Print Friendly and PDF
Нацбанк ослабил административные ограничения на валютном рынке
Нацбанк ослабил административные ограничения на валютном рынке

Підвищення максимального строку для розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів до 180 днів (чинне уже відсьогодні) та ще 5 змін, які наберуть чинності в червні

Згідно постановою Правління НБУ від 25.05.2017 р. № 41:

1) Скасовано тимчасову норму, згідно з якою скорочувався  максимальний строк для розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів до 120. Відтепер максимальний строк розрахунків становитиме 180 днів.

2) Іноземні інвестори отримають можливість повертати вкладені в Україну кошти.

Досі було заборонено купувати та перерахувати іноземну валюту, щоб повернути за кордон кошти, отримані іноземними інвесторами від продажу корпоративних прав, певних видів цінних паперів, внаслідок зменшення статутних капіталів юридичних осіб, виходу з господарських товариств іноземних інвесторів. Національний банк вирішив дозволити такі операції. Водночас для запобігання відтоку капіталу через тіньові схеми регулятор стежитиме, щоб ці операції відповідали визначеному переліку умов.

3) Бізнес отримує можливість достроково погашати зовнішні кредити та позики, якщо у якості забезпечення розрахунків за цими операціями (з використанням гарантій, резервних акредитивів, через уповноважені банки та/або іноземні банки) було надано зобов’язання міжнародних фінансових організацій.

“Ці кроки сприятимуть покращенню інвестиційного клімату в країні та полегшенню діяльності підприємств, які здійснюють зовнішньоторговельну діяльність. Водночас жодний з цих кроків не призведе до дестабілізації ситуації на валютному ринку”, – зазначив виконувач обов’язків Голови НБУ Яків Смолій під час прес-брифінг з монетарної політики.

4) Скасовано обмеження, що на сьогодні унеможливлює відкриття уповноваженим банком кореспондентських рахунків в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора в банках-нерезидентах країн, національна валюта яких віднесена НБУ до 2-ї або 3-ї  групи Класифікатора.

Це сприятиме спрощенню умов для встановлення українськими банками нових кореспондентських відносин з іноземними банками.

5) Встановлено вимоги щодо розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників (UBO) нерезидентів-кредиторів.

Вимоги будуть діяти у всіх випадках, коли необхідна реєстрація кредитного договору або договору позики, укладеного резидентом-позичальником, що не є банком.

6) Удосконалено порядок контролю за дотриманням максимальної процентної ставки за договором у разі сплати комісій, зборів у період до одержання кредиту та/або протягом першого річного періоду дії договору.

Цей порядок передбачає, що у таких випадках контроль здійснюватиметься не на дату платіжної операції, а на кінець першого річного періоду. Зазначений підхід дозволить резидентам-позичальникам урізноманітнювати умови кредитних договорів.

Коли набирають чинності ці зміни?

Підвищення максимального строку для розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів до 180 днів чинне уже відсьогодні, з 26 травня 2017 року.

Решта змін, затверджених постановою, наберуть чинності з 12 червня 2017 року.

 

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Читайте также

Когда банк снимает с контроля импортную операцию, если товар в Украину не ввозится
views 9
Когда банк снимает с контроля импортную операцию, если товар в Украину не ввозится В случае импорта товара без его ввоза на территорию Украины банк снимает с контроля соответствующую операцию исключительно при наличии одного из следующих условий: ...
Какая ответственность предусмотрена валютным обменникам, если не применяются РРО
views 27
Какая ответственность предусмотрена валютным обменникам, если не применяются РРО Определяющим квалифицирующим признаком налогового правонарушения является именно противоправность поведения (бездействия) налогоплательщика, осуществляющего операции с...
Финпомощь с привязкой к инвалюте
views 51
Финпомощь с привязкой к инвалюте Автор : Амброзяк Наталья, юрист, Солошенко Людмила, налоговый эксперт А можно ли финпомощь привязать к валюте? К примеру, указать в договоре сумму в гривнях и следом ее долларовый эквивалент. И дальше оговорить, чт...
Зарплата в инвалюте: можно или нельзя?
views 43
Зарплата в инвалюте: можно или нельзя? Автор : Тубелец Алексей, главный специалист отдела по вопросам регулирования трудовых отношений Юридического департамента Минсоцполитики Можно ли работникам хозрасчетного предприятия — гражданам Украины устан...
Нацбанк дал иностранным инвесторам возможность репатриировать дивиденды за все предыдущие годы
views 39
Нацбанк дал иностранным инвесторам возможность репатриировать дивиденды за все предыдущие годы Публикуется на языке оригинала Кроме того, расширены для бизнеса возможности досрочно погашать внешние кредиты и займы в иностранной валюте и перечень о...
Нацбанк ослабил административные ограничения на валютном рынке

Подписаться на рассылку свежих новостей