСТ


Заполните заявку для связи с менеджером 

Приобрести 1С, ИТС


Заполните заявку для связи с менеджером


Приобрести Сонату


Заполните заявку для связи с менеджером


Попробовать YOU CONTROL


Заполните заявку для связи с менеджеромПриобрести YOU CONTROL


Заполните заявку для связи с менеджером

Получить тестовый доступ к системе CONTR AGENT


Заполните заявку для связи с менеджером
Доступ предоставляется на 48 часов
Количество доступных к просмотру карточек контрагентов – 20
Количество компаний, которых можно взять на мониторинг – 2
 

Приобрести систему CONTR AGENT


Заполните заявку для связи с менеджеромПолучить тестовый доступ к системе VERDICTUM


Заполните заявку для связи с менеджером
 

Приобрести систему VERDICTUM


Заполните заявку для связи с менеджеромЗаказать обратный звонок


Оставьте ваши контактные данные и мы обязательно свяжемся с вами в ближайшее время


Подписка на электронное издание «БУХГАЛТЕР&ЗАКОН»


Заполните заявку для связи с менеджером
Подписка на бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»


Заполните заявку для связи с менеджером
Подписка на электронный еженедельник «Бухгалтер 911»


Заполните заявку для связи с менеджером
 

Подписка на электронное издание «Налоги и бухгалтерский учет»


Заполните заявку для связи с менеджером
 

Подписка на электронное издание «Дебет-Кредит»


Заполните заявку для связи с менеджеромили

Сформируйте счет на оплату по выбранному тарифу:

Тариф «Мой ассистент»                Тариф «Эксперт»               Тариф «Профи»

Подписка на электронное издание «Аверс-Бухгалтерия»


Заполните заявку для связи с менеджеромПодписка на электронное издание «Справжня бухгалтерська газета»

Подписка на электронное издание «ВЕСТНИК МСФО»


Заполните заявку для связи с менеджером
Подписка на электронное издание «ЮРИСТ&ЗАКОН»


Заполните заявку для связи с менеджером
Сформировать счет на 1 месяц   Сформировать счет на 3 месяца  Сформировать счет на 6 месяцев  Сформировать счет на 12 месяцев

Сформировать счет на 1 месяц   Сформировать счет на 3 месяца  Сформировать счет на 6 месяцев  Сформировать счет на 12 месяцев

Сформировать счет на 3 месяца          Сформировать счет на 6 месяцев          Сформировать счет на 12 месяцев

Получить бесплатный ознакомительный доступ к «Дебет-Кредит»

Заполните заявку для связи с менеджеромПолучить персональную консультацию

по учету, оплате труда и налогообложению


Стоимость услуги от 75 грн!

Заполните заявку для получения консультации
Прикрепить файл:На указанный вами email будет отправлен счет. После получения оплаты наши эксперты без промедления приступят к подготовке ответа.

Консультации предоставляются только в письменной форме. Подробнее об услуге – тут

Хорошего настроения! 🙂

Зарегистрироваться на вебинар «Проверки Гоструда на практике»


Вебинар состоится 29 марта 2017 г. с 15:00 до 17:00.
Стоимость — 360 грнПриобрести ipLex


Заполните заявку для связи с менеджером


Актуальна база законодавства із мільйонами документів та роз’яснень • Судові рішення • Договірна робота • Бухоблік та оподаткування • Перевірка та моніторинг контрагентів

В одному пакеті ви отрумаєте інформаціно-правову базу, бухгалтерське видання і сервіс моніторингу контрагентів за мегапривабливою ціною! Деталі — тут


Приобрести Report


Заполните заявку для связи с менеджером
Придбати TaxLink


Заповніть заявку для зв’язку з менеджером
Спробувати TaxLink безкоштовно


Заповніть заявку для зв’язку з менеджеромСпробувати електронний документообіг «Вчасно»

(30 документів в місяць — БЕЗКОШТОВНО)

від 100 документів — 0,90 грн за документ

Отримувач документів не сплачує нічого!