Print Friendly and PDF
Регистрация ФЛП по месту аренды — неправомерно?

Публикуется на языке оригинала

Фізособа зареєструвалася підприємцем через електронну реєстрацію за місцем оренди квартири (оренда без договору). Орендодавця до відома не поставила та дозволу не питала. Чи правомірні дії фізособи? Який фіскальний орган має взяти її на облік (основне/неосновне)? Які наслідки для ФОПа та орендодавця, якщо дії фізособи неправомірні? Чи може орендодавець змусити змінити адресу реєстрації (різні області), у т. ч. у судовому порядку?

Коротко про електронну реєстрацію

Чинне законодавством надає можливість подання електронних документів1 для проведення таких реєстраційних дій:

  • держреєстрація фізособи, яка має намір стати підприємцем;
  • держреєстрація новоутвореної юрособи.

Для подання електронних документів для проведення держреєстрації використовується комп’ютерна програма «Реєстраційний портал».

Реєстраційний портал — програмне забезпечення, представлене у формі інтернет-сторінки, що забезпечує формування та подання документів, необхідних для проведення держреєстрації юросіб або фізосіб-підприємців, передбаченої Законом №7552.

1 http://irc.gov.ua/ua/el_reg.

2 Закон України від 15.05.2003 р. №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань».

Для роботи з реєстраційним порталом необхідно самостійно створити індивідуальний обліковий запис заявника — запис, який створюється заявником шляхом реєстрації на Реєстраційному порталі та використовується для ідентифікації заявника на Реєстраційному порталі, перегляду заявником інформації про стан розгляду надісланих ним електронних документів для проведення держреєстрації юрособи або фізособи-підприємця, а також для отримання заявником електронних документів, які надіслані йому держреєстратором.

Спосіб електронної ідентифікації — ЕЦП.

Документи для проведення реєстраційних дій щодо фізосіб-підприємців в електронній формі подаються особисто заявником через персональний кабінет на веб-сайті «Онлайн будинок юстиції», доступний за посиланням https://online.minjust.gov.ua.

Перелік документів, необхідних для держреєстрації повнолітньої фізособи — підприємця, зазначено у ч. 1 ст. 18 Закону №755:

1) заява про держреєстрацію фізособи підприємцем;

2) заява про обрання фізособою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платник ПДВ (за бажанням заявника).

На відміну від подання документів на держреєстрацію особисто до ЦНАП, коли фізособа має пред’явити паспорт або інший документ, який посвідчує особу, електронна реєстрація такого не передбачає — копія паспорта чи інших документів, що посвідчують особу, не сканується та не надсилається.

<…>

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:

Читайте также

Залог как средство обеспечения погашения кредита
views 2
Залог как средство обеспечения погашения кредита Автор : редактор Вороная Наталья, налоговый эксперт Чернышова Наталья, юрист Амброзяк Наталья В предыдущем разделе мы рассмотрели поручительство. Теперь же пришло время углубиться в залоговые дебри....
Правительство одобрило законопроект об основах административно-территориального устройства Украины
views 2
Правительство одобрило законопроект об основах административно-территориального устройства Украины Публикуется на языке оригинала Этот законопроект законодательно регулирует вопросы относительно порядка образования, ликвидации, установления и изме...
Зачем нужен Кредитный реестр?
views 14
Зачем нужен Кредитный реестр? Публикуется на языке оригинала 6 лютого Верховна Рада мінімальною кількістю голосів — 226 — прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення Кредитного реєстру Національного банку ...
Комиссионная торговля единщика: определяем предельный доход для применения РРО
views 15
Комиссионная торговля единщика: определяем предельный доход для применения РРО Единщик группы 3 занимается комиссионной торговлей товарами. Выручка (оборот) в отчетном году превысил 1 млн грн, но комиссионное вознаграждение составляет всего лишь 50...
ООО и ОДО получили закон о себе
views 21
ООО и ОДО получили закон о себе Публикуется на языке оригинала  Не всім господарським товариствам українське законодавство приділяє однакову увагу: із 5 видів госптовариств, перелічених у ч. 2 ст. 113 ЦКУ, окремий закон про себе досі мали лише АТ....
Регистрация ФЛП по месту аренды — неправомерно?

Подписаться на рассылку свежих новостей