Print Friendly and PDF
Транзитные суммы в отчтености неприбыльных организаций

Публикуется на языке оригинала

Чи повинна неприбуткова організація відображати у Звіті неприбуткових установ та організацій суми відшкодованих комунальних послуг, земельного податку, які надходять від орендарів на розрахунковий рахунок організації?

На нашу думку, такі транзитні суми не мають статусу ні доходу, ні витрат, тож не повинні відображатися у звітності неприбуткових організацій. Пояснімо нашу позицію.

Форму Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації затверджено наказом Мінфіну від 17.06.2016 р. №553 (у редакції наказу Мінфіну від 28.04.2017 р. №469). Порядку заповнення звіту немає, тож доводиться виходити зі змісту рядків конкретних розділів. Листом від 17.10.2016 р. №33649/7/99-99-15-02-01-17 ДФСУ надала доволі широке роз’яснення з приводу алгоритму заповнення неприбуткового звіту.

Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації складається із заголовної частини, основної частини та двох додатків, які є невід’ємною частиною звіту: додаток ГД «Iнформація щодо операцій з гуманітарною допомогою» та додаток ВП «Розрахунок податкових зобов’язань за період, за який виявлено помилку(и)».

Кожна неприбуткова організація має визначитися з видом надходжень, які вона отримувала. Відповідно, статус таких надходжень визначає і рядок, де потрібно відобразити такий дохід (рядки 1.1 — 1.11). Вид неприбуткової організації не має значення (за винятком бюджетних установ та пенсійних фондів) — ключовими факторами є суть та вид конкретного надходження. Абсолютно всі доходи, отримані неприбутковою організацією протягом 2017 року, потрібно відобразити в рядках 1.1 — 1.11 звіту.

Звідки береться інформація про доходи? Операції надходження коштів підтверджуються банківськими документами (випискою банку, вхідними платіжними дорученнями), прибутковими касовими ордерами. Для обліку доходів треба керуватися правилами визнання конкретних доходів, установленими НП(С)БО. Так, дохід від реалізації готової продукції, товарів, робіт або послуг слід відображати за приписами п. 8 — 15 П(С)БО 15, а орендну плату — на прямолінійній основі протягом терміну оренди або з урахуванням способу отримання економічних вигід, пов’язаних із використанням об’єкта операційної оренди (п. 17 П(С)БО 14).

<…>

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:






Читайте также

Заполняем приложения 2 и 3 к декларации по НДС
views 33
Заполняем приложения 2 и 3 к декларации по НДС Детализация отрицательного значения разницы между налоговыми обязательствами и налоговым кредитом, которая переносится в состав налогового кредита следующего отчетного (налогового) периода, осуществляе...
Обновленные приложения 1, 5 и 9 к НДС-декларации впервые подаем за июнь/ІІІ квартал 2018 года
views 32
Обновленные приложения 1, 5 и 9 к НДС-декларации впервые подаем за июнь/ІІІ квартал 2018 года Минфин приказом «О внесении изменений в приказ Министерства финансов Украины от 28 января 2016 № 21» от 23.03.2018 г. № 381 (далее — Приказ № 381) обновил...
ГНИ в районах Киева станут фронт-офисами ГУ ГФС в г. Киеве
views 21
ГНИ в районах Киева станут фронт-офисами ГУ ГФС в г. Киеве "Недавно вступило в силу постановление КМУ от 28.03.2018 г. № 296 "О реформировании некоторых территориальных органов Государственной фискальной службы", согласно которому государственные н...
Минфин подготовил изменения в Порядок подачи финансовой отчетности
views 35
Минфин подготовил изменения в Порядок подачи финансовой отчетности Минфин сообщает об обнародовании проекта постановления КМУ «О внесении изменений в Порядок представления финансовой отчетности». Проект постановления подготовлен с целью приведения...
Как получить налоговую скидку по ипотечному кредиту
views 34
Как получить налоговую скидку по ипотечному кредиту ГУ ГФС в Харьковской области напоминает, что плательщик налога на доходы физических лиц имеет право включить в налоговую скидку часть суммы процентов за пользование ипотечным жилищным кредитом, уп...
Транзитные суммы в отчетности неприбыльных организаций обновлено: Февраль 8, 2018 автором: admin
Транзитные суммы в отчетности неприбыльных организаций

Подписаться на рассылку свежих новостей

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок