Print Friendly and PDF
Личные расходы директора за счет предприятия

Публикуется на языке оригинала

Часом бухгалтери стикаються з такими ситуаціями, як відпочинок директора або ж купівля ним дорогого годинника за кошти підприємства. Усе би нічого, але працівники бухгалтерії повинні обіграти це «по-бухгалтерськи». Розгляньмо, як упоратися з такою ситуацією.

На форумі «ДК» обговорювався випадок, коли директор підприємства приніс до бухгалтерії договір про надання туристичних послуг за кордоном, бажаючи відпочити за рахунок фірми. Дискусії на тему, як оподаткувати чи не оподатковувати взагалі купівлю директором швейцарського годинника, точилися і на Фейсбуці. Як бачимо, ситуація непоодинока, і на неї слід реагувати. Розгляньмо це питання із «зарплатного» погляду.

Подорож як додаткове благо

Оформити таку ситуацію правильно, тобто мінімізувавши оподаткування, по суті, неможливо. Адже гроші належать підприємству, а поїздка є особистою справою директора, і її вартість кваліфікуватиметься як додаткове благо.

Згідно з пп. 164.2.17 ПКУ, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо. Таким чином, вартість туристичної поїздки або годинника буде додатковим благом керівника.

ПДФО

Разом з тим, оскільки у цьому випадку дохід надано в негрошовій формі, базу оподаткування ПДФО слід визначати за правилами, визначеними у п. 164.5 ПКУ, тобто із застосуванням натурального коефіцієнта.

Зверніть увагу!

Розмір натурального коефіцієнта залежить від ставки ПДФО. Якщо ставка ПДФО 18%, — величина натурального коефіцієнта становить 1,219512.

Натуральний коефіцієнт обчислюється за такою формулою:

К = 100 : (100 – Сп),

де К — коефіцієнт;

Сп — ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

Під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлено згідно з ПКУ, помножена на коефіцієнт.

ПКУ в деяких випадках передбачено застосування звичайних цін при визначенні бази оподаткування.

При оподаткуванні ПДФО звичайні ціни застосовуються у разі надання фізособі безоплатно товарів (робіт, послуг) або індивідуальної знижки від вартості товарів (робіт, послуг) (пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ).

Звичайна ціна — ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Якщо не доведене зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.

<…>

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:

Читайте также

О схемах уклонения от уплаты налога на прибыль путем привлечения кредитов от нерезидентов
views 23
О схемах уклонения от уплаты налога на прибыль путем привлечения кредитов от нерезидентов Харьковское управление Офиса крупных налогоплательщиков провело проверку крупного производственного предприятия, которое, начиная с 2014 года, постоянно декла...
Если физлицо предоставляет документ о его регистрации в качестве СПД, НДФЛ не удерживается
views 23
Если физлицо предоставляет документ о его регистрации в качестве СПД, НДФЛ не удерживается Во время начисления (выплаты) предпринимателю дохода от осуществления им предпринимательской деятельности, предприятие и/или самозанятое лицо, которые начисл...
Дивиденды в пользу материнской компании: начислять ли авансовый взнос
views 15
Дивиденды в пользу материнской компании: начислять ли авансовый взнос В случае принятия решения о выплате дивидендов плательщик налога на прибыль - эмитент корпоративных прав, на которые начисляются дивиденды, проводит указанные выплаты владельцу т...
Облагать ли НДФЛ индексацию размера алиментов
views 23
Облагать ли НДФЛ индексацию размера алиментов Если плательщик алиментов имеет нерегулярный, непостоянный доход, часть дохода получает в натуре, а также при наличии других обстоятельств, имеющих существенное значение, суд по заявлению плательщика ил...
Путевка работнику от предприятия
views 32
Путевка работнику от предприятия Автор : Филипповских Надежда, заместитель начальника Управления — начальник отдела администрирования налога на доходы физических лиц Управления администрирования налогов и сборов с физических лиц Департамента налого...
Личные расходы директора за счет предприятия

Подписаться на рассылку свежих новостей