Print Friendly and PDF

%d0%b2%d1%96%d0%b4%d1%88%d0%ba%d0%be%d0%b4%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d0%bf%d0%b4%d0%b2

Публикуется на языке оригинала

Суми ПДВ, не відшкодовані платникам протягом визначеного строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування ПДВ. На суму такої заборгованості нараховується пеня у розмірі 120% облікової ставки НБУ. Керуючись цією нормою ПКУ, платник податку подав позов до суду і виграв справу.

Платникам ПДВ — претендентам на отримання бюджетного відшкодування ПДВ знайомі встановлені ПКУ строки повернення коштів з бюджету. Протягом 30 календарних днів після граничного терміну отримання декларації з ПДВ контролюючий орган проводить камеральну перевірку та у 5-денний строк після закінчення перевірки подає до органу Казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету. Своєю чергою, орган Казначейства протягом 5 операційних днів після отриманого висновку перераховує кошти на поточний банківський рахунок платника.

Та не всі знають, що за порушення строків відшкодування згідно з пунктом 200.23 ПКУ має нараховуватись пеня. Згідно з цією нормою суми ПДВ, не відшкодовані платникам протягом визначеного строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування ПДВ. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120% облікової ставки НБУ, встановленої на дату виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

Платник ПДВ скористався своїм правом, звернувся в суд з позовом до податкової інспекції у зв’язку із 28-денною затримкою направлення висновку до органу Казначейства і виграв справу.

При цьому посилання податківців про те, що органи ДФС вищого рівня повинні опрацювати інформацію щодо платників податків, за деклараціями яких сума заявленого бюджетного відшкодування становить більше 100 тис. грн., колегія суддів визнала безпідставним.

Ухвала Вінницького апеляційного адміністративного суду від 01.09.2016 № 822/1161/16.

Источник: Головбух 24

Как взыскать пеню за несвоеременное возмещение НДС из бюджета обновлено: Сентябрь 26, 2016 автором: admin
Как взыскать пеню за несвоеременное возмещение НДС из бюджета

Добавить комментарий

Подписаться на рассылку свежих новостей

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок