Print Friendly and PDF
Нацбанк ослабил административные ограничения на валютном рынке
Нацбанк ослабил административные ограничения на валютном рынке

Підвищення максимального строку для розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів до 180 днів (чинне уже відсьогодні) та ще 5 змін, які наберуть чинності в червні

Згідно постановою Правління НБУ від 25.05.2017 р. № 41:

1) Скасовано тимчасову норму, згідно з якою скорочувався  максимальний строк для розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів до 120. Відтепер максимальний строк розрахунків становитиме 180 днів.

2) Іноземні інвестори отримають можливість повертати вкладені в Україну кошти.

Досі було заборонено купувати та перерахувати іноземну валюту, щоб повернути за кордон кошти, отримані іноземними інвесторами від продажу корпоративних прав, певних видів цінних паперів, внаслідок зменшення статутних капіталів юридичних осіб, виходу з господарських товариств іноземних інвесторів. Національний банк вирішив дозволити такі операції. Водночас для запобігання відтоку капіталу через тіньові схеми регулятор стежитиме, щоб ці операції відповідали визначеному переліку умов.

3) Бізнес отримує можливість достроково погашати зовнішні кредити та позики, якщо у якості забезпечення розрахунків за цими операціями (з використанням гарантій, резервних акредитивів, через уповноважені банки та/або іноземні банки) було надано зобов’язання міжнародних фінансових організацій.

«Ці кроки сприятимуть покращенню інвестиційного клімату в країні та полегшенню діяльності підприємств, які здійснюють зовнішньоторговельну діяльність. Водночас жодний з цих кроків не призведе до дестабілізації ситуації на валютному ринку», — зазначив виконувач обов’язків Голови НБУ Яків Смолій під час прес-брифінг з монетарної політики.

4) Скасовано обмеження, що на сьогодні унеможливлює відкриття уповноваженим банком кореспондентських рахунків в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора в банках-нерезидентах країн, національна валюта яких віднесена НБУ до 2-ї або 3-ї  групи Класифікатора.

Це сприятиме спрощенню умов для встановлення українськими банками нових кореспондентських відносин з іноземними банками.

5) Встановлено вимоги щодо розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників (UBO) нерезидентів-кредиторів.

Вимоги будуть діяти у всіх випадках, коли необхідна реєстрація кредитного договору або договору позики, укладеного резидентом-позичальником, що не є банком.

6) Удосконалено порядок контролю за дотриманням максимальної процентної ставки за договором у разі сплати комісій, зборів у період до одержання кредиту та/або протягом першого річного періоду дії договору.

Цей порядок передбачає, що у таких випадках контроль здійснюватиметься не на дату платіжної операції, а на кінець першого річного періоду. Зазначений підхід дозволить резидентам-позичальникам урізноманітнювати умови кредитних договорів.

Коли набирають чинності ці зміни?

Підвищення максимального строку для розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів до 180 днів чинне уже відсьогодні, з 26 травня 2017 року.

Решта змін, затверджених постановою, наберуть чинності з 12 червня 2017 року.

 

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Читайте также

Продажа иностранной валюты на межбанковском валютном рынке Украины
views 59
Продажа иностранной валюты на межбанковском валютном рынке Украины Торговля иностранной валютой на территории Украины резидентами и нерезидентами - юридическими лицами осуществляется исключительно на межбанковском валютном рынке Украины через уполн...
«Без меня меня женили», или Принудительная продажа инвалюты
views 68
«Без меня меня женили», или Принудительная продажа инвалюты Речь в этой статье пойдет об обязательной продаже инвалюты, когда банк осуществляет такую операцию без поручения клиента. Обращаясь к теме обязательной продажи инвалюты, сразу вспоминаешь ...
Инвалютный взнос в уставный капитал: как считать курсовые разницы
views 86
Инвалютный взнос в уставный капитал: как считать курсовые разницы Учредителем предприятия является нерезидент. Свою долю учредитель вносит частями в инвалюте. Итак, выясним, нужно ли считать по данной задолженности учредителя-нерезидента курсовые р...
Как колебание курсов валют отражается на единоналожниках?
views 60
Как колебание курсов валют отражается на единоналожниках? Курсовые разницы и доходы юрлиц-единоналожников — больная (для последних) тема. В рамках этой статьи предлагаем взглянуть на нее по состоянию на сегодня. Отметим, что аппетиты налоговиков до...
Может ли подотчетное лицо самостоятельно получить инвалюту на командировку в банке
views 59
Может ли подотчетное лицо самостоятельно получить инвалюту на командировку в банке ГФС рассмотрела вопрос налогоплательщика о возможности получения наличных в иностранной валюте на командировку подотчетным лицом непосредственно в учреждении банка, ...
Нацбанк ослабил административные ограничения на валютном рынке обновлено: Май 26, 2017 автором: admin
Нацбанк ослабил административные ограничения на валютном рынке

Подписаться на рассылку свежих новостей