Print Friendly and PDF
Когда транспортные расходы подлежат исключению из таможенной стоимости

Публикуется на языке оригинала

ДФСУ у листі від 05.02.2018 р. №464/6/99-99-15-02-02-15/ІПК зазначила, що транспортні витрати розподіляються між продавцем та покупцем товару залежно від умов поставки товару, про що суб’єкти господарювання домовляються при укладанні зовнішньоекономічного договору (контракту).

Якщо умови поставки передбачають оплату транспортних витрат за рахунок покупця товару, то такі витрати додаються до ціни оцінюваних товарів.

При цьому, з ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, виключаються витрати на транспортування після ввезення оцінюваних товарів за умови виділення їх з ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, які документально підтверджені та піддаються обчисленню.

Таким чином, для застосування вищезазначеного положення витрати на транспортування повинні відповідати трьом умовам, а саме:

  • мають бути включеними до ціни товарів;
  • мають бути документально підтверджені;
  • піддаватись обчисленню.

Отже, якщо зазначені витрати не відповідають установленим умовам, вони не підлягають виключенню з митної вартості.

Витрати на транспортування можуть бути розподілені до кордону та після безпосередньо перевізником.

Залежно від маршруту транспортування та виду транспорту, яким транспортувалися товари, надаються відповідні транспортні (перевізні) документи. Переважно транспортні (перевізні) документи не містять відомостей щодо вартості транспортування товарів.

Вичерпного переліку документів, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів, та, які можуть бути подані під час митного оформлення оцінюваних товарів, законодавством України з питань державної митної справи не встановлено.

Окремі документи, які можуть бути подані декларантом або уповноваженою ним особою для підтвердження витрат на транспортування, наведені у Правилах №599. До таких документів можуть належати:

  • рахунок-фактура (акт виконаних робіт (наданих послуг)) від виконавця договору (контракту) про надання транспортно-експедиційних послуг, що містить реквізити сторін, суму та умови платежу, інші відомості, відповідно до яких встановлюється належність послуг до товарів;
  • банківські та платіжні документи, що підтверджують факт оплати транспортно-експедиційних послуг відповідно до виставленого рахунка-фактури;
  • калькуляція транспортних витрат (якщо перевезення товарів здійснюється з використанням власного транспортного засобу), що містить відомості про маршрут перевезення, його протяжність у кілометрах до місця ввезення на митну територію України та по митній території України, розмір тарифної ставки на перевезення за одиницю виміру (вагу) товару за 1 кілометр маршруту.

Крім того, декларант або уповноважена ним особа за власним бажанням можуть подати будь-які інші додаткові наявні у них документи для підтвердження заявленої ними митної вартості товару.

Підприємство, яке надало документи, що містять відомості про вартість перевезення, зокрема, рахунок-фактуру (акт виконаних робіт (наданих послуг)), повинно однозначно ідентифікуватись з підприємством, що здійснило перевезення оцінюваного товару.

Якщо перевезення здійснювало інше підприємство, ніж те, що надало довідку, необхідно надати документ, який підтверджує уповноваження такого підприємства на підтвердження ним витрат на транспортування з відповідними реквізитами.

Окремо податківці наголошують, що подані під час митного оформлення документи для підтвердження витрат на транспортування, повинні підтверджуватись даними бухгалтерського обліку як одержувача так і перевізника, експедитора під час проведення документальних перевірок дотримань вимог законодавства України з питань державної митної справи.

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Читайте также

Доработан законопроект, который должен усилить контроль за учетом товаров
views 49
Доработан законопроект, который должен усилить контроль за учетом товаров Проект Закона Украины «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и некоторые законодательные акты Украины относительно мер по детенизации обращения товаров и услуг» (№ ...
Платежные терминалы и сервисы станут обязательными для всех субъектов хозяйствования
views 79
Платежные терминалы и сервисы станут обязательными для всех субъектов хозяйствования Минэкономразвития разработало проект постановления КМУ «Об утверждении требований к субъектам хозяйствования относительно принятия электронных платежных средств в ...
Минфин внедряет единый казначейский счет ГФС для уплаты таможенных платежей
views 50
Минфин внедряет единый казначейский счет ГФС для уплаты таможенных платежей Публикуется на языке оригинала Міністерство фінансів запроваджує використання єдиного авансового рахунка ДФС для сплати підприємствами митних платежів. Відповідне рішення ...
Учет комиссионера-резидента при операциях с комитентом-нерезидентом
views 135
Учет комиссионера-резидента при операциях с комитентом-нерезидентом Публикуется на языке оригинала Які наслідки виникають у бухгалтерському та податковому обліку в разі здійснення операцій із купівлі товару комітентом-нерезидентом через комісіонер...
Интернет-торговля у ФЛП: рассматриваем РРО-нюансы
views 159
Интернет-торговля у ФЛП: рассматриваем РРО-нюансы Интернет-торговля продолжает набирать обороты. Не выходя из дому, можно приобрести множество разнообразных товаров. Поэтому увеличивается как количество желающих купить что-то, так и количество прод...
Когда транспортные расходы подлежат исключению из таможенной стоимости
Метки:    

Подписаться на рассылку свежих новостей