Print Friendly and PDF
НБУ упрощает операции с валютными ценностями для банков и их клиентов
НБУ упрощает операции с валютными ценностями для банков и их клиентов

Публикуется на языке оригинала

Національний банк України продовжує лібералізацію та дебюрократизацію валютного регулювання. З цією метою спрощено проведення валютних операцій з торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на міжбанківському валютному ринку України та на міжнародному валютному ринку.

По-перше, спрощення стосується проведення валютних операцій на умовах «форвард».

Національний банк надав банкам можливість здійснювати власні валютні операції на умовах “форвард” без обмеження по групі Класифікатора іноземних валют, строку та виду операції, що хеджується (пара валюта/валюта; гривня/валюта). Досі такі операції дозволялися лише за умови, що обидві валюти з пари належать до 1-ї групи Класифікатора та на строк, що не перевищує 365 календарних днів.

Крім того, регулятор суттєво спростив умови проведення форвардних операцій для бізнесу – клієнтів банків, які є суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності. Такі компанії отримали можливість здійснювати операції з обміну (конвертації) іноземної валюти на умовах “форвард” без обмеження по групі Класифікатора, строку та виду операції, що хеджується. 

Також вони зможуть проводити операції з купівлі-продажу іноземної валюти за гривні на умовах “форвард” для хеджування ризику зміни курсу іноземної валюти щодо гривні за зовнішньоторговельними операціями без обмеження по групі Класифікатора та строку цієї операції. Раніше строк таких операцій мав становити до 365 днів. 

По-друге, розширено спектр операцій з банківськими металами, які здійснюють уповноважені банки.

Банки зможуть проводити на міжбанківському валютному ринку купівлю-продаж банківських металів на умовах “тод”, “том”, “спот”, “форвард” або “своп” не лише за гривні, як було досі, а й за за іноземну валюту.

Окрім того, банки зможуть проводити на міжнародних ринках за будь-яку іноземну валюту Класифікатора операції як з купівлі, так і продажу банківських металів на умовах “тод”, “том”, “спот”, “форвард” або “своп”. Досі їх можливості з продажу банківських металів були обмежені 1-ю групою Класифікатора.

По-третє, Національний банк зняв обмеження на проведення операцій з обміну безготівкової іноземної валюти для фізичних осіб, які не є підприємцями. Такі клієнти зможуть здійснювати відповідні операції з безготівковою валютою, що є на їх рахунку, без обмеження по групі Класифікатора та кількості таких операцій протягом дня. Досі вони мали можливість проводити такі операції тільки один раз протягом дня і лише з іноземною валютою 1-ї групи Класифікатора. 

Крім того, для клієнтів-фізичних осіб банки здійснюватимуть обмін готівкової іноземної валюти на безготівкову без обмеження по групі Класифікатора.

Відповідні зміни затверджені Постановою Правління НБУ №55 від 15 червня 2017 року “Про внесення змін  до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”. Вони набувають чинності з 26 червня 2017 року.

Источник: НБУ

Читайте также

Упрощены условия для расчетов за импорт товаров
views 76
Упрощены условия для расчетов за импорт товаров НБУ упрощает для бизнеса осуществление авансовых платежей за импорт товаров в иностранной валюте. С этой целью упразднено уже не актуальное и не эффективное для стабилизации валютного рынка требовани...
Нацбанк утвердил основные принципы денежно-кредитной политики на 2018 год
views 123
Нацбанк утвердил основные принципы денежно-кредитной политики на 2018 год Публикуется на языке оригинала Рада НБУ під час свого засідання ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2018 рік і середньострокову перспективу (далі – Основні...
Правомерность перерасчета цены за товар в случае изменения валютного курса
views 133
Правомерность перерасчета цены за товар в случае изменения валютного курса Предмет спора: признание недействительным договора поставки в части определения цены товара в инвалютном эквиваленте. Ситуация Два предприятия заключили договор поставки...
Банки смогут кредитовать в гривне под залог валюты на счетах клиентов
views 100
Банки смогут кредитовать в гривне под залог валюты на счетах клиентов НБУ сделал возможным кредитование в гривне под залог иностранной валюты на счетах клиентов в рамках очередного ослабления антикризисных ограничений на валютном рынке. До сих пор...
Продажа товаров в Украине с привязкой цены к валютному эквиваленту: проблемные вопросы
views 230
Продажа товаров в Украине с привязкой цены к валютному эквиваленту: проблемные вопросы Экономическая ситуация в Украине далека от идеала, в том числе и в связи с ростом инфляции. Один из вариантов решения "инфляционной" проблемы для контрагентов по...
НБУ упрощает операции с валютными ценностями для банков и их клиентов

Подписаться на рассылку свежих новостей