Print Friendly and PDF
Нацбанк продолжает снимать административные ограничения на валютном рынке
Нацбанк продолжает снимать административные ограничения на валютном рынке

Публикуется на языке оригинала

Національний банк продовжує лібералізацію валютного регулювання, послаблюючи обмеження, які втратили свою дієвість та пом’якшення яких не призведе до дестабілізації ситуації на міжбанківському та готівковому сегментах валютного ринку. Чергові кроки регулятора у цьому напрямку стало можливим завдяки тривалій сприятливій ситуації на валютному ринку і збалансованості інфляційних ризиків.

  • По-перше, скасовується заборона на купівлю іноземної валюти у разі наявності у клієнта власних коштів на рахунках у сумі, що перевищує 100 тис. доларів США в еквіваленті. Раніше, за умови перевищення вказаної суми, клієнт мав виконувати зобов’язання за рахунок власної іноземної валюти.
  • По-друге, знімаються обмеження для фізичних осіб на переказ коштів за межі України для неторгівельних операцій. Раніше вони були обмежені сумою не більше 150 тис. грн на місяць (за винятком деяких випадків).
  • По-третє, банкам буде дозволено здійснювати операції з обміну іноземної валюти без обмежень щодо групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів як на міжбанківському, так і на міжнародному валютному ринку. Досі операції з обміну здійснювалися виключно в межах однієї групи Класифікатора, за винятком  операцій, які здійснюються: на міжбанківському та міжнародних валютних ринках для виконання зобов’язань за імпортними договорами, а також на міжнародних валютних ринках з купівлі іноземної валюти 1-ї групи Класифікатора за іноземну валюту інших груп.

Зняття вказаних обмежень дозволить банкам та їх клієнтам гнучкіше керувати власною ліквідністю і позитивно вплине на регулювання валютної позиції банків.

Окреслені зміни затверджено постановою Правління НБУ № 44 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України” від 30 травня 2017 року. Скасування обмеження  для фізичних осіб на переказ коштів за межі України для неторгівельних операцій, набуває чинності 12 червня 2017 року. Решта змін, затверджених цим документом, набувають чинності з 31 травня 2017 року.

У той же час, з огляду на необхідність подальшої підтримки стабільності валютного ринку України, Національний банк вирішив зберегти дію вимоги про обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті з-за кордону на користь юридичних осіб на рівні 50%.

Нагадаємо, на початку квітня поточного року Національний банк пом’якшив цю вимогу з 65% до 50% для сприяння експортній діяльності українських підприємств, які мають потребу в імпорті для виробництва продукції, що згодом продається за кордон. Оскільки дана вимога, встановлена пунктом 2 постанови Правління НБУ № 410 від 13 грудня 2016 року, діє до 15 червня поточного року включно, Національний банк запровадив її окремою постановою Правління НБУ № 45 “Про запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов’язкового продажу таких надходжень” від 30 травня 2017 року. Ця вимога набуде чинності з 16 червня та діятиме до 13 грудня 2017 року включно.

Подальша лібералізація валютного регулювання здійснюватиметься за наявності сприятливих макрофінансових передумов та у відповідності до Концепції нового валютного регулювання.

Источник: НБУ 

Читайте также

Сохранена еще на полгода норма обязательной продажи поступлений в инвалюте в размере 50%
views 18
Сохранена еще на полгода норма обязательной продажи поступлений в инвалюте в размере 50% НБУ сохранил требование к обязательной продаже поступлений в Украину в иностранной валюте в пользу юридических лиц на уровне 50%, до которого оно было снижено ...
Нацбанк продолжает смягчение валютных ограничений
views 64
Нацбанк продолжает смягчение валютных ограничений Публикуется на языке оригинала Національний банк продовжує лібералізацію валютного регулювання шляхом поступового пом’якшення обмежень на валютному ринку за умови відсутності обставин, що загрожуют...
Нацбанк утвердил основные принципы денежно-кредитной политики на 2018 год
views 95
Нацбанк утвердил основные принципы денежно-кредитной политики на 2018 год Публикуется на языке оригинала Рада НБУ під час свого засідання ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2018 рік і середньострокову перспективу (далі – Основні...
Правомерность перерасчета цены за товар в случае изменения валютного курса
views 103
Правомерность перерасчета цены за товар в случае изменения валютного курса Предмет спора: признание недействительным договора поставки в части определения цены товара в инвалютном эквиваленте. Ситуация Два предприятия заключили договор поставки...
Продажа товаров в Украине с привязкой цены к валютному эквиваленту: проблемные вопросы
views 180
Продажа товаров в Украине с привязкой цены к валютному эквиваленту: проблемные вопросы Экономическая ситуация в Украине далека от идеала, в том числе и в связи с ростом инфляции. Один из вариантов решения "инфляционной" проблемы для контрагентов по...
Нацбанк продолжает снимать административные ограничения на валютном рынке

Подписаться на рассылку свежих новостей