Print Friendly and PDF
Система блокировки налоговых накладных будет временно приостановлена
Система блокировки налоговых накладных будет временно приостановлена

Публикуется на языке оригинала

Сьогодні під час розгляду проекту Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (базовий законопроект  № 6776-д)  було оголошено поправки, якими внесено зміни в порядок роботи системи блокування ПН, а саме:

  1. Виключено п. 74.2 ПКУ, яким передбачено, що в ЄРПН забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації. Ця норма набере чинностіз дня наступного за днем опублікування цього закону.

При цьому зазначено, що Кабінету Міністрів України зобов’язаний:

 протягом двох місяців з дня набрання чинності цього Закону :

  • визначити порядок зупиненняреєстрації ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту 201.16 ПКУ;
  • забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом”.

 у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

  • прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону;
  • привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
  • забезпечити перегляд та приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
  1. З приводу заблокованих ПН/РК передбачено:

ПН/РК, реєстрацію яких у ЄРПН зупинено, реєструються з урахуванням вимог пунктів 2001.3 та 2001.9 та  пункту 201.10 ПКУ, 02.01.2018 року крім:

  • ПН/РК, по яких станом на 01.12.2017 року не подані пояснення і документи відповідно до підпункту 201.16.2 ПКУ;
  • ПН/РК по яких прийнято рішення про відмову у реєстрації по яких станом на 01.12.2017 року не розпочинали процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.

ПН/РК, реєстрацію яких у ЄРПН зупинено з 01.12.2017 року до набрання чинності цим Законом та по яких платником податку після 01.12.2017 року подані пояснення і копії документів відповідно реєструються у ЄРПН у порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом щодо зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН. У разі, якщо протягом 5 робочих днів не прийнято та/або не надіслано платнику податку рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації ПН/РК, реєстрація таких накладних здійснюється на наступний робочий день, за днем закінчення терміну розгляду пояснень і документів платника податку.

  1. Щодо безумовного права покупця на податковий кредитзазначено, що на період зупинки роботи системи моніторингу критеріям оцінки ризиків зупиняється дія норми, якою передбачено, що ПН/РК, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в ЄРПН, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Источник: Бухгалтер 911не забудьте оформить подписку на любимое издание!

Читайте также

Мотивационные выплаты облагаются НДС
views 0
Мотивационные выплаты облагаются НДС Для того, чтобы продвигать товары на рынке, продавец выплачивает дилерам и дистрибьюторам мотивационные и поощрительные выплаты (премии, бонусы и т.д.). Такие выплаты для дилеров - вознаграждение, которое опреде...
Жалобу на решения комиссий, принимающих решение о регистрации НН/РК можна подать в электронной форме
views 24
Жалобу на решения комиссий, принимающих решение о регистрации НН/РК можна подать в электронной форме Жалобы на решения комиссий, принимающих решение о регистрации НН/РК в ЕРНН или отказ в такой регистрации (далее - Жалоба), можно подать в электронн...
Решение об аннулировании регистрации плательщика НДС по инициативе контролирующего органа обжалуется: что с НДС?
views 33
Решение об аннулировании регистрации плательщика НДС по инициативе контролирующего органа обжалуется: что с НДС? В соответствии с п. 184.2 НКУ аннулирование регистрации лица как плательщика НДС на основании, определенном в п.п. «а» п. 184.1 НКУ, ос...
Определен порядок формирования перечня рисковых налогоплательщиков
views 35
Определен порядок формирования перечня рисковых налогоплательщиков Во исполнение п. 10 Порядка приостановления регистрации налоговой накладной / расчета корректировки в Едином реестре налоговых накладных, утвержденного постановлением КМУ от 21.02.2...
Можно ли пополнить электронный НДС-счет с текущих счетов других лиц
views 27
Можно ли пополнить электронный НДС-счет с текущих счетов других лиц Плательщиком НДС в связи с арестом средств на его текущем счете заключен договор поручения с другим лицом, согласно которому он поручает такому лицу осуществлять от его имени и за ...
Система блокировки налоговых накладных будет временно приостановлена обновлено: Декабрь 8, 2017 автором: admin
Система блокировки налоговых накладных будет временно приостановлена

Подписаться на рассылку свежих новостей

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок