Print Friendly and PDF
Минсоцполитики об образовании названий должностей с использованием уточняющих слов
Минсоцполитики об образовании названий должностей с использованием уточняющих слов

Публикуется на языке оригинала

Чи може бути введено до штатного розпису установи назву посади «фахівець з питань запобігання та виявлення корупції», яку утворено від назви посади «фахівець» з використанням уточнюючих слів?

Система професійної класифікації України визначається Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 р. № 327(далі — Класифікатор).

Усі професійні назви робіт (посад, професій), які містяться в Класифікаторі, систематизовані за кодами та згруповані в професійні групи залежно від характеру та складності виконуваних робіт, кваліфікації (рівня освіти, спеціалізації) та відповідальності.

Найменування посад (професій), які передбачається використовувати у штатному розписі підприємств, установ та організацій, визначаються згідно з Класифікатором.

Це також зазначено п. 2.14 Інструкції №58, зокрема, записи в трудову книжку про назву роботи, професії (посади), на яку прийнято працівника, виконуються відповідно до професійних назв робіт, зазначених у Класифікаторі.

Також нормами Класифікатора передбачено правила розширення (уточнення) назв посад (професій).

Відповідно до примітки 2 (додаток В до Класифікатора) назви посад (професій) можуть бути розширені за потреби користувача для внутрішнього використання термінами та словами, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладення, якщо іншого не передбачено у Класифікаторі чи відповідних нормативно-правових актах.

Водночас у Класифікаторі вже містяться назви посад «професіонал з антикорупційної діяльності» та «уповноважений з антикорупційної діяльності» з кодом 2414.2. які належать до розділу Класифікатора «Професіонали».

Таким чином, назва посади «фахівець» (код 3439, розділ «Фахівці») не може бути розширена відповідно до зазначеної примітки, оскільки вже існують назви посад антикорупційного спрямування.

Головний спеціаліст, Тетяна Косухіна

“Праця і зарплата” №33 (1045), 06 вересня 2017 р.

Источник: Dominanta

Читайте также

Срок хранения табелей учета рабочего времени планируют увеличить до 3-х лет
views 10
Срок хранения табелей учета рабочего времени планируют увеличить до 3-х лет Как известно, сроки хранения документов, создаваемых в ходе деятельности государственных органов и органов местного самоуправления, других учреждений, предприятий и организ...
Колдоговор, правила внутреннего распорядка, другие кадровые документы
views 68
Колдоговор, правила внутреннего распорядка, другие кадровые документы Ответы на вопросы вебинара, состоявшегося 07.12.2017 в Интерактивной бухгалтерии Коллективный договор Колдоговором предусмотрен широкий перечень выплат социального характера,...
Введение в штат должности главного бухгалтера без создания бухгалтерской службы невозможно
views 86
Введение в штат должности главного бухгалтера без создания бухгалтерской службы невозможно Публикуется на языке оригинала Мінфін та Мінсоцполітики вважають, що введення до штатного розпису підприємства посади головного бухгалтера можливе у разі ст...
Трудовая книжка работника содержит записи “ЛНР” и “ДНР”: как быть?
views 73
Трудовая книжка работника содержит записи "ЛНР" и "ДНР": как быть? Публикуется на языке оригинала Мінсоцполітики зауважило, що законодавством про працю не передбачено можливості відмови працівнику у працевлаштуванні у зв’язку з наявністю у трудові...
Изменения в классификатор профессий: Минздав возвращает предыдущие профессиональные названия работ
views 64
Изменения в классификатор профессий: Минторг возвращает предыдущие профессиональные названия работ Публикуется на языке оригинала Наразі очікується публікація відповідного наказу Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. Перехід на н...
Минсоцполитики об образовании названий должностей с использованием уточняющих слов

Подписаться на рассылку свежих новостей