Print Friendly and PDF
Правительство отменило более трехсот регуляторных акта
Правительство отменило более трехсот регуляторных акта

Публикуется на языке оригинала

18 грудня на засіданні уряду Кабмін скасував більше трьохсот регулятивних актів у сфері бізнесу, – повідомляє «РБК-Україна».

«Ми пропонуємо скасувати кількома рішеннями більше трьохсот норм регуляторного поля, які є застарілими. Це 6 указів президента, 19 постанов уряду і 315 наказів міністерств та відомств», – заявив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

За його словами, скасування застарілих актів має вступити в силу за три місяці для того, щоб міністерства і відомства мали час залишити чинним той чи інший акт у разі потреби.

Зокрема, Кабмін визнав таким, що втратив чинність указ президента України від 12.06.1995 року №436 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», яким встановлюються склади правопорушень, вчинених суб’єктами господарювання, а також розміри штрафів за порушення у сфері обігу готівки.

«Необхідність визнання такими, що втратили чинність указу №436 та нормативно-правових актів, що вносили зміну до нього, зумовлена необхідністю приведення процедури притягнення до відповідальності в сфері обігу готівки в національній валюті у повну відповідність до вимог Конституції України та законів України, реалізації рішення Конституційного суду України, зменшення штучно створеного адміністративного тиску на суб’єктів господарювання, а також уніфікації законодавства та усунення дублювання норм щодо відповідальності у сфері обігу готівки», – йдеться у пояснювальній записці.

Отже, як повідомляє «Урядовий портал», Кабмін лібералізував умови використання касових апаратів, які буде обов’язково використовувати лише, якщо річний обсяг розрахункових операцій перевищує 500 тис. грн.

«Кошти, які малий бізнес змушений витрачати сьогодні на придбання касових апаратів, необґрунтовані. При цьому він повинен не лише їх придбати, а й систематично звітуватися, витрачаючи й без того обмежені ресурси на заповнення папірців. Це неефективно, тому ми вирішили підняти річний ліміт для операцій без касових апаратів до 500 тис. грн», – повідомив Нефьодов.

Кабмін також скасував необхідність проведення переоцінки запасів корисних копалин кожні 5 років, що дозволить зменшити витрати бізнесу. Крім того, уряд розширив переліки компаній (додав вісім нових), які отримують квоти на отримання та ввезення сировини (таких речовин як толуол, ксилол, сольвент, тощо) без сплати акцизу, та створив перелік підприємств, які отримують квоти на отримання та ввезення уайт-спіриту без сплати акцизу.

«Уряд удосконалив механізми розмитнення товарів у портах, щоб пришвидшити контрольні процедури та мінімізувати людський фактор у цьому процесі. Раніше за відсутності попередньо поданої електронної інформації про товари на борту судна, порт не дозволяв судну закордонного плавання заходити до своєї акваторії. Відтепер за відсутності інформації про товари в електронному вигляді буде заборонене лише вивантаження товарів. Вивантаження дозволятиметься через 24 години після надання такої інформації», – йдеться у повідомленні.

Про це та про інші зміни у правилах застосування РРО йдеться у інформації Громадської організації «Всеукраїнське об’єднання підприємців малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ».

Источник: РБК-Україна

Читайте также

В течение какого срока штрафуют за нарушение трудового законодательства
views 5
В течение какого срока штрафуют за нарушение трудового законодательства Ответственность работодателя в виде штрафа за нарушение трудового законодательства регламентирована статьей 265 КЗоТ. Указанные штрафы являются финансовыми санкциями и не относ...
Личные наличные: солянка вопросов предпринимателей
views 48
Личные наличные: солянка вопросов предпринимателей Автор : Савченко Елена, налоговый эксперт, buhgalter911@mail.ua Правильное оприходование наличных ФЛП, сдача выручки в банк и другие вопросы использования предпринимателями наличных средств постоя...
Заменили РРО — не исправили алколицензию
views 44
Заменили РРО — не исправили алколицензию Автор : Голенко Александр, шеф-редактор ФЛП-общесистемщик заменил РРО, применяемый в месте торговли алкогольными напитками, после чего долгое время проводил через него расчеты за такие товары. Однако сведен...
Порядок оприходования наличности в кассе предприятия: как правильно составить
views 155
Порядок оприходования наличности в кассе предприятия: как правильно составить 5 января 2018 года начало действовать новое Положение о ведении кассовых операций в национальной валюте в Украине, утвержденное постановлением Правления НБУ от 29.12.2017...
Какова процедура наложения штрафов органами Гоструда
views 43
Какова процедура наложения штрафов органами Гоструда Механизм наложения на субъектов хозяйствования и работодателей штрафов за нарушение законодательства о труде и занятости населения определен Порядком, утвержденным постановлением КМУ от 17.07.201...
Правительство отменило более трехсот регуляторных акта

Подписаться на рассылку свежих новостей