Print Friendly and PDF
Право постоянного пользования и земельный налог

Публикуется на языке оригинала

Юрособа має акт на право постійного користування землею, виданий 1991 року. Кадастровий номер не отримувала, управління земельних ресурсів відмовляє у наданні довідки про нормативну грошову оцінку землі. Востаннє отримували довідку про нормативну грошову оцінку у 2015 році. За запитом у 2018 році видати таку довідку відмовили, хоча міськрада у 2016 році провела грошову оцінку землі та довідки на орендовані землі видаються без проблем. Як сплачувати податок на землю?

Правовий статус земель з режимом постійного користування

Відповідно до п. 2 розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №36131, земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

1 Закон України від 07.07.2011 р. №3613-VI «Про Державний земельний кадастр».

У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх держреєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

Відповідно до п. 10 розділу VII Закону №3613, документи, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до набрання чинності цим Законом, є дійсними.

При цьому слід враховувати, що стаття 132 ЗКУ називає наявність кадастрового номера істотною умовою для здійснення будь-яких правочинів із земельною ділянкою з режимом постійного користування.

Нагадаємо, що рішенням КСУ від 22.09.2005 р. №5-рп/2005 визнано неконституційними такі положення ЗКУ:

— пункту 6 розділу Х «Перехідні положення» ЗКУ щодо зобов’язання переоформити право постійного користування земельною ділянкою на право власності або право оренди без відповідного законодавчого, організаційного та фінансового забезпечення;

<…>

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:






Читайте также

Прозевали с «земельной» отчетностью: что делать теперь?
views 39
Прозевали с «земельной» отчетностью: что делать теперь? Автор : Хмелевский Игорь, налоговый эксперт Жилищный кооператив (ЖК) приобрел земельный участок еще год назад — в марте 2017 года — и до сих пор не подал ни одной декларации и не уплатил земе...
Облагать ли ЕН земли, право «сезонного» пользования которыми не зарегистрировано
views 76
Облагать ли ЕН земли, право "сезонного" пользования которыми не зарегистрировано Единщик группы 4, использующий земучастки на основании договоров об их сезонном использовании, государственная регистрация которых не осуществлялась (далее - Договоры)...
Единоналожник передумал уплачивать земналог: как быть?
views 76
Единоналожник передумал уплачивать земналог: как быть? Автор : Шевчук Михаил, налоговый эксперт, m.shevchuk@buhgalter911.com Юрлицо — плательщик единого налога ранее уплачивал земельный налог за земли под сдаваемой в аренду недвижимостью. Сдали от...
Какой коэффициент индексации нормативной денежной оценки земель за 2017 год
views 532
Коэффициент индексации нормативной денежной оценки земель за 2017 год Публикуется на языке оригинала Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру повідомила, що відповідно до пункту 9 підрозділу 6 розділу ХХ ПКУ (в редакції З...
Алгоритм составления новой декларации по плате за землю от ГФС
views 139
Алгоритм составления новой декларации по плате за землю от ГФС Публикуется на языке оригинала ДФС у Чернігівській області нагадує, що наказом Мінфіну від 23.01.2017 р. №9 було внесено зміни до декларації з плати за землю  (земельний податок та/або...
Право постоянного пользования и земельный налог обновлено: Февраль 13, 2018 автором: admin
Право постоянного пользования и земельный налог

Подписаться на рассылку свежих новостей

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок