Print Friendly and PDF
Когда транспортные расходы подлежат исключению из таможенной стоимости

Публикуется на языке оригинала

ДФСУ у листі від 05.02.2018 р. №464/6/99-99-15-02-02-15/ІПК зазначила, що транспортні витрати розподіляються між продавцем та покупцем товару залежно від умов поставки товару, про що суб’єкти господарювання домовляються при укладанні зовнішньоекономічного договору (контракту).

Якщо умови поставки передбачають оплату транспортних витрат за рахунок покупця товару, то такі витрати додаються до ціни оцінюваних товарів.

При цьому, з ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, виключаються витрати на транспортування після ввезення оцінюваних товарів за умови виділення їх з ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, які документально підтверджені та піддаються обчисленню.

Таким чином, для застосування вищезазначеного положення витрати на транспортування повинні відповідати трьом умовам, а саме:

  • мають бути включеними до ціни товарів;
  • мають бути документально підтверджені;
  • піддаватись обчисленню.

Отже, якщо зазначені витрати не відповідають установленим умовам, вони не підлягають виключенню з митної вартості.

Витрати на транспортування можуть бути розподілені до кордону та після безпосередньо перевізником.

Залежно від маршруту транспортування та виду транспорту, яким транспортувалися товари, надаються відповідні транспортні (перевізні) документи. Переважно транспортні (перевізні) документи не містять відомостей щодо вартості транспортування товарів.

Вичерпного переліку документів, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів, та, які можуть бути подані під час митного оформлення оцінюваних товарів, законодавством України з питань державної митної справи не встановлено.

Окремі документи, які можуть бути подані декларантом або уповноваженою ним особою для підтвердження витрат на транспортування, наведені у Правилах №599. До таких документів можуть належати:

  • рахунок-фактура (акт виконаних робіт (наданих послуг)) від виконавця договору (контракту) про надання транспортно-експедиційних послуг, що містить реквізити сторін, суму та умови платежу, інші відомості, відповідно до яких встановлюється належність послуг до товарів;
  • банківські та платіжні документи, що підтверджують факт оплати транспортно-експедиційних послуг відповідно до виставленого рахунка-фактури;
  • калькуляція транспортних витрат (якщо перевезення товарів здійснюється з використанням власного транспортного засобу), що містить відомості про маршрут перевезення, його протяжність у кілометрах до місця ввезення на митну територію України та по митній території України, розмір тарифної ставки на перевезення за одиницю виміру (вагу) товару за 1 кілометр маршруту.

Крім того, декларант або уповноважена ним особа за власним бажанням можуть подати будь-які інші додаткові наявні у них документи для підтвердження заявленої ними митної вартості товару.

Підприємство, яке надало документи, що містять відомості про вартість перевезення, зокрема, рахунок-фактуру (акт виконаних робіт (наданих послуг)), повинно однозначно ідентифікуватись з підприємством, що здійснило перевезення оцінюваного товару.

Якщо перевезення здійснювало інше підприємство, ніж те, що надало довідку, необхідно надати документ, який підтверджує уповноваження такого підприємства на підтвердження ним витрат на транспортування з відповідними реквізитами.

Окремо податківці наголошують, що подані під час митного оформлення документи для підтвердження витрат на транспортування, повинні підтверджуватись даними бухгалтерського обліку як одержувача так і перевізника, експедитора під час проведення документальних перевірок дотримань вимог законодавства України з питань державної митної справи.

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Читайте также

Запрет продажи алкоголя ночью теперь законный!
views 41
Запрет продажи алкоголя ночью теперь законный! Публикуется на языке оригинала Свого часу місцеві ради приймали рішення про заборону продажу алкоголю в межах повноважень щодо встановлення режиму роботи закладів торгівлі. Та суди не були одностайним...
Бесплатный импорт
views 32
Бесплатный импорт Если нерезидент вам подкинул товар бесплатно, это еще не означает, что так же «бесплатно» обойдется вам его ввоз. Здесь, как и при ввозе платных товаров, придется заплатить НДС и другие таможенные платежи. Так что давайте разберем...
Учет операции по возврату импортного товара в таможенном режиме реэкспорта
views 25
Учет операции по возврату импортного товара в таможенном режиме реэкспорта Импортные товары, возвращаемые нерезиденту в связи с неисполнением (ненадлежащим исполнением) условий внешнеэкономического договора, как правило, размещаются в таможенный ре...
ГФС будет контролировать поставки через почтовые и экспресс-отправления
views 36
ГФС будет контролировать поставки через почтовые и экспресс-отправления Налоговики разрабатывают программный продукт, с помощью которого будет осуществляться контроль за поставками через почтовые и экспресс-отправления. Так и.о. Председателя ДФС Ми...
Октоберфест по-украински, или Выездная торговля алкоголем
views 49
Октоберфест по-украински, или Выездная торговля алкоголем Автор : Товстопят Юрий, налоговый эксперт Иногда заведения ресторанного хозяйства, в том числе имеющие дело с алкоголем, выходят «в народ» и участвуют в различных мероприятиях (фестивалях, ...
Когда транспортные расходы подлежат исключению из таможенной стоимости обновлено: Февраль 13, 2018 автором: admin
Когда транспортные расходы подлежат исключению из таможенной стоимости
Метки:    

Подписаться на рассылку свежих новостей

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок