Print Friendly and PDF
Торговля пивом предпринимателями, в том числе "единщиками" II и III групп: ответы на вопросы от ГФС
Торговля пивом предпринимателями, в том числе «единщиками» II и III групп: ответы на вопросы от ГФС

Публикуется на языке оригинала

Незважаючи на численні роз’яснення ДФС з даного питання, підприємці постійно запитують про основні аспекти торгівлі пивом (ліцензія, місце продажу, РРО, система оподаткування, яку можна застосовувати при продажу пива). ДФС відповіла на найактуальніші з них

Чи необхідно підприємцю, який торгує виключно пивом, отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, якщо діяльність з продажу пива здійснюється в кіосках, палатках, павільйонах, приміщеннях контейнерного типу тощо?

Суб’єктам господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю виключно пивом, з 01.07.2015 р. необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Така діяльність повинна здійснюватися виключно у торговельних приміщеннях (будівлях), без обмеження торговельної площі, обладнаних відповідно до вимог законодавства з обов’язковим застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.

Чи має право підприємець за наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі пивом, здійснювати продаж інших алкогольних напоїв?

Чинним законодавством не передбачено отримання окремих ліцензій на роздрібну торгівлю пивом та іншими алкогольними напоями.

Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями є документом, що надає право здійснювати діяльність з реалізації алкогольних напоїв за визначеним місцем торгівлі. При цьому суб’єкт господарювання, який отримав ліцензію на продаж пива у місці торгівлі площею менше 20 кв. метрів, не має права здійснювати продаж інших алкогольних напоїв у такому місці торгівлі.

Чи мають право застосовувати книгу обліку розрахункових операцій та розрахункові книжки і не застосовувати РРО підприємці – платники єдиного податку 2 та 3 груп?

Відповідно п. 291.5 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку першої — третьої груп суб’єкти: господарювання (юридичні особи та фізичні особи — підприємці), які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин).

Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом про РРО, дія якого поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Постановою КМУ від 23.08.2000 р.  №1336  визначено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок (РК) та книг обліку розрахункових операцій (КОРО), а також встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування РРО є обов’язковим.  Так, відповідно до пункту 1 Переліку дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням РК та КОРО фізичними особами — підприємцями, які сплачують єдиний податок та які здійснюють роздрібну торгівлю продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів.

Законом №71 внесено зміни до Закону про РРО та віднесено пиво до алкогольних напоїв.

Закон «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом: етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, сгіиртом-сирцем плодовим:, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним: виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

Відповідно до статті 15 вказаного Закону роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

При цьому однією з умов отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (крім столових вин) є наявність зареєстрованого належним чином РРО (книг обліку розрахункових операцій).

Згідно з п. 22 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою КМУ від 30.07.1996 р. №854, продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки закладами ресторанного господарства та спеціалізованими відділами підприємств, що мають статус закладів ресторанного господарства, підприємств з універсальним ассортиментом товарів.

Правила роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства затверджено наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 р. № 219. При цьому у назві та тексті Правил слова «громадське харчування» в усіх відмінках замінено словами «ресторанне господарство» згідно з наказом Мінекономіки від 09.10.2006 р. №309.

Підпунктом 1.3 пункту 1 Правил визначено, що заклад ресторанного господарства — це організаційно- структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє і (або) доготовляє, продає і організовує споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, може організовувати дозвілля споживачів.

Оскільки з 01.07.2015 р. діяльність з роздрібної торгівлі пивом підлягає ліцензуванню на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв, то фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку другої та третьої груп мають право здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив, у тому числі пива, виключно через заклад ресторанного господарства або спеціалізований відділ, що має статус закладу ресторанного харчування, за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та застосування при проведенні розрахунків РРО.

Які встановлено обмеження щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів?

Обмеження щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів встановлені ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».  Зокрема, забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів:

     1) особами, які не досягли 18 років;

     2) особам, які не досягли 18 років;

  3) у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв;

     4) у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;

     5) у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);

     6) з торгових автоматів;

  7) на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива);

     8) поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар);

     9) у споживчих упаковках, що містять менш як 20 сигарет;

     10) з рук;

     11) у невизначених для цього місцях торгівлі.

Забороняється продаж товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби.

На час проведення масових заходів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити продаж пива (крім у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та куріння тютюнових виробів.

Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.

 ****

Також рекомендуємо завантажити і використовувати матеріали липневого семінару ДФС у Черкаській області для ФОП та громадян (тези лекторів, відповіді на запитання).

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Читайте также

Инвентаризационные излишки для единщика — облагаемый доход?
views 11
Инвентаризационные излишки для единщика — облагаемый доход? Недавно БЗ в категории 108.01.02 пополнилась очередной «забаганкой» фискалов. Неучтенные основные средства, выявленные в ходе инвентаризации, по их мнению, увеличивают доход единщика-треть...
Расходы, возникшие вследствие естественной убыли, нельзя отнести к расходам предпринимателя-общесистемщика
views 28
Расходы, возникшие вследствие естественной убыли, нельзя отнести к расходам предпринимателя-общесистемщика Действующими нормами НКУ и Порядком ведения Книги учета доходов и расходов (утвержден приказом Миндоходив от 16.09.2013 г. № 481) не предусмо...
Как самозанятому лицу делать исправления в Книге учета доходов
views 39
Как самозанятому лицу делать исправления в Книге учета доходов ГФС рассмотрела запрос налогоплательщика относительно включения в перечень расходов физического лица, которое осуществляет независимую профессиональную деятельность, уплаченных сумм нал...
В Украине готовят подорожание вина и водки
views 35
В Украине готовят подорожание вина и водки Правительству предложили заметно повысить минимальные цены на алкогольные напитки, сообщает СЕГОДНЯ.ua. Министерство экономического развития и торговли (МЭРТ) Украины предложило  повысить минимальные цены...
Товарный кредит
views 39
Товарный кредит С целью увеличения объемов продаж товаров, повышения конкурентоспособности, расширения рынка сбыта некоторые субъекты хозяйствования используют такой механизм продаж, как товарный кредит. Этот механизм предусматривает реализацию тов...
Торговля пивом предпринимателями, в том числе «единщиками» II и III групп: ответы на вопросы от ГФС обновлено: Август 16, 2017 автором: admin
Торговля пивом предпринимателями, в том числе «единщиками» II и III групп: ответы на вопросы от ГФС

Подписаться на рассылку свежих новостей