Print Friendly and PDF
Правительство отменило более трехсот регуляторных акта
Правительство отменило более трехсот регуляторных акта

Публикуется на языке оригинала

18 грудня на засіданні уряду Кабмін скасував більше трьохсот регулятивних актів у сфері бізнесу, — повідомляє «РБК-Україна».

«Ми пропонуємо скасувати кількома рішеннями більше трьохсот норм регуляторного поля, які є застарілими. Це 6 указів президента, 19 постанов уряду і 315 наказів міністерств та відомств», — заявив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

За його словами, скасування застарілих актів має вступити в силу за три місяці для того, щоб міністерства і відомства мали час залишити чинним той чи інший акт у разі потреби.

Зокрема, Кабмін визнав таким, що втратив чинність указ президента України від 12.06.1995 року №436 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», яким встановлюються склади правопорушень, вчинених суб’єктами господарювання, а також розміри штрафів за порушення у сфері обігу готівки.

«Необхідність визнання такими, що втратили чинність указу №436 та нормативно-правових актів, що вносили зміну до нього, зумовлена необхідністю приведення процедури притягнення до відповідальності в сфері обігу готівки в національній валюті у повну відповідність до вимог Конституції України та законів України, реалізації рішення Конституційного суду України, зменшення штучно створеного адміністративного тиску на суб’єктів господарювання, а також уніфікації законодавства та усунення дублювання норм щодо відповідальності у сфері обігу готівки», — йдеться у пояснювальній записці.

Отже, як повідомляє «Урядовий портал», Кабмін лібералізував умови використання касових апаратів, які буде обов’язково використовувати лише, якщо річний обсяг розрахункових операцій перевищує 500 тис. грн.

«Кошти, які малий бізнес змушений витрачати сьогодні на придбання касових апаратів, необґрунтовані. При цьому він повинен не лише їх придбати, а й систематично звітуватися, витрачаючи й без того обмежені ресурси на заповнення папірців. Це неефективно, тому ми вирішили підняти річний ліміт для операцій без касових апаратів до 500 тис. грн», — повідомив Нефьодов.

Кабмін також скасував необхідність проведення переоцінки запасів корисних копалин кожні 5 років, що дозволить зменшити витрати бізнесу. Крім того, уряд розширив переліки компаній (додав вісім нових), які отримують квоти на отримання та ввезення сировини (таких речовин як толуол, ксилол, сольвент, тощо) без сплати акцизу, та створив перелік підприємств, які отримують квоти на отримання та ввезення уайт-спіриту без сплати акцизу.

«Уряд удосконалив механізми розмитнення товарів у портах, щоб пришвидшити контрольні процедури та мінімізувати людський фактор у цьому процесі. Раніше за відсутності попередньо поданої електронної інформації про товари на борту судна, порт не дозволяв судну закордонного плавання заходити до своєї акваторії. Відтепер за відсутності інформації про товари в електронному вигляді буде заборонене лише вивантаження товарів. Вивантаження дозволятиметься через 24 години після надання такої інформації», — йдеться у повідомленні.

Про це та про інші зміни у правилах застосування РРО йдеться у інформації Громадської організації «Всеукраїнське об’єднання підприємців малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ».

Источник: РБК-Україна

Читайте также

НБУ обновил порядок организации наличного обращения в особый период
views 33
НБУ обновил порядок организации наличного обращения в особый период По сообщению на сайте НБУ, Национальный банк уточнил порядок организации наличного обращения и ведения эмиссионно-кассовых операций в банковской системе в особый период. Для этого...
На сколько оштрафуют за несвоевременную выплату аванса или выплату его в меньшем размере
views 66
На сколько оштрафуют за несвоевременную выплату аванса или выплату его в меньшем размере (комментарий к письмам Минсоцполитики от 16.03.2018 г. № 118/0/22-18 и Гоструда от 03.04.2018 г. № 2547/4/4.1-ДП-18) Суть вопроса. Сроки и периодичность выпла...
Штрафуют и за несвоевременную регистрацию излишне составленных налоговых накладных
views 64
Штрафуют и за несвоевременную регистрацию излишне составленных налоговых накладных Ошибка в дате составления налоговой накладной не может быть исправлена путем представления расчета корректировки к такой налоговой накладной. Налоговая накладная, с...
Готовимся к округлению сумм наличных в чеках
views 75
Готовимся к округлению сумм наличных в чеках Автор : Шевчук Михаил, налоговый эксперт С 01.07.2017 г., как вы, вероятно, уже наслышаны (об этой новости не трубил разве что ленивый), заработают новые правила округления сумм в чеках, продиктованные ...
Типичные нарушения, выявленные налоговиками в 2017 году при проверках РРО
views 70
Типичные нарушения, выявленные налоговиками в 2017 году при проверках РРО ГФС, на своем официальном сайте, обращает внимание на то, что в течении 2017 года количество зарегистрированных регистраторов расчетных операций выросла на 20 тыс. и составил...
Правительство отменило более трехсот регуляторных акта обновлено: Декабрь 20, 2017 автором: admin
Правительство отменило более трехсот регуляторных акта

Подписаться на рассылку свежих новостей

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок