Основное за прошедшую неделю
(14-20.11.2016)
Публикуется на языке оригинала
За оновленою формою Звіт із ЄСВ подаємо за листопад
ДФС листом від 08.11.2016 р. № 35758/7/99-99-13-02-01-17 повідомила про звітний період, з якого необхідно подавати Звіт із ЄСВ за оновленою формою відповідно до наказу Мінфіну від 07.09.2016 р. № 813 (далі — Наказ № 813).
Звітність із ЄСВ зі змінами, унесеними Наказом № 813, подаватиметься починаючи з 01.12.2016 р., тобто зі звіту за листопад 2016 року.
Нагадаємо
Декілька тижнів тому ДФС у Закарпатській області повідомляла: оскільки Наказ № 813 опубліковано вже в жовтні, то вперше відзвітувати з ЄСВ за новою формою роботодавці повинні будуть саме за жовтень 2016 року в листопаді.
Однак, схоже, ДФС вирішила вчинити інакше й запобігти виникненню непорозумінь під час подання платниками звітності з ЄСВ.
Затверджено План комплексних планових заходів державного нагляду на 2017 рік
Мінекономрозвитку на своєму офіційному веб-сайті опублікувало План комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2017 рік. Цей план було затверджено наказом Мінекономрозвитку України від 15.11.2016 р. № 1909.
До Плану комплексних планових заходів державного нагляду ввійшли понад 48 тисяч компаній різних форм власності, з різних секторів економіки та з різними ступенями ризику.
Повідомлення Державної регуляторної служби щодо подання алкогольно-тютюнової звітності
Нагадуємо, що 04.07.2016 Державна регуляторна служба України прийняла Рішення “Про необхідність усунення Міністерством фінансів України порушень принципів державної регуляторної політики згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, яким вимагала від Мінфіну внести зміни до наказу від 11.02.16 р. № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» та скасувати обов’язок подання зазначених звітів. ДРС зауважила, що у випадку невиконання цього Рішення у двомісячний строк із дня його прийняття (а саме з 05.09.2016 року), дію мінфінівського наказу щодо звітів № 1-РА та № 1-РТ буде зупинено Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.03 р. № 1160-IV.
Тому перед платниками податків постало питання: чи потрібно суб’єктам господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами, з урахуванням рішення Державної регуляторної служби України від 04.07.2016 №8, подавати звіти за формою №1-РА та №1-РТ?
Державною фіскальною службою у жовтні було надано консультацію, в якій посилаючись на проект наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 року № 49», фіскали дішли висновку, що до внесення змін до Наказу № 49, суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами, продовжують подавати звіти за формою №1-РА та №1-РТ щомісяця до 10 числа наступного за звітним місяця.
1 листопада 2016 року Державною регуляторною службою прийнято рішення про відмову в погодженні проекту наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 року № 49» як розробленого без дотримання ключових принципів державної регуляторної політики ефективності, збалансованості, прозорості та врахування громадської думки.
І нарешті, 10 листопада 2016, коли сплинув строк подання звітності за жовтень, Державна регуляторна служба на сторінках «Урядового кур’єра» оприлюднила повідомлення, в якому зазначила, що у зв’язку з тим, що Міністерство фінансів України у встановлений строк не виконало і не оскаржило рішення ДРС від 04.07.2016 року та виходячи зі змісту повноважень Державної регуляторної служби України, регламентованих частиною сьомою статті 28 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», дію форм звітів № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» та № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» та порядків їх заповнення, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» зупинено з 05 вересня 2016 року.
Незважаючи на таке обнадійливе рішення Державної регуляторної служби, хотілося б почути подібну позицію і від фіскальних органів.
Алкогольно – табачная отчетность. Фискалы игнорируют мнение ГРС?!
Напоминаем, Государственная регуляторная служба 4 июля 2016 года приняла решение, которым требовала от Минфина внести изменения в приказ от 11.02.16 г. № 49 «Об утверждении форм отчетов о производства и оборота спирта, алкогольных напитков и табачных изделий и порядков их заполнения» и отменить обязанность представления указанных отчетов. ГРС отметила, что в случае невыполнения этого Решение в двухмесячный срок со дня его принятия (а именно с 05.09.2016 года), действие минфиновского приказа будет приостановлено Законом Украины «Об основах государственной регуляторной политики в сфере хозяйственной деятельности».
Учитывая то, что Министерство финансов Украины в установленный срок не выполнило и не обжаловало вышеупомянутое решение ГРС, действие форм отчетов № 1-РА и № 1-РТ остановлено с 5 сентября 2016. Уведомление об этом ГРС разместила на страницах «Урядового кур’єра» 10 ноября 2016 года.
Вместе с тем, после 10 ноября 2016 года, на сайте ГФС (ЗІР, категория 115.03) появилось несколько консультаций по вопросам заполнения и подачи отчетов 1-РА и 1-РО, в которых делается акцент на необходимости подачи данной отчетности. Такой же позиции придерживаются консультанты “горячей линии” ГФС. Что это? Фискалы еще не получили решение регуляторной службы? Или осознанно игнорируют его? Надеемся, что в ближайшее время специалисты ГФС разберутся в ситуации и бухгалтерам больше не придется заполнять розничную алкогольно-табачную отчетность.
Які робочі дні рекомендовано переносити у 2017 році
Уряд прийняв розпорядження «Про перенесення робочих днів у 2017 році» — повідомляється на Урядовому порталі.
Документом рекомендовано у 2017 році для працівників підприємств, установ й організацій, яким установлено 5-денний робочий тиждень із 2-ма вихідними днями (субота й неділя), за винятком органів ПФУ, Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Державної казначейської служби та банківських установ, перенести робочі дні:
- із понеділка, 8 травня — на суботу, 13 травня;
- із п’ятниці, 25 серпня — на суботу, 19 серпня.
З’явилась оновлена форма декларації акцизного податку
На офіційному порталі Верховної Ради України з’явився текст наказу Мінфіну від 26.09.2016 р. № 841 (далі — Наказ № 841), яким викладено в новій редакції форму декларації акцизного податку й Порядок заповнення та подання декларації акцизного податку.
Як і було прогнозовано, найістотніших змін зазнали розділи звітності, призначені для декларування податкових зобов’язань із:
- реалізації пального (розділ В)
та
- реалізації роздрібними торговцями підакцизних товарів (розділ Д (у чинній формі декларації — розділ Ґ)).
Окрім того, з’явилися 2 нових додатки до декларації:
- Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального відповідно до підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Кодексу (додаток 11);
- Заява про порушення особою, яка реалізує пальне, порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної/розрахунку коригування (додаток 9 (нинішній додаток 9, у якому наводиться зразок доповнення до декларації акцизного податку, в оновленій формі звітності має порядковий номер 10)).
Наказ № 81 набирає чинності з дня його офіційного опублікування (запланований до публікації в «Офіційному віснику України» № 90 за 22.11.2016 р.).
Чи може перевіряти підприємства Національна поліція
Національна поліція належить до правоохоронних, а не контролюючих органів, її працівники перевірок суб’єктів господарювання не проводять, а здійснюють винятково оперативно-розшукові заходи за оперативно-розшуковими справами, слідчі (розшукові) дії в кримінальних провадженнях стосовно посадових осіб таких суб’єктів, а також уживають заходів із метою виявлення та припинення адміністративних правопорушень.
Відповідний висновок викладено в листі Департаменту захисту економіки Національної поліції України від 03.06.2016 р. № 5211/39/03-2016.
Правники впевнені, що чергове вдосконалення держреєстрації прав на нерухомість не допоможе захистити права власності
КАТЕРИНА БУТОВЧЕНКО
Усуваючи деякі прогалини в процедурі реєстрації прав на нерухоме майно, законодавець убезпечив власників тільки від технічних помилок ведення реєстраційних справ. Водночас, на думку правників, це не допоможе в разі цілеспрямованих посягань на чуже майно.
Беззахисні власники
Зміною процедури державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень навряд чи вдасться повністю захистити власника від рейдерського захоплення майна. Таку думку висловила партнер АО «Спенсер і Кауфманн» Олександра Федотова під час останнього засідання комітету з питань права Українського клубу нерухомості. Одним з пунктів порядку денного засідання став закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» (на базі проекту №5067), направлений на підпис Президенту.
«Ухвалені зміни, безумовно, усувають окремі прогалини у реєстрації, — зазначила О.Федотова. — Втім, переоцінювати ефект антирейдерського закону все ж не варто». Для прикладу вона
згадала зміни, внесені до ч.2 ст.12 закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Згідно із чинною редакцією відомості, що містяться у державному реєстрі прав, мають відповідати даним реєстраційної справи у паперовій формі, в якій є задокументовані записи щодо прав на нерухоме майно та їх обтяжень. У разі їх невідповідності пріоритет надається даним реєстраційної справи у паперовій формі.
Після набуття змінами чинності більшу вагу матимуть відомості, що містяться в документах, на підставі яких проведені реєстраційні дії. І, на думку окремих експертів, це має посилити захист власника від рейдерських посягань.
Утім, на переконання О.Федотової, це може якось убезпечити тільки від технічних помилок ведення справи, а не від цілеспрямованих посягань на майно. Для подолання цієї проблеми визначальною може бути якісна робота правоохоронних органів щодо запобігання, припинення і розкриття злочинів.
«Реєстратор, який не є експертом, під час здійснення реєстраційних процедур зніме копії з підроблених документів так само, як і зі справжніх, — зауважила вона. — Тож намагання законодавця в цьому напрямі можна вважати марними доти, доки рейдери не почнуть нести реальну кримінальну відповідальність».
Далі: Закон і Бізнес
Принят закон о защите обманутых вкладчиков банков
Принят Закон «О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно возмещения физическим лицам через систему гарантирования вкладов физических лиц ущерба, причиненного злоупотреблениями в сфере банковских и других финансовых услуг».
Законодательным актом внесены изменения в законы Украины «О системе гарантирования вкладов физических лиц», «О банках и банковской деятельности» и «О финансовых услугах и государственном регулировании рынков финансовых услуг».
Согласно этим изменениям к вкладу приравниваются средства, привлеченные от физического лица как займ или вклад в небанковское финансовое учреждение через банк, который выступил поверенным по соответствующему договору и на день вступления в силу данного закона отнесен к категории неплатежеспособных, если банком не было проинформировано физическое лицо под роспись о нераспространении на такие средства гарантий, предусмотренных Законом Украины «О системе гарантирования вкладов физических лиц», а физическое лицо, которое разместило, предоставило такие средства, приравнивается к вкладчику.Вследствие этого такие физические лица получат право на возмещение средств физическим лицам.
Далее: Бухгалтер 911