Print Friendly and PDF
Регистрация ФЛП по месту аренды — неправомерно?

Публикуется на языке оригинала

Фізособа зареєструвалася підприємцем через електронну реєстрацію за місцем оренди квартири (оренда без договору). Орендодавця до відома не поставила та дозволу не питала. Чи правомірні дії фізособи? Який фіскальний орган має взяти її на облік (основне/неосновне)? Які наслідки для ФОПа та орендодавця, якщо дії фізособи неправомірні? Чи може орендодавець змусити змінити адресу реєстрації (різні області), у т. ч. у судовому порядку?

Коротко про електронну реєстрацію

Чинне законодавством надає можливість подання електронних документів1 для проведення таких реєстраційних дій:

  • держреєстрація фізособи, яка має намір стати підприємцем;
  • держреєстрація новоутвореної юрособи.

Для подання електронних документів для проведення держреєстрації використовується комп’ютерна програма «Реєстраційний портал».

Реєстраційний портал — програмне забезпечення, представлене у формі інтернет-сторінки, що забезпечує формування та подання документів, необхідних для проведення держреєстрації юросіб або фізосіб-підприємців, передбаченої Законом №7552.

1 http://irc.gov.ua/ua/el_reg.

2 Закон України від 15.05.2003 р. №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань».

Для роботи з реєстраційним порталом необхідно самостійно створити індивідуальний обліковий запис заявника — запис, який створюється заявником шляхом реєстрації на Реєстраційному порталі та використовується для ідентифікації заявника на Реєстраційному порталі, перегляду заявником інформації про стан розгляду надісланих ним електронних документів для проведення держреєстрації юрособи або фізособи-підприємця, а також для отримання заявником електронних документів, які надіслані йому держреєстратором.

Спосіб електронної ідентифікації — ЕЦП.

Документи для проведення реєстраційних дій щодо фізосіб-підприємців в електронній формі подаються особисто заявником через персональний кабінет на веб-сайті «Онлайн будинок юстиції», доступний за посиланням https://online.minjust.gov.ua.

Перелік документів, необхідних для держреєстрації повнолітньої фізособи — підприємця, зазначено у ч. 1 ст. 18 Закону №755:

1) заява про держреєстрацію фізособи підприємцем;

2) заява про обрання фізособою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платник ПДВ (за бажанням заявника).

На відміну від подання документів на держреєстрацію особисто до ЦНАП, коли фізособа має пред’явити паспорт або інший документ, який посвідчує особу, електронна реєстрація такого не передбачає — копія паспорта чи інших документів, що посвідчують особу, не сканується та не надсилається.

<…>

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:


Читайте также

Какая сумма полученных денежных средств попадает в доход туроператора-единщика
views 11
Какая сумма полученных денежных средств попадает в доход туроператора-единщика (комментарий к ИНК ГФС во Львовской области от 19.04.2018 г. № 1712/ІПК/10/13-01-12-04, далее — ИНК № 1712) Суть вопроса и позиция ГФС Туроператор-единщик (с основны...
Продавцы и водители не те категории работников с которым можно заключать ГПД
views 14
Продавцы и водители не те категории работников с которым можно заключать ГПД Чтобы избежать ответственности за выявленных работников, выполняющих определенные обязанности нелегально, отдельные ловкие предприниматели пользуются тем, что о заключении...
Доходы и расходы по договорам комиссии у предпринимателя-посредника
views 11
Доходы и расходы по договорам комиссии у предпринимателя-посредника Согласно ст. 1011 Гражданского кодекса Украины (далее - ГКУ) по договору комиссии одна сторона (комиссионер) обязуется по поручению другой стороны (комитента) за вознаграждение сов...
Доверенность на получение денежных средств
views 29
Доверенность на получение денежных средств Бухгалтеру предприятия часто приходится выписывать различные виды доверенностей (выдаваемых как юридическими, так и физическими лицами), в которых бывает сложно сориентироваться. Иногда возникают вопросы о...
Трудовой контракт
views 42
Трудовой контракт Особой формой трудового договора является контракт. Контрактная форма трудового договора предусмотрена ст. 21 КЗоТ, а порядок заключения и расторжения трудовых контрактов регулируется: ч. 4 ст. 65 ХКУ; Положением о поряд...
Регистрация ФЛП по месту аренды — неправомерно? обновлено: Февраль 8, 2018 автором: admin
Регистрация ФЛП по месту аренды — неправомерно?

Подписаться на рассылку свежих новостей

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок