Print Friendly and PDF
НБУ упрощает операции с валютными ценностями для банков и их клиентов
НБУ упрощает операции с валютными ценностями для банков и их клиентов

Публикуется на языке оригинала

Національний банк України продовжує лібералізацію та дебюрократизацію валютного регулювання. З цією метою спрощено проведення валютних операцій з торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на міжбанківському валютному ринку України та на міжнародному валютному ринку.

По-перше, спрощення стосується проведення валютних операцій на умовах «форвард».

Національний банк надав банкам можливість здійснювати власні валютні операції на умовах “форвард” без обмеження по групі Класифікатора іноземних валют, строку та виду операції, що хеджується (пара валюта/валюта; гривня/валюта). Досі такі операції дозволялися лише за умови, що обидві валюти з пари належать до 1-ї групи Класифікатора та на строк, що не перевищує 365 календарних днів.

Крім того, регулятор суттєво спростив умови проведення форвардних операцій для бізнесу — клієнтів банків, які є суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності. Такі компанії отримали можливість здійснювати операції з обміну (конвертації) іноземної валюти на умовах “форвард” без обмеження по групі Класифікатора, строку та виду операції, що хеджується. 

Також вони зможуть проводити операції з купівлі-продажу іноземної валюти за гривні на умовах “форвард” для хеджування ризику зміни курсу іноземної валюти щодо гривні за зовнішньоторговельними операціями без обмеження по групі Класифікатора та строку цієї операції. Раніше строк таких операцій мав становити до 365 днів. 

По-друге, розширено спектр операцій з банківськими металами, які здійснюють уповноважені банки.

Банки зможуть проводити на міжбанківському валютному ринку купівлю-продаж банківських металів на умовах “тод”, “том”, “спот”, “форвард” або “своп” не лише за гривні, як було досі, а й за за іноземну валюту.

Окрім того, банки зможуть проводити на міжнародних ринках за будь-яку іноземну валюту Класифікатора операції як з купівлі, так і продажу банківських металів на умовах “тод”, “том”, “спот”, “форвард” або “своп”. Досі їх можливості з продажу банківських металів були обмежені 1-ю групою Класифікатора.

По-третє, Національний банк зняв обмеження на проведення операцій з обміну безготівкової іноземної валюти для фізичних осіб, які не є підприємцями. Такі клієнти зможуть здійснювати відповідні операції з безготівковою валютою, що є на їх рахунку, без обмеження по групі Класифікатора та кількості таких операцій протягом дня. Досі вони мали можливість проводити такі операції тільки один раз протягом дня і лише з іноземною валютою 1-ї групи Класифікатора. 

Крім того, для клієнтів-фізичних осіб банки здійснюватимуть обмін готівкової іноземної валюти на безготівкову без обмеження по групі Класифікатора.

Відповідні зміни затверджені Постановою Правління НБУ №55 від 15 червня 2017 року «Про внесення змін  до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Вони набувають чинності з 26 червня 2017 року.

Источник: НБУ

Читайте также

Декларирование валютных ценностей
views 33
Декларирование валютных ценностей Как сообщает ГФС в ИНК от 22.02.2018 г. № 719/6/99-99-15-02-02-15/ІПК, валютные ценности и имущество, которые находятся за границей, в том числе и суммы безнадежной дебиторской задолженности, исключенные из активов...
Дивиденды в инвалюте: бухучет выплаты
views 49
Дивиденды в инвалюте: бухучет выплаты Этот материал будет посвящен бухучету инвалютных дивидендов. Итак, вы узнаете: • как перевести гривневые дивиденды в инвалюту; • рассчитывать ли курсовые разницы; • от какой суммы исчислять налоги, связанные...
Нацбанк продолжает отменять валютные ограничения для банков и бизнеса
views 65
Нацбанк продолжает отменять валютные ограничения для банков и бизнеса Учитывая благоприятную ситуацию на валютном рынке, Национальный банк считает возможным продолжить смягчение неактуальных временных административных ограничений для банков и бизне...
Приобретение (импорт) автомобиля у нерезидента за валюту (часть 1)
views 74
Приобретение (импорт) автомобиля у нерезидента за валюту (часть 1) Приобретение (импорт) автомобиля у нерезидента за валюту — это операции, которым свойственны как признаки операций импорта большинства товаров, так и особенности, обусловленные непо...
Когда банк снимает с контроля импортную операцию, если товар в Украину не ввозится
views 51
Когда банк снимает с контроля импортную операцию, если товар в Украину не ввозится В случае импорта товара без его ввоза на территорию Украины банк снимает с контроля соответствующую операцию исключительно при наличии одного из следующих условий: ...
НБУ упрощает операции с валютными ценностями для банков и их клиентов обновлено: Июнь 19, 2017 автором: admin
НБУ упрощает операции с валютными ценностями для банков и их клиентов

Подписаться на рассылку свежих новостей

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок