Print Friendly and PDF
Нацбанк ослабил административные ограничения на валютном рынке
Нацбанк ослабил административные ограничения на валютном рынке

Підвищення максимального строку для розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів до 180 днів (чинне уже відсьогодні) та ще 5 змін, які наберуть чинності в червні

Згідно постановою Правління НБУ від 25.05.2017 р. № 41:

1) Скасовано тимчасову норму, згідно з якою скорочувався  максимальний строк для розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів до 120. Відтепер максимальний строк розрахунків становитиме 180 днів.

2) Іноземні інвестори отримають можливість повертати вкладені в Україну кошти.

Досі було заборонено купувати та перерахувати іноземну валюту, щоб повернути за кордон кошти, отримані іноземними інвесторами від продажу корпоративних прав, певних видів цінних паперів, внаслідок зменшення статутних капіталів юридичних осіб, виходу з господарських товариств іноземних інвесторів. Національний банк вирішив дозволити такі операції. Водночас для запобігання відтоку капіталу через тіньові схеми регулятор стежитиме, щоб ці операції відповідали визначеному переліку умов.

3) Бізнес отримує можливість достроково погашати зовнішні кредити та позики, якщо у якості забезпечення розрахунків за цими операціями (з використанням гарантій, резервних акредитивів, через уповноважені банки та/або іноземні банки) було надано зобов’язання міжнародних фінансових організацій.

“Ці кроки сприятимуть покращенню інвестиційного клімату в країні та полегшенню діяльності підприємств, які здійснюють зовнішньоторговельну діяльність. Водночас жодний з цих кроків не призведе до дестабілізації ситуації на валютному ринку”, – зазначив виконувач обов’язків Голови НБУ Яків Смолій під час прес-брифінг з монетарної політики.

4) Скасовано обмеження, що на сьогодні унеможливлює відкриття уповноваженим банком кореспондентських рахунків в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора в банках-нерезидентах країн, національна валюта яких віднесена НБУ до 2-ї або 3-ї  групи Класифікатора.

Це сприятиме спрощенню умов для встановлення українськими банками нових кореспондентських відносин з іноземними банками.

5) Встановлено вимоги щодо розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників (UBO) нерезидентів-кредиторів.

Вимоги будуть діяти у всіх випадках, коли необхідна реєстрація кредитного договору або договору позики, укладеного резидентом-позичальником, що не є банком.

6) Удосконалено порядок контролю за дотриманням максимальної процентної ставки за договором у разі сплати комісій, зборів у період до одержання кредиту та/або протягом першого річного періоду дії договору.

Цей порядок передбачає, що у таких випадках контроль здійснюватиметься не на дату платіжної операції, а на кінець першого річного періоду. Зазначений підхід дозволить резидентам-позичальникам урізноманітнювати умови кредитних договорів.

Коли набирають чинності ці зміни?

Підвищення максимального строку для розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів до 180 днів чинне уже відсьогодні, з 26 травня 2017 року.

Решта змін, затверджених постановою, наберуть чинності з 12 червня 2017 року.

 

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Читайте также

Сохранена еще на полгода норма обязательной продажи поступлений в инвалюте в размере 50%
views 18
Сохранена еще на полгода норма обязательной продажи поступлений в инвалюте в размере 50% НБУ сохранил требование к обязательной продаже поступлений в Украину в иностранной валюте в пользу юридических лиц на уровне 50%, до которого оно было снижено ...
Нацбанк продолжает смягчение валютных ограничений
views 64
Нацбанк продолжает смягчение валютных ограничений Публикуется на языке оригинала Національний банк продовжує лібералізацію валютного регулювання шляхом поступового пом’якшення обмежень на валютному ринку за умови відсутності обставин, що загрожуют...
Нацбанк утвердил основные принципы денежно-кредитной политики на 2018 год
views 95
Нацбанк утвердил основные принципы денежно-кредитной политики на 2018 год Публикуется на языке оригинала Рада НБУ під час свого засідання ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2018 рік і середньострокову перспективу (далі – Основні...
Правомерность перерасчета цены за товар в случае изменения валютного курса
views 103
Правомерность перерасчета цены за товар в случае изменения валютного курса Предмет спора: признание недействительным договора поставки в части определения цены товара в инвалютном эквиваленте. Ситуация Два предприятия заключили договор поставки...
Продажа товаров в Украине с привязкой цены к валютному эквиваленту: проблемные вопросы
views 180
Продажа товаров в Украине с привязкой цены к валютному эквиваленту: проблемные вопросы Экономическая ситуация в Украине далека от идеала, в том числе и в связи с ростом инфляции. Один из вариантов решения "инфляционной" проблемы для контрагентов по...
Нацбанк ослабил административные ограничения на валютном рынке

Подписаться на рассылку свежих новостей