Не пропустіть!

Отримайте безкоштовний доступ до "ІНТЕРАКТИВНОЇ БУХГАЛТЕРІЇ" на 72 години та дізнайтеся як зекономити на передплаті 2420 грн!

Тільки до 22.07.2018

Print Friendly and PDF
Нацбанк дал иностранным инвесторам возможность репатриировать дивиденды за все предыдущие годы
Нацбанк дал иностранным инвесторам возможность репатриировать дивиденды за все предыдущие годы

Публикуется на языке оригинала

Кроме того, расширены для бизнеса возможности досрочно погашать внешние кредиты и займы в иностранной валюте и перечень операций, на поступление по которым не распространяется требование об обязательной продаже

З огляду на сприятливу ситуацію на валютному ринку, Нацбанк повідомив про подальше поступове пом’якшення адміністративних обмежень, послаблення яких сприятиме поліпшенню ділового й інвестиційного клімату України та водночас не призведе до порушення цінової та фінансової стабільності.

По-перше, Нацбанк розширив для іноземних інвесторів можливість репатріювати дивіденди за корпоративними правами та акціями, нараховані за 2017 рік.

Досі інвесторам можна було сплатити за кордон в іноземній валюті дивіденди, нараховані лише за період до 2016 року включно. При цьому суми таких платежів були обмежені встановленими лімітами (для дивідендів за 2014-2016 рр. – до 5 млн дол. США на місяць, для дивідендів за період до 2013 р. включно – не більше 2 млн дол. США на місяць).

За результатами опитування клієнтів банків щодо їх планів з репатріації дивідендів за минулий рік Національний банк оцінив їх потенційний попит на валюту на міжбанківському ринку та прийняв рішення встановити єдиний ліміт на сплату дивідендів в іноземній валюті, нарахованих за всі попередні роки. Відтепер українські компанії зможуть сплачувати іноземним інвесторам дивіденди в інвалюті на суму до 7 млн дол. США на місяць незалежно від періоду, за який нараховано ці дивіденди.

Мета такого ліміту – забезпечити більш рівномірний попит на валюту з боку компаній, які мають намір сплатити дивіденди іноземним інвесторам, і мінімізувати його вплив на стан міжбанківського валютного ринку, а отже, і на цінову та фінансову стабільність в цілому.

По-друге, Національний банк розширив для українського бізнесу можливості достроково погашати зовнішні кредити та позики в іноземній валюті.

Відтепер резиденти-позичальники зможуть здійснювати дострокове погашення таких кредитів і позик в межах щомісячного ліміту 2 млн дол. США (для одного резидента-позичальника за кредитними договорами/договорами позик, що обслуговуються в межах одного уповноваженого банку). Таке рішення Національного банку дасть можливість бізнесу більш ефективно управляти власними борговими зобов’язаннями перед нерезидентами.

По-третє, Національний банк розширив перелік операцій бізнесу, на надходження за якими не поширюється вимога щодо обов’язкового продажу.

Відтепер ця вимога, яка з квітня 2017 року становить 50%, не повинна буде застосовуватися до коштів, які компанія-резидент залучила у формі зовнішніх кредитів чи позик для рефінансування свого існуючого боргу перед нерезидентами або уповноваженими банками за іншими кредитами або позиками. Це полегшить для українських підприємств, насамперед експортерів, рефінансування наявних зобов’язань та подальше залучення коштів на зовнішніх ринках.

Зазначені послаблення затверджено постановою НБУ від 01.03.2018 р. №19 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Вони набувають чинності з 3 березня 2018 року.

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Читайте также

Продажа иностранной валюты на межбанковском валютном рынке Украины
views 66
Продажа иностранной валюты на межбанковском валютном рынке Украины Торговля иностранной валютой на территории Украины резидентами и нерезидентами - юридическими лицами осуществляется исключительно на межбанковском валютном рынке Украины через уполн...
«Без меня меня женили», или Принудительная продажа инвалюты
views 73
«Без меня меня женили», или Принудительная продажа инвалюты Речь в этой статье пойдет об обязательной продаже инвалюты, когда банк осуществляет такую операцию без поручения клиента. Обращаясь к теме обязательной продажи инвалюты, сразу вспоминаешь ...
Инвалютный взнос в уставный капитал: как считать курсовые разницы
views 91
Инвалютный взнос в уставный капитал: как считать курсовые разницы Учредителем предприятия является нерезидент. Свою долю учредитель вносит частями в инвалюте. Итак, выясним, нужно ли считать по данной задолженности учредителя-нерезидента курсовые р...
Как колебание курсов валют отражается на единоналожниках?
views 64
Как колебание курсов валют отражается на единоналожниках? Курсовые разницы и доходы юрлиц-единоналожников — больная (для последних) тема. В рамках этой статьи предлагаем взглянуть на нее по состоянию на сегодня. Отметим, что аппетиты налоговиков до...
Несанкционированное списание средств с банковского счета: будут ли корректирующие разницы
views 50
Несанкционированное списание средств с банковского счета: будут ли корректирующие разницы Положениями раздела III НКУ не предусмотрена корректировка финансового результата до налогообложения на разницы, возникающие в случае кражи (несанкционированн...
Нацбанк дал иностранным инвесторам возможность репатриировать дивиденды за все предыдущие годы обновлено: Март 2, 2018 автором: admin
Нацбанк дал иностранным инвесторам возможность репатриировать дивиденды за все предыдущие годы
Метки:        

Подписаться на рассылку свежих новостей