Print Friendly and PDF
Как предпринимателю оформить выдачу наличных своему работнику на командировку
Как предпринимателю оформить выдачу наличных своему работнику на командировку

Публикуется на языке оригинала

ДФС у Тернопільській області зазначила, що видача готівки з кас проводиться за видатковими касовими ордерами або видатковими відомостями. Документи на видачу готівки мають підписувати керівник і головний бухгалтер або працівник підприємства, який на це уповноважений керівником. До видаткових ордерів можуть додаватися заява на видачу готівки, розрахунки тощо.

Водночас п. 4.2 глави 4 Положення №637 передбачено, що підприємці касової книги не ведуть.

Статтею 51 ЦКУ визначено, що до підприємницької діяльності фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, які регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин.

Згідно з частиною другою ст. 9 Закону про бухоблік первинні документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов’язкові реквізити:

  • назву документа (форми);
  • дату складання;
  • назву підприємства, від імені якого складено документ;
  • зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;
  • посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
  • особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Первинні документи, складені в електронній формі, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.

Пунктом 3 Порядку №841, Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подається до закінчення п’ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку завершує таке відрядження або завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок податкового агента платника податку, що надав кошти під звіт.

Однак чинним законодавством чітко не визначено форми документів, які повинні складати фізичні особи – підприємці при видачі коштів на відрядження або під звіт.

Враховуючи викладене вище, фізичним особам – підприємцям при здійсненні видачі готівки на відрядження або під звіт рекомендовано оформляти первинні документи, дотримуючись вимог частини другої ст. 9 Закону.

ДФC у Тернопільській області

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Читайте также

«Где родился, там и пригодился». О регистрации предпринимателя
views 22
«Где родился, там и пригодился». О регистрации предпринимателя Автор : Мирошниченко Виталина, налоговый эксперт, v.miroshnichenko@buhgalter911.com Ситуация. Физлицо зарегистрировано (прописано) в Киевской области, но живет и работает в г. Киеве, а...
В «безвизовую» загранкомандировку и без аванса
views 30
В «безвизовую» загранкомандировку и без аванса Автор : Беляева Елена, налоговый эксперт, buhgalter911@mail.ua Поводом для написания данной статьи стал вопрос нашего читателя. Работник предприятия направлен в загранкомандировку в «безвизовую» стран...
Личные наличные: солянка вопросов предпринимателей
views 34
Личные наличные: солянка вопросов предпринимателей Автор : Савченко Елена, налоговый эксперт, buhgalter911@mail.ua Правильное оприходование наличных ФЛП, сдача выручки в банк и другие вопросы использования предпринимателями наличных средств постоя...
Майнинг внесут в Классификатор видов экономической деятельности
views 24
Майнинг внесут в Классификатор видов экономической деятельности Сегодня, 15 марта, Правительственный комитет поручил ряду государственных органов наработать необходимые документы, чтобы внести деятельность по майнингу в КВЭД с последующим наработко...
Предприниматели и ф. № 20-ОПП: ситуации из практики
views 55
Предприниматели и ф. № 20-ОПП: ситуации из практики Автор : Мирошниченко Виталина, налоговый эксперт, v.miroshnichenko@buhgalter911.com Одно из лекарств от скуки — регистрация предпринимателем. «Приключения» не заставят себя долго ждать. Сегодня п...
Как предпринимателю оформить выдачу наличных своему работнику на командировку

Подписаться на рассылку свежих новостей