Print Friendly and PDF
Проверка доначисления налога на прибыль
Проверка доначисления налога на прибыль

Публикуется на языке оригинала

Перевірка ДФС виявила завищення витрат за 9 місяців 2017 р., донараховано податок на прибуток, у грудні 2017 отримано ППР. Як у бухобліку відобразити донараховану суму ПЗ з податку на прибуток? Чи сторнувати завищені витрати на підставі акта перевірки? Як заповнити рядок 18 декларації про прибуток: із урахуванням донарахованої суми ПЗ чи ні?

Бухгалтерський облік. У наведеному випадку відображення наслідків перевірки залежить від того, яка саме помилка була податківцями виявлена.

Ви зазначаєте, що перевірка виявила завищення витрат. Але податкових витрат ми в 2017 році не визнавали — об’єктом оподаткування був фінрезультат, обрахований за правилами бухобліку (згідно із пп. 134.1.1 ПКУ). Отже, можна дійти висновку, що витрати були завищені саме в бухобліку.

Тому за наслідками податкової перевірки (якщо ви згодні з висновками податківців і не оскаржили результати перевірки) ви маєте відкоригувати (зменшити) зайві витрати. Через те що йдеться про 2017 рік і тоді ж відбулася податкова перевірка, то виправити помилку було потрібно ще у 2017 році. Але цього не було зроблено, тож виправляти помилку доведеться тепер.

Згідно з п. 4 П(С)БО 61, така помилка виправлятиметься шляхом кореспонденції із рахунком нерозподілених прибутків (збитків). Наприклад, якщо ви визнали витрати у вартості послуг без наявності первинного документа про їх надання (Д-т 92 К-т 631), то маєте зробити проведення Д-т 631 К-т 44 — датою на 01.01.2018 р. (тобто на початок поточного звітного періоду — року).

1 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах», затверджене наказом Мінфіну від 28.05.99 р. №137.

Тоді ж (у 2017 році) на підставі отриманого ППР треба було відобразити донараховане податкове зобов’язання. Через те що цього не було зроблено вчасно, доведеться це зробити нині. Має бути проведення Д-т 44 К-т 641/Податок на прибуток датою на 01.01.2018 р.

Податковий облік. У чинній формі декларації з податку на прибуток не передбачено окремих рядків для відображення результатів податкових перевірок.

<…>

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:


Читайте также

Полученным процентам в Отчете о льготах не место
views 15
Полученным процентам в Отчете о льготах не место Предприятие получает от банка проценты по депозитному вкладу. Нужно ли включать в Отчет о суммах налоговых льгот сумму таких процентов с кодом льготы 14060364? Нет, не надо. И вот почему. Отчет о л...
О налогообложении обеспечительного (гарантийного) платежа
views 20
О налогообложении обеспечительного (гарантийного) платежа ГФС в индивидуальной налоговой консультации от от 01.06.2018 г. № 2412/6/99-99-15-03-02-15 разъясняет, что если условиями дилерского соглашения предусмотрено, что обеспечительный (гарантийны...
Льготный отчет для плательщиков налога на прибыль
views 14
Льготный отчет для плательщиков налога на прибыль Порядок учета сумм налогов и сборов, не уплаченных субъектом хозяйствования в бюджет в связи с получением налоговых льгот, утвержден постановлением Кабмина от 27.12.2010 г. № 1233 (далее - Поряд...
Списываем кредиторскую задолженность: какие налоговые последствия
views 32
Списываем кредиторскую задолженность: какие налоговые последствия НДС Если плательщик НДС при приобретении товаров/услуг на основании полученной налоговой накладной, составленной в 01.07.2015, сформировал налоговый кредит, но такие товары/услуги н...
В обновленный план налоговых проверок включены 5675 юрлиц
views 53
В обновленный план налоговых проверок включены 5675 юрлиц ГФС в очередной раз обновила План-график проведения документальных плановых проверок налогоплательщиков на 2018 год. В плане-графике, размещенном на сайте ГФС, по состоянию на 14.06.2018 им...
Проверка доначисления налога на прибыль обновлено: Апрель 13, 2018 автором: admin
Проверка доначисления налога на прибыль

Подписаться на рассылку свежих новостей

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок