Print Friendly and PDF
Срок регистрации налоговой накладной нарушен из-за техпроблем на сервере ГФС
Срок регистрации налоговой накладной нарушен из-за техпроблем на сервере ГФС

Публикуется на языке оригинала

Податківці в “ЗІР” (підкатегорія 101.27) нагадують, що подання електронних документів засобами телекомунікаційного зв’язку до контролюючих органів здійснюється відповідно до вимог ПКУ з урахуванням Законів «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронний цифровий підпис».

Реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування у ЄРПН здійснюється відповідно до вимог ПКУ та Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабміну від 29.12.2010 р. №1246.

Податкова накладна/розрахунок коригування приймаються до ЄРПН у разі дотримання вимог, установлених п. 192.1 ПКУ та пп. 200-1.3, 200-.1.9  та пп. 201.1, 201.10 і 201.16 ПКУ, а також з урахуванням Законів №851 та 852, Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 р. №557.

За результатами перевірок, визначених п. 12 Порядку № 1246, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Підтвердженням платнику податку про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Відповідно до п. 3 Порядку №1246 операційний день триває з 0 до 23-ї години. Граничні строки реєстрації податкових накладних в ЄРПН визначені п. 201.10 ПКУ. Несвоєчасна реєстрація накладних в ЄРПН є підставою для застосування штрафів, передбачених п. 120 -1.1 ПКУ.

При цьому відповідно до ст. 617 ЦКУ особа, яка порушила зобов’язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Засвідчити форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили), перелік яких визначено п. 2 ст. 14-1 Закону «Про торгово-промислові палати в Україні»  має торгово-промислова палата України.

Водночас, для надання конкретної відповіді з порушеного питання пропонуємо звертатись з детальним описом ситуації та наданням копій документів до контролюючих органів ДФС з запитом на отримання податкової консультації відповідно до ст. 52 ПКУ.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Читайте также

Критерии «блокировочного» иммунитета: как их считать?
views 23
Критерии «блокировочного» иммунитета: как их считать? Автор : Сумцова Ольга, налоговый эксперт, o.sumcova@buhgalter911.com Обсуждение нового постановления о блокировке налоговых накладных показало, что у наших читателей есть много вопросов в отнош...
Единица измерения в налоговой накладной на поставку может отличаться от единицы измерения в налоговой накладной на приобретение
views 26
Единица измерения в налоговой накладной на поставку может отличаться от единицы измерения в налоговой накладной на приобретение При заполнении налоговой накладной указываются: в графе 2 - номенклатура товаров / услуг поставщика (продавца) в графа...
Контрагент изменил название и не предупредил об этом: исправляем ошибку в налоговых накладных
views 22
Контрагент изменил название и не предупредил об этом: исправляем ошибку в налоговых накладных С января 2017 года предприятие — плательщик НДС предоставляет в аренду помещение другому предприятию — плательщику НДС. В августе 2017 года арендатор изме...
В бюджетном возмещении отказано — но право на налоговый кредит сохраняется!
views 17
В бюджетном возмещении отказано — но право на налоговый кредит сохраняется! Публикуется на языке оригинала Учитывается ли сумма НДС, указанная в налоговом уведомлении-решении, которым было отказано в предоставлении бюджетного возмещения, в составе...
Импорт товаров по договору комиссии: кто имеет право на налоговый кредит
views 19
Импорт товаров по договору комиссии: кто имеет право на налоговый кредит Если согласно договору комиссии комиссионер за счет комитента приобретает товары у нерезидента и при их растаможивании осуществляет оплату НДС в бюджет, то право на отнесение ...
Срок регистрации налоговой накладной нарушен из-за техпроблем на сервере ГФС: как действовать
Метки:    

Подписаться на рассылку свежих новостей