Print Friendly and PDF
Отпуск по семейным обстоятельствам: нужно ли четко указывать причину
Отпуск по семейным обстоятельствам: нужно ли четко указывать причину

Публикуется на языке оригинала

Чи потрібно для отримання відпустки без збереження зарплати за сiмейних обставин чiтко зазначити, якi саме конкретні сiмейнi обставини (наприклад, ремонт у квартирi) виникли?

Статтею 25 Закону «Про відпустки» перелiчено обставини, за яких працiвниковi обов’язково на його бажання надається вiдпустка без збереження зарплати.

За статтею 26 Закону за сімейних обставин та з інших причин працiвниковi також може надаватися відпустка без збереження зарплати на термін, обумовлений угодою мiж працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не бiльш як 15 календарних днiв на рiк.

Отже, вiдпустки без збереження заробiтної плати можна умовно роздiлити на два види:

  • такi, що надаються працiвникам унаслiдок суб’єктивного права, яке вони мають за законом, при цьому перелiк обставин, за яких такi вiдпустки обов’язково надаються, є вичерпним;
  • такi, що надаються за погодженням сторiн, можливiсть надання та тривалiсть яких визначається за погодженням сторiн, при цьому законодавством iмперативно їхня тривалiсть обмежена 15 календарними днями на рiк.

Для одержання вiдпустки за ст. 26 Закону працiвник у заявi на iм’я роботодавця про надання такої вiдпустки має зазначити сiмейнi або iншi обставини, що спричинили потребу в такiй вiдпустцi. Перелiк цих причин законодавством не встановлений, оскiльки їхня важливiсть залежить вiд конкретних обставин, що можуть скластися в життi того чи iншого працiвника. А отже, рiшення надавати чи не надавати працiвниковi з тiєї чи iншої причини таку вiдпустку належить до компетенцiї роботодавця.

Держпраці у Хмельницькій області

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Читайте также

Резерв отпусков: шпаргалка от Дмитрия Винокурова
views 147
Резерв отпусков СОЗДАВАТЬ ОБЯЗАТЕЛЬНО? Да (п. 13 ПСБУ 11, п. 7 ПСБУ 26, п. 14 МСФО 37). 2. И ДАВНО? Давно. Слова “могут создавать” поменяли на “создают” в 2002 году (ПСБУ 11). Но до 2015 года не заморачивались. 3. КОМУ НЕ ОБЯЗАТЕЛЬНО? Микро-п...
Обязательно ли издавать приказ о ежегодном отпуске за две недели
views 79
Обязательно ли издавать приказ о ежегодном отпуске за две недели Публикуется на языке оригинала Держпраці у Волинській області роз'яснила, що не обов’язково видавати за два тижні наказ про щорічну відпустку, якщо за два тижні до відпустки ознайоми...
Как не нарушить сроки выплаты отпускных, если заявление подано за день до начала отпуска
views 95
Как не нарушить сроки выплаты отпускных, если заявление подано за день до начала отпуска Главный государственный инспектор отдела по вопросам экспертизы условий труда Управления Гоструда в Кировоградской области рассмотрела следующую ситуацию: «Ра...
Отпуск после военной службы
views 115
Отпуск после военной службы ВОПРОС: Каковы особенности предоставления неиспользованного отпуска для работника, проходившего в течение года военную службу? ОТВЕТ: В соответствии с ч.3 ст.119 КЗоТ за работниками, призванными на срочную военную служб...
Ежегодный дополнительный отпуск за ненормированное рабочее время
views 106
Ежегодный дополнительный отпуск за ненормированное рабочее время Публикуется на языке оригинала У листі, що коментується, Мінсоцполітики надало відповідь на наш запит з приводу надання щорічної додаткової відпустки за ненормований робочий день пра...
Отпуск по семейным обстоятельствам: нужно ли четко указывать причину
Метки:

Подписаться на рассылку свежих новостей