Print Friendly and PDF
Нацбанк продолжает снимать административные ограничения на валютном рынке
Нацбанк продолжает снимать административные ограничения на валютном рынке

Публикуется на языке оригинала

Національний банк продовжує лібералізацію валютного регулювання, послаблюючи обмеження, які втратили свою дієвість та пом’якшення яких не призведе до дестабілізації ситуації на міжбанківському та готівковому сегментах валютного ринку. Чергові кроки регулятора у цьому напрямку стало можливим завдяки тривалій сприятливій ситуації на валютному ринку і збалансованості інфляційних ризиків.

  • По-перше, скасовується заборона на купівлю іноземної валюти у разі наявності у клієнта власних коштів на рахунках у сумі, що перевищує 100 тис. доларів США в еквіваленті. Раніше, за умови перевищення вказаної суми, клієнт мав виконувати зобов’язання за рахунок власної іноземної валюти.
  • По-друге, знімаються обмеження для фізичних осіб на переказ коштів за межі України для неторгівельних операцій. Раніше вони були обмежені сумою не більше 150 тис. грн на місяць (за винятком деяких випадків).
  • По-третє, банкам буде дозволено здійснювати операції з обміну іноземної валюти без обмежень щодо групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів як на міжбанківському, так і на міжнародному валютному ринку. Досі операції з обміну здійснювалися виключно в межах однієї групи Класифікатора, за винятком  операцій, які здійснюються: на міжбанківському та міжнародних валютних ринках для виконання зобов’язань за імпортними договорами, а також на міжнародних валютних ринках з купівлі іноземної валюти 1-ї групи Класифікатора за іноземну валюту інших груп.

Зняття вказаних обмежень дозволить банкам та їх клієнтам гнучкіше керувати власною ліквідністю і позитивно вплине на регулювання валютної позиції банків.

Окреслені зміни затверджено постановою Правління НБУ № 44 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України” від 30 травня 2017 року. Скасування обмеження  для фізичних осіб на переказ коштів за межі України для неторгівельних операцій, набуває чинності 12 червня 2017 року. Решта змін, затверджених цим документом, набувають чинності з 31 травня 2017 року.

У той же час, з огляду на необхідність подальшої підтримки стабільності валютного ринку України, Національний банк вирішив зберегти дію вимоги про обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті з-за кордону на користь юридичних осіб на рівні 50%.

Нагадаємо, на початку квітня поточного року Національний банк пом’якшив цю вимогу з 65% до 50% для сприяння експортній діяльності українських підприємств, які мають потребу в імпорті для виробництва продукції, що згодом продається за кордон. Оскільки дана вимога, встановлена пунктом 2 постанови Правління НБУ № 410 від 13 грудня 2016 року, діє до 15 червня поточного року включно, Національний банк запровадив її окремою постановою Правління НБУ № 45 “Про запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов’язкового продажу таких надходжень” від 30 травня 2017 року. Ця вимога набуде чинності з 16 червня та діятиме до 13 грудня 2017 року включно.

Подальша лібералізація валютного регулювання здійснюватиметься за наявності сприятливих макрофінансових передумов та у відповідності до Концепції нового валютного регулювання.

Источник: НБУ 

Читайте также

Когда банк снимает с контроля импортную операцию, если товар в Украину не ввозится
views 9
Когда банк снимает с контроля импортную операцию, если товар в Украину не ввозится В случае импорта товара без его ввоза на территорию Украины банк снимает с контроля соответствующую операцию исключительно при наличии одного из следующих условий: ...
Какая ответственность предусмотрена валютным обменникам, если не применяются РРО
views 27
Какая ответственность предусмотрена валютным обменникам, если не применяются РРО Определяющим квалифицирующим признаком налогового правонарушения является именно противоправность поведения (бездействия) налогоплательщика, осуществляющего операции с...
Финпомощь с привязкой к инвалюте
views 51
Финпомощь с привязкой к инвалюте Автор : Амброзяк Наталья, юрист, Солошенко Людмила, налоговый эксперт А можно ли финпомощь привязать к валюте? К примеру, указать в договоре сумму в гривнях и следом ее долларовый эквивалент. И дальше оговорить, чт...
Зарплата в инвалюте: можно или нельзя?
views 43
Зарплата в инвалюте: можно или нельзя? Автор : Тубелец Алексей, главный специалист отдела по вопросам регулирования трудовых отношений Юридического департамента Минсоцполитики Можно ли работникам хозрасчетного предприятия — гражданам Украины устан...
Нацбанк дал иностранным инвесторам возможность репатриировать дивиденды за все предыдущие годы
views 39
Нацбанк дал иностранным инвесторам возможность репатриировать дивиденды за все предыдущие годы Публикуется на языке оригинала Кроме того, расширены для бизнеса возможности досрочно погашать внешние кредиты и займы в иностранной валюте и перечень о...
Нацбанк продолжает снимать административные ограничения на валютном рынке

Подписаться на рассылку свежих новостей