Print Friendly and PDF
Налоговые накладные сельхозпроизводителей больше не будут блокироваться
Налоговые накладные сельхозпроизводителей больше не будут блокироваться

Публикуется на языке оригинала

Міністерство юстиції зареєструвало наказ Міністерства фінансів, який зобов’яже Державну фіскальну службу автоматично реєструвати податкові накладні сільськогосподарських підприємств. Таким чином, аграрні підприємства зможуть відновити повноцінну роботу та торгівлю виробленою продукцією.

Як повідомила партнер аудиторської компанії Crowe Horwath AC Ukraine, голова Податкового комітету Громадської ради при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі Ольга Богданова, мова йде про наказ Мінфіну від 18 вересня 2017 року № 776 «Про затвердження Змін до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

«Цей наказ вирішує проблему з блокуванням податкових накладних. Він дає можливість всім сільськогосподарським підприємствам подати так звану технологічну карту заздалегідь, не чекаючи, коли податкова накладна або коригування будуть заблоковані», – сказала Ольга Богданова.

Вона зауважила, що технологічні карти будуть враховуватися автоматично за умови, що підприємство було платником ПДВ за спецрежимом до 2017 року або зараз знаходиться в реєстрі одержувачів бюджетних дотацій, обробляє мінімум 200 га землі і за останній рік не мало зміни власника чи директора. В інших випадках передбачений п’ятиденний строк для розгляду інформації комісією ДФС.

Експерт також повідомила, що для автоматичної реєстрації накладної необхідно разом з техкартою подати також інформацію, яка підтверджуватиме, що платник відноситься до реального сектору економіки.

«Це може бути, наприклад, аналітична довідка, яка буквально за 10 хвилин дасть зрозуміти, що ваше підприємство реальне. В ній має бути подана в таблиці коротка інформація про підприємство: сфера діяльності, коли зареєстроване, які доходи, хто основні покупці і постачальники, яке податкове навантаження, штат, основні фонди, оренда, землі в обробітку тощо», – сказала Ольга Богданова.

Аудитор зауважила, що програмне забезпечення ДФС буде готове готове приймати технологічні картки автоматично вже найближчим часом.

«Наказ заюстований, але необхідний ще декілька днів, щоб зробити програмне забезпечення, яке прийматиме інформацію», – сказала вона.

Нагадаємо, Всеукраїнська Аграрна Рада приймала активну участь в розробці цього наказу і разом з іншими найбільшими асоціаціями сільгоспвиробників в кінці вересня офіційно звернулася до прем’єр-міністра та міністра юстиції з проханням зареєструвати його. ВАР позитивно сприймає позицію відкритості до пропозицій агросектору, яку продемонструвала влада, зареєструвавши цей наказ.

Источник: Всеукраїнська аграрна радаБухгалтер 911не забудьте оформить подписку на любимое издание!

Читайте также

Критерии «блокировочного» иммунитета: как их считать?
views 23
Критерии «блокировочного» иммунитета: как их считать? Автор : Сумцова Ольга, налоговый эксперт, o.sumcova@buhgalter911.com Обсуждение нового постановления о блокировке налоговых накладных показало, что у наших читателей есть много вопросов в отнош...
Единица измерения в налоговой накладной на поставку может отличаться от единицы измерения в налоговой накладной на приобретение
views 26
Единица измерения в налоговой накладной на поставку может отличаться от единицы измерения в налоговой накладной на приобретение При заполнении налоговой накладной указываются: в графе 2 - номенклатура товаров / услуг поставщика (продавца) в графа...
Контрагент изменил название и не предупредил об этом: исправляем ошибку в налоговых накладных
views 22
Контрагент изменил название и не предупредил об этом: исправляем ошибку в налоговых накладных С января 2017 года предприятие — плательщик НДС предоставляет в аренду помещение другому предприятию — плательщику НДС. В августе 2017 года арендатор изме...
В бюджетном возмещении отказано — но право на налоговый кредит сохраняется!
views 17
В бюджетном возмещении отказано — но право на налоговый кредит сохраняется! Публикуется на языке оригинала Учитывается ли сумма НДС, указанная в налоговом уведомлении-решении, которым было отказано в предоставлении бюджетного возмещения, в составе...
Импорт товаров по договору комиссии: кто имеет право на налоговый кредит
views 19
Импорт товаров по договору комиссии: кто имеет право на налоговый кредит Если согласно договору комиссии комиссионер за счет комитента приобретает товары у нерезидента и при их растаможивании осуществляет оплату НДС в бюджет, то право на отнесение ...
Налоговые накладные сельхозпроизводителей больше не будут блокироваться
Метки:    

Подписаться на рассылку свежих новостей