Print Friendly and PDF
Проверка доначисления налога на прибыль
Проверка доначисления налога на прибыль

Публикуется на языке оригинала

Перевірка ДФС виявила завищення витрат за 9 місяців 2017 р., донараховано податок на прибуток, у грудні 2017 отримано ППР. Як у бухобліку відобразити донараховану суму ПЗ з податку на прибуток? Чи сторнувати завищені витрати на підставі акта перевірки? Як заповнити рядок 18 декларації про прибуток: із урахуванням донарахованої суми ПЗ чи ні?

Бухгалтерський облік. У наведеному випадку відображення наслідків перевірки залежить від того, яка саме помилка була податківцями виявлена.

Ви зазначаєте, що перевірка виявила завищення витрат. Але податкових витрат ми в 2017 році не визнавали — об’єктом оподаткування був фінрезультат, обрахований за правилами бухобліку (згідно із пп. 134.1.1 ПКУ). Отже, можна дійти висновку, що витрати були завищені саме в бухобліку.

Тому за наслідками податкової перевірки (якщо ви згодні з висновками податківців і не оскаржили результати перевірки) ви маєте відкоригувати (зменшити) зайві витрати. Через те що йдеться про 2017 рік і тоді ж відбулася податкова перевірка, то виправити помилку було потрібно ще у 2017 році. Але цього не було зроблено, тож виправляти помилку доведеться тепер.

Згідно з п. 4 П(С)БО 61, така помилка виправлятиметься шляхом кореспонденції із рахунком нерозподілених прибутків (збитків). Наприклад, якщо ви визнали витрати у вартості послуг без наявності первинного документа про їх надання (Д-т 92 К-т 631), то маєте зробити проведення Д-т 631 К-т 44 — датою на 01.01.2018 р. (тобто на початок поточного звітного періоду — року).

1 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах», затверджене наказом Мінфіну від 28.05.99 р. №137.

Тоді ж (у 2017 році) на підставі отриманого ППР треба було відобразити донараховане податкове зобов’язання. Через те що цього не було зроблено вчасно, доведеться це зробити нині. Має бути проведення Д-т 44 К-т 641/Податок на прибуток датою на 01.01.2018 р.

Податковий облік. У чинній формі декларації з податку на прибуток не передбачено окремих рядків для відображення результатів податкових перевірок.

<…>

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:


Читайте также

Как нерезиденту подтвердить уплату корпоративного налога для целей ТЦО
views 10
Как нерезиденту подтвердить уплату корпоративного налога для целей ТЦО Организационно-правовые формы нерезидентов, которые не платят корпоративный налог и соответствующие государства, в которых зарегистрированы такие нерезиденты как юридические лиц...
Новые проверки пищевых продуктов
views 30
Новые проверки пищевых продуктов Публикуется на языке оригинала З 4 квітня 2018 року набрали чинності основні положення Закону України від 18.05.2017 р. №2042-VIII«Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, по...
Проверки Гоструда: исправляем до визита инспектора труда
views 42
Проверки Гоструда: исправляем до визита инспектора труда  (ответы на вопросы из семинара, проведенного 20.03.2018) Перечень вопросов, изучаемых в ходе инспекционного посещения/невыездного инспектирования, приведен в Акте инспекционного посещения (...
Прописка по-новому: правила регистрации в Украине изменят
views 59
Автор: Денис Вергун, UBR.ua. Дирекциям школ разрешат инициировать проверку места проживания ребенка, а за неправильные данные оштрафуют Чиновники взялись переписывать систему регистрации места проживания. На прош...
ГФС в очередной раз обновила план проверок на 2018 год
views 64
ГФС в очередной раз обновила план проверок на 2018 год ГФСУ на своем сайте обнародовала обновленный план-график проведения документальных плановых проверок налогоплательщиков на 2018 год. Изменения внесены в Раздел I плана-графика "Документальные ...
Проверка доначисления налога на прибыль обновлено: Апрель 13, 2018 автором: admin
Проверка доначисления налога на прибыль

Подписаться на рассылку свежих новостей

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок