Print Friendly and PDF

280x220_crop_sovet-1-kak-rasschitat-bolnichnye-dekretnye_1

Публикуется на языке оригинала

Восени особливо актуальними стають питання щодо нарахування лікарняних. Незважаючи на те що торік оновили порядок визначення середньої зарплати й лікарняних і декретних, питання постають мало не щодня.

На жаль, чинне законодавство не надає відповідей на всі ці питання, а роз’яснення Мінсоцполітики й Фонду соцстраху з’являються так часто, що їх важко відстежити. Та й точки зору цих відомств не завжди збігаються. А контролює правильність визначення середньої зарплати для страхових виплат не лише Фонд соцстраху, а й Держпраці.

Правильність розрахунків страхових виплат насамперед залежить від того, чи правильно підрахували страховий стаж і визначили кількість днів зайнятості в розрахунковому періоді. Чимало клопоту бухгалтерам додає також наявність одразу декількох максимальних обмежень при обчисленні середньої зарплати, лікарняних і декретних та встановлення мінімального розміру декретних, оскільки чітко не прописаний алгоритм їхнього застосування.

Цей тиждень був присвячений темі: «Лікарняні та декретні». Своєю чергою, ми розглянули: як правильно визначити страховий стаж, які періоди не належать до невідпрацьованих із поважних причин, як на практиці застосувати максимальні й мінімальні розміри обмежень, які порушення найчастіше виявляють органи Фонду соцстраху під час перевірок.

Відповіді на ці запитання можна знайти в перелічених далі матеріалах, у яких ми розглянули такі теми:

Додатково буде корисно почитати статті, що були опубліковані на нашому веб-сайті раніше:

Щиро сподіваймося, що ви знайшли в цій добірці всі відповіді на свої запитання.


Источник: Интерактивная бухгалтерия

Тема недели в «Интерактивной бухгалтерии» — Больничные и декретные обновлено: Сентябрь 23, 2016 автором: admin
Тема недели в «Интерактивной бухгалтерии» — Больничные и декретные

Добавить комментарий

Подписаться на рассылку свежих новостей

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок