Print Friendly and PDF
Президент предлагает увеличить минимальную зарплату в 2018 году до 4100 грн
Президент предлагает увеличить минимальную зарплату в 2018 году до 4100 грн

Публикуется на языке оригинала

Президент Петро Порошенко подякував Уряду та Прем’єр-міністру за підтримку його ініціативи щодо підняття мінімальної заробітної плати до 4100 гривень і врахування відповідних пропозицій у проекті Державного бюджету на 2018 рік

Під час виступу на форумі об’єднаних громад Президент України Петро Порошенко зауважив, що звернувся з листом до Кабінету Міністрів і запропонував наступного року вийти на відповідний рівень мінімальної зарплати.

«Я хотів би подякувати Уряду і Прем’єр-міністру, що є відповідна реакція на моє звернення вже в проекті Державного бюджету. І ми, за підсумками покращення інвестиційного клімату і надходжень до бюджету, зможемо проаналізувати за підсумками півріччя або 3-х кварталів, і прийняти рішення про підвищення мінімальної заробітної платні до 4100 грн»,– наголосив Президент на ІІ Всеукраїнському форумі об’єднаних громад «Ініціативи, що змінюють життя».

Нагадаємо, що проектом держбюджету-2018, прийнятим у першому читанні, передбачено мінімальну зарплату з 1 січня 2018 року у розмірі 3723 гривень.

Президент також нагадав про свою зустріч з представниками ділових кіл у минулу п’ятницю: чи не вперше підприємці підняли питання про дефіцит робочих кадрів. «Це є проблема і цей дефіцит означає, що в Україні почала зростати вартість робочої сили», – зауважив він.

За його словами, вартість робочої сили, почала зростати на сьогоднішній день не лише в державному секторі, а й в економіці. «І той, хто хоче, щоб кваліфікована робоча сила працювала на підприємстві, має думати, як наближати рівень заробітних плат до рівня заробітних плат у сусідніх країнах, в тому  числі країнах Європейського Союзу. Якщо там пропонують українцям зараз по 400, 500, 600 євро, то ми маємо також здійснювати кроки для того, щоб наближати заробітну плату», – додав він.

«Я вважаю, що зростання заробітної плати – це позитивний наслідок реформ, відкритості кордонів, орієнтації на європейські показники», – підкреслив Петро Порошенко.

Президент зауважив, що на запитання про брак робочої сили відповів – платіть людям більше. «Більше заплатять – більш кваліфікована робоча сила, більша мотивація, більше надходжень до місцевих бюджетів, більше надходжень до Пенсійного фонду», – сказав він.

«По Пенсійному Фонду держава свій крок зробила. Два роки тому, ми кардинально, майже вдвічі знизили єдиний соціальний внесок. І вже зараз ми можемо говорити про об’єктивний і очевидний позитивний ефект», – сказав Президент. При цьому Глава держави нагадав про рішення влади щодо збільшення вдвічі мінімальної зарплати. Він зауважив, що «тоді було багато критики, що нібито це буде «душити бізнес і зажене в тінь».

Петро Порошенко наголосив, що це рішення навпаки призвело до виходу з тіні бізнесу:  «Безпрецедентне рішення в умовах України. Це правильне рішення і його слід продовжувати».

Зазначимо, також глава України заявив, що сподівається на ухвалення держбюджету-2018 вже на цьому тижні. Згідно з розкладом засідань ВРУ, розгляд законопроекту планується на четвер, 7 грудня.

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Читайте также

На какие показатели повлияло повышение минзарплаты и прожиточного минимума в 2018 году
views 123
На какие показатели повлияло повышение минзарплаты и прожиточного минимума в 2018 году С 1 января 2018 года вместе с возрастанием минимальной зарплаты и прожиточного минимума претерпят повышения и размер налогов и сборов, социальные стандарты и гар...
Важные цифры 2018 года
views 199
Важные цифры 2018 года Размер минимальной зарплаты в 2018 году Период действия Месячный размер Почасовой размер 1 января – 31 декабря 3723,00 22,41   Размер прожиточного минимума в 2018 году Размер прожиточного минимум...
Минимальная зарплата и индексация — две минимальные государственные гарантии: Минсоцполитики наконец это понятно?
views 141
Минимальная зарплата и индексация — две минимальные государственные гарантии Комментарий к письму Минсоцполитики от 07.09.2017 г. № 2341/0/101-17, далее — Письмо № 2341 Еще в начале текущего года возник вопрос: необходимо ли учитывать сумму индекс...
Позиция Минсоцполитики относительно учета индексации при виплате «минималки» не изменилась
views 145
Позиция Минсоцполитики относительно учета индексации при виплате «минималки» не изменилась Публикуется на языке оригинала На думку фахівців "Вісника. Офіційно про податки" трактування, що індексація не включається до виплат, які мають враховуватис...
Индексация и доплата до минимальной зарплаты: профсоюзы требуют от Минсоцполитики изменить позицию
views 147
Индексация и доплата до минимальной зарплаты Сумма индексации зарплаты включается в выплаты, которые должны учитываться в зарплате при обеспечении ее минимального размера. Об этом речь идет в письме Минсоцполитики от 13.02.2017 г. № 317/0/101-17/2...
Президент предлагает увеличить минимальную зарплату в 2018 году до 4100 грн

Подписаться на рассылку свежих новостей