Print Friendly and PDF
Компенсация коммунальных услуг физлицу-арендодателю: налоговые последствия
Компенсация коммунальных услуг физлицу-арендодателю: налоговые последствия

Публикуется на языке оригинала

Податківці надали роз’яснення щодо оподаткування ПДФО та військовим збором відшкодування фізособі-орендодавцю вартості комунальних послуг. А також пояснили, чому таке на таке відшкодування не нараховується ЄСВ

Коментар до листа ДФСУ від 27.07.2017 р. №1378/С/99-99-13-02-03-14/ІПК

Відповідно до ст. 283 ГКУ за договором оренди орендодавець передає орендареві за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

При цьому орендна плата — це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю за користування орендованим майном, незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Але розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін (ст. 286 ГКУ). І за певних умов орендна плата може включати в себе і компенсацію комунальних послуг, спожитих орендарем, але оплачених орендодавцем.

В іншому своєму роз’ясненні податківці вже розповідали про порядок оподаткування відшкодування комунальних послуг фізособі-орендодавцю (хоча це роз’яснення стосувалося ФОП-орендодавця).

В ньому йшлося, що основним предметом договору оренди є встановлення розміру орендної плати за користування майном. Якщо орендар самостійно не укладає договори на споживання комунальних послуг, а здійснює відшкодовування орендодавцю в частині понесених ним витрат на оплату комунальних послуг, то у договорі оренди має бути визначено порядок розрахунку вартості спожитих орендарем комунальних послуг та їх оплати (компенсації).

На підставі норм ст. 283, 286 ГКУ податківці навели два алгоритми оподаткування:

1) Якщо сплата комунальних платежів передбачена договором оренди, то відшкодована орендарем сума комунальних послуг платнику повністю включається до доходу платника податку від провадження ним діяльності з надання послуг (надання нерухомості в оренду).

2) Якщо договором оренди не передбачено сплату орендарем комунальних платежів, але такі платежі відшкодовуються орендарем фізичній особі – підприємцю, то сума цих платежів включається до доходу платника податку та оподатковується, за винятком платників єдиного податку II групи.

Тож, в будь-якому випадку, сума такого відшкодування оподатковуватиметься ПДФО та військовим збором. Але ось відображатися в формі № 1ДФ таке відшкодування буде по-різному, залежно від того, на підставі якого договору воно виплачуватиметься орендарем.  Податківці зазначають, що дохід, отриманий платником податку — фізичною особою, може кваліфікуватися і як додаткове благо у вигляді суми грошового відшкодування будь-яких витрат, і як дохід у вигляді орендної плати.

У разі відшкодування без укладання договору або через укладання договору щодо такої компенсації, сума доходу для звичайної фізособи-орендодавця  вважається додатковим благом. Податківці наполягають ще й  на тому, що оподатковуватися це відшкодування має  із визначенням бази оподаткування із застосуванням натуркоефіцієнту (за п. 164.5 ПКУ). Тому в формі №1ДФ таке відшкодування-додаткове благо буде відображатися за ознакою доходу «126».

Якщо ж відшкодування комунальних послуг передбачено договором оренди, то воно вважається складовою частиною орендної плати. В такому випадку для визначення бази оподаткування доходу натуркоефіцієнт не застосовується. А в формі №1ДФ таке відшкодування-орендна плата буде відображатися за ознакою доходу «106».

Русанова Ганна

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Читайте также

Инвестиционные активы: случаи декларирования доходов
views 22
Инвестиционные активы: случаи декларирования доходов В ГУ ГФС в Житомирской области обращают внимание, что плательщик налога на доходы физических лиц (далее - налогоплательщик) обязательно декларирует результаты всех операций по покупке и продаже и...
Операционная (оперативная) аренда основных средств
views 34
Операционная (оперативная) аренда основных средств Арендные отношения являются одними из наиболее распространенных отношений, которые возникают между субъектами предпринимательской деятельности. Договор аренды представляет собой разновидность догов...
Военный сбор
views 45
Военный сбор Взимание военного сбора с доходов физических лиц предусмотрено п. 161 подраздела 10 раздела XX НКУ, который был введен с 3 августа 2014 года Законом Украины от 31.07.2014 года № 1621-VIII "О внесении изменений в Налоговый кодекс Украин...
Как получить налоговую скидку по ипотечному кредиту
views 34
Как получить налоговую скидку по ипотечному кредиту ГУ ГФС в Харьковской области напоминает, что плательщик налога на доходы физических лиц имеет право включить в налоговую скидку часть суммы процентов за пользование ипотечным жилищным кредитом, уп...
Продажа авто работнику по нерыночной цене: какие правила налогообложения операции
views 33
Продажа авто работнику по нерыночной цене: какие правила налогообложения операции Если в договоре купли-продажи транспортного средства (легкового автомобиля), заключенного между юрлицом (продавцом) и физлицом (покупателем), указана стоимость, котор...
Компенсация коммунальных услуг физлицу-арендодателю: налоговые последствия обновлено: Август 7, 2017 автором: admin
Компенсация коммунальных услуг физлицу-арендодателю: налоговые последствия

Подписаться на рассылку свежих новостей

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок