Print Friendly and PDF
Проверки бизнеса: кого ждать с визитом в 2018 году?
Проверки бизнеса: кого ждать с визитом в 2018 году?

Публикуется на языке оригинала

У нашій державі існує цілий ряд контролюючих органів, які мають право перевіряти суб’єктів господарювання. І усі вони щорічно займаються різними перевірками десятків тисяч підприємців та підприємств. Протягом 2014-2017 року їх ще стримував мораторій на перевірки. Проте термін його дії закінчується в кінці 2017 року. Чи продовжать його — наразі точно невідомо. Тим часом основні контролюючі органи уже склали плани майбутніх перевірок.

Комплексні перевірки

Нагадуємо, що наприкінці 2016 року було внесено зміни до Закону № 877 щодо лібералізації системи державного нагляду.

Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону № 877-V, якщо суб’єкт господарювання на відповідний плановий період включений до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) одночасно кількох органів держнагляду, то відповідні планові заходи здійснюються такими держорганами комплексно. Тобто одночасно всіма органами держнагляду, до планів перевірок яких включено суб’єкта господарювання.

Зверніть увагу, що норми Закону № 877-V не поширюються на відносини, що виникають під час здійснення заходів контролю органами ДФС, валютного контролю, державного експортного контролю тощо (ст. 2 Закону).

Такий комплексний плановий захід проводиться один раз на рік, а усі  контролюючі органи, які запланували перевірити даного суб’єкта господарювання, можуть це зробити виключно у строки, встановлені Планом здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на рік.

План комплексних перевірок на 2018 рік затверджений наказом Держрегуляторної служби  від 16.11.2017 р. №139.

Щоправда, згодом до цього Плану внесено зміни наказом ДРСУ від 28.11.2017 р. №151. Така необхідність виникла у зв’язку з великою кількістю технічних помилок, допущених контролерами у файлах проектів річних планів (зокрема, помилок у ідентифікаційних кодах суб’єктів, встановлення дати перевірки на вихідний або святковий день, виходу перевірки за межі планового періоду тощо).

Дізнатися, кого планують перевірити у 2018  році можна:

1) завантаживши файл у форматі .pdf  (пошук за допомогою комбінації клавіш Ctrl+F)

2) безкоштовно та без реєстрації на сайті ІАС ДНК (http://ias.brdo.com.ua).

Загалом у Плані міститься понад 27 тисяч записівПри ретельнішому аналізі бачимо, що це все-таки не 27 тис. різних компаній. Кожне підприємство в Плані зазначено принаймні двічі. Таким чином, перевірок буде не 27 тисяч, а майже удвічі менше (приблизно 13-14 тисяч). Це підприємства різних форм власності, з різних секторів економіки та з різними ступенями ризику.

Наприклад, ТОВ «ТРІО» зазначено у плані двічі. Це означає, що в один день на перевірку прийдуть два контролюючі органи — Держпраці та Держпродспоживслужба.

Кого перевірятимуть інспектори з праці?

Більшість регіональних відділень Держпраці оприлюднили плани проведення планових перевірок госпсуб’єктів на 2018 рік (окрім Дніпропетровської, Донецької та Луганської).

Проте звертаємо увагу: ці плани не стосуються проведення перевірок з питань трудового законодавства. У всіх внутрішніх наказах на проведення планових перевірок Держпраці на 2018 рік вказано, що їх розроблено відповідно до Закону про держнагляд та Закону про охорону праці.

Крім того, якщо відкрити плани, в них обов’язковим реквізитом є предмет здійснення перевірок. Ним є дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Тобто питань трудового законодавства ці перевірки не стосуються.

Для перевірок з питань трудового законодавства (виїзні перевірки) повинен бути складений індивідуальний графік. Але за порядком не вказано про його оприлюднення.

Перевірки Пенсійним фондом України

План здійснення заходів державного нагляду (контролю) ПФУ на 2018 рік затверджений наказом ПФУ від 29.11.2017 р. №239.

До плану увійшло 1214 підприємств та підприємців зі середнім та високим ступенем ризику. Щодо кожного з них прописано дату початку перевірки та строки її проведення. Перевірятимуть усіх на предмет додержання законодавства у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Завантажити план перевірок у форматі .xls  можна тут

Пошук можливий за ідентифікаційним кодом юрособи або реєстраційним номером облікової картки платника податків фізичної особи–підприємця (серія (за наявності) та номер паспорта).

До кого прийде з перевіркою Держпродспоживслужба?

Як ми повідомляли, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів  наказом від 28.11.2017 р. № 1131 затвердила річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужби на 2018 рік.

Завантажити план можна  у форматі  .pdf  тут>>

До плану перевірок  Держпродспоживслужби увійшло 32 677 суб’єктів господарювання з різними ступенями ризику (високий, середній та незначний). Зазначено також з якою метою здійснюватиметься перевірка (предмет здійснення державного нагляду), коли розпочнеться та скільки триватиме.

Перевірки Держархбудінспекції

Держархбудінспекція наказом від 29.11.2017 р. №1788 затвердила річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) за діяльністю суб’єктів господарювання на 2018 рік.

Ознайомитися з планом перевірок можна тут

До Плану увійшло 3728 підприємств та підприємців з різним ступенем ризику. Щодо кожного з них зазначено дату перевірки та її тривалість (5-10 днів).Перевірки проводитимуться з питань дотримання:

  • ліцензіатами вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками,
  • вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

Перевірки Мінекономрозвитку

Мінекономрозвитку оприлюднила річні плани здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік за додержанням:

1) ліцензіатами вимог Ліцензійних умов провадження туроператорської діяльності, затверджених постановою КМУ від 11.11.2015 р. № 991 (наказ МЕРТ від 29.11.2017 р. № 1736).

До плану увійшло 23 підприємства з високим ступенем ризику. Перевірки у всіх цих компаніях триватимуть 5 днів. Перевірятимуть їх на предмет додержання законодавства у сфері провадження туроператорської діяльності. Ознайомитися з цим планом можна тут

2)  Вимог законодавства у сфері провадження господарської діяльності з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів (Наказ МЕРТ від 30.11.2017 р. № 1742)  До цього плану увійшло лише 10 підприємтва з незначним ступенем ризику. Переглянути план перевірок можна тут

Податкові планові перевірки

Чи не найбільшу небезпеку для бізнесу несуть перевірки ДФСУ. Крім того, що вони мають найнебезпечніші наслідки – донарахування великих сум податків та штрафних санкцій, також вони трапляються і найчастіше.

Нагадаємо, що одним із нововведень Податкового кодексу є те, що план-графік документальних планових перевірок буде відкритий для загалу (оприлюднюватиметься на офіційному порталі ДФСУ) та сформований на цілий рік.

План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік мав би бути сформований та оприлюднений до 25.12.2017 р. Поки що цього не відбулося (про його появу  повідомимо додатково).

До цього плану відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

Періодичність проведення документальних планових перевірок платників визначається залежно від ступеня ризику в діяльності платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Від величини ризику залежить періодичність планового контролю: що меншими будуть ризики платників, то рідшими будуть візити податківців.

Чи продовжать мораторій на перевірки бізнесу на 2018 рік?

Такий шанс є. 1 грудня 2017 року під час бізнес-форуму у Києві Президент Петро Порошенко заявив, що мораторій на перевірку державними органами малого і середнього бізнесу буде продовжений на наступний, 2018 рік.

«Я впевнений, що ми разом з прем’єр-міністром, Кабінетом міністрів, на саме малий і середній бізнес мораторій на перевірки продовжимо. Принаймні, я пропоную проаналізувати це», — сказав він.

Чи буде так насправді — побачимо. Триматиме вас в курсі подій!

Нагадаємо, що мораторій на перевірку малого та середнього бізнесу був запроваджений ще у 2014-му році. На 2017 рік він був продовжений Законом № 1728.

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Читайте также

Налоговики рассказали о популярной схеме для обналичивания денег руководителями предприятий
views 50
Налоговики рассказали о популярной схеме для обналичивания денег руководителями предприятий ГФС на своем официальном сайте, сообщает, что с начала года по результатам проверок субъектов хозяйствования, которые выплачивали заработную плату...
ТОП-нарушений, выявленных во время проверок физических лиц
views 44
ТОП-нарушений, выявленных во время проверок физических лиц Промедление гражданами с декларированием своих доходов За промедление с декларированием своих доходов два киевлянина поплатились крупными штрафами. Так, двум физическим лицам в г. Кие...
Процедурные нарушения при налоговой проверке = отмена НУР?
views 39
Процедурные нарушения при налоговой проверке = отмена НУР? Постановление Верховного Суда*, которое мы сейчас с вами будем рассматривать, подтверждает устоявшуюся в судебной практике позицию: нало- говое уведомление-решение (НУР) не может быть следс...
В обновленный план налоговых проверок включены 5675 юрлиц
views 91
В обновленный план налоговых проверок включены 5675 юрлиц ГФС в очередной раз обновила План-график проведения документальных плановых проверок налогоплательщиков на 2018 год. В плане-графике, размещенном на сайте ГФС, по состоянию на 14.06.2018 им...
Отсрочено применение критериев для определения периодичности проверок
views 55
Отсрочено применение критериев для определения периодичности проверок Методики разработки критериев, по которым оценивается степень риска от осуществления хозяйственной деятельности и определяется периодичность проведения плановых мероприятий госуд...
Проверки бизнеса: кого ждать с визитом в 2018 году? обновлено: Декабрь 8, 2017 автором: admin
Проверки бизнеса: кого ждать с визитом в 2018 году?
Метки:

Подписаться на рассылку свежих новостей