Print Friendly and PDF
НБУ упрощает операции с валютными ценностями для банков и их клиентов
НБУ упрощает операции с валютными ценностями для банков и их клиентов

Публикуется на языке оригинала

Національний банк України продовжує лібералізацію та дебюрократизацію валютного регулювання. З цією метою спрощено проведення валютних операцій з торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на міжбанківському валютному ринку України та на міжнародному валютному ринку.

По-перше, спрощення стосується проведення валютних операцій на умовах «форвард».

Національний банк надав банкам можливість здійснювати власні валютні операції на умовах “форвард” без обмеження по групі Класифікатора іноземних валют, строку та виду операції, що хеджується (пара валюта/валюта; гривня/валюта). Досі такі операції дозволялися лише за умови, що обидві валюти з пари належать до 1-ї групи Класифікатора та на строк, що не перевищує 365 календарних днів.

Крім того, регулятор суттєво спростив умови проведення форвардних операцій для бізнесу — клієнтів банків, які є суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності. Такі компанії отримали можливість здійснювати операції з обміну (конвертації) іноземної валюти на умовах “форвард” без обмеження по групі Класифікатора, строку та виду операції, що хеджується. 

Також вони зможуть проводити операції з купівлі-продажу іноземної валюти за гривні на умовах “форвард” для хеджування ризику зміни курсу іноземної валюти щодо гривні за зовнішньоторговельними операціями без обмеження по групі Класифікатора та строку цієї операції. Раніше строк таких операцій мав становити до 365 днів. 

По-друге, розширено спектр операцій з банківськими металами, які здійснюють уповноважені банки.

Банки зможуть проводити на міжбанківському валютному ринку купівлю-продаж банківських металів на умовах “тод”, “том”, “спот”, “форвард” або “своп” не лише за гривні, як було досі, а й за за іноземну валюту.

Окрім того, банки зможуть проводити на міжнародних ринках за будь-яку іноземну валюту Класифікатора операції як з купівлі, так і продажу банківських металів на умовах “тод”, “том”, “спот”, “форвард” або “своп”. Досі їх можливості з продажу банківських металів були обмежені 1-ю групою Класифікатора.

По-третє, Національний банк зняв обмеження на проведення операцій з обміну безготівкової іноземної валюти для фізичних осіб, які не є підприємцями. Такі клієнти зможуть здійснювати відповідні операції з безготівковою валютою, що є на їх рахунку, без обмеження по групі Класифікатора та кількості таких операцій протягом дня. Досі вони мали можливість проводити такі операції тільки один раз протягом дня і лише з іноземною валютою 1-ї групи Класифікатора. 

Крім того, для клієнтів-фізичних осіб банки здійснюватимуть обмін готівкової іноземної валюти на безготівкову без обмеження по групі Класифікатора.

Відповідні зміни затверджені Постановою Правління НБУ №55 від 15 червня 2017 року «Про внесення змін  до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Вони набувають чинності з 26 червня 2017 року.

Источник: НБУ

Читайте также

Покупка иностранной валюты на межбанковском валютном рынке Украины
views 44
Покупка иностранной валюты на межбанковском валютном рынке Украины Торговля иностранной валютой на территории Украины резидентами и нерезидентами - юридическими лицами осуществляется исключительно на межбанковском валютном рынке Украины через уполн...
Продажа иностранной валюты на межбанковском валютном рынке Украины
views 60
Продажа иностранной валюты на межбанковском валютном рынке Украины Торговля иностранной валютой на территории Украины резидентами и нерезидентами - юридическими лицами осуществляется исключительно на межбанковском валютном рынке Украины через уполн...
Вводится новый режим валютного регулирования
views 45
Вводится новый режим валютного регулирования Урегулированы основные правила осуществления валютного регулирования и валютного надзора Соответствующий Закон «О валюте» (проект № 8152) ВР приняла на вечернем заседании 21 июня. Закон принят с правкам...
Обязательная норма продажи инвалютной выручки юрлиц в размере 50% продлена
views 40
Обязательная норма продажи инвалютной выручки юрлиц в размере 50% продлена НБУ сохранил требование обязательной продажи поступлений в иностранной валюте в пользу юридических лиц в размере 50% с целью обеспечения финансовой стабильности Украины. Да...
Взгляд в валютное будущее
views 75
Взгляд в валютное будущее В предыдущих статьях сегодняшнего номера мы неоднократно ссылались на Декрет № 15-93. Впрочем, скоро этот нормативно-правовой акт может стать историей. Ведь 17.05.2018 г. парламент принял в первом чтении законопроект № 815...
НБУ упрощает операции с валютными ценностями для банков и их клиентов обновлено: Июнь 19, 2017 автором: admin
НБУ упрощает операции с валютными ценностями для банков и их клиентов

Подписаться на рассылку свежих новостей