Print Friendly and PDF
ТТН как первичный документ
ТТН как первичный документ

Публикуется на языке оригинала

ЗАПИТАННЯ: Чи можна вважати товарно-транспортну накладну первинним документом, який дає право на врахування у складі витрат вартості товарно-матеріальних цінностей при формуванні витрат?

ВІДПОВІДЬ: Згідно з пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінрезультату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінзвітності підприємства відповідно до ПБО або МСФЗ, на різниці, які виникають згідно з положеннями Кодексу.

Кодексом не передбачено коригування фінрезультату до оподаткування на різниці за операціями, в яких у первинних документах вартість відвантаження товарно-матеріальних цінностей (далі — ТМЦ) відрізняється від вартості постачання ТМЦ. Отже, такі операції відображаються відповідно до правил бухобліку.

Згідно зі ст. 9 Закону про бухоблік підставою для бухобліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення цих операцій. Первинні документи мають бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо — безпосередньо після її закінчення.

Відповідно до Правил № 363 товарно-транспортна накладна — єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання ТМЦ, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухобліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.

Товарно-транспортна накладна є первинним документом, який дає право на врахування вартості ТМЦ у складі витрат. У разі її відсутності втрачається право на врахування витрат на перевезення, оскільки такі витрати не вважаються фактично підтвердженими.

Світлана Тимощук, начальник відділу розгляду звернень Управління ­вдосконалення методології податку на прибуток підприємств Департаменту методологічної та нормотворчої роботи ДФС України, “Вісник. Офіційно про податки”.


Widget not in any sidebars

Источник: “Вісник. Офіційно про податки”, Бухгалтер 911не забудьте оформить подписку на любимое издание!

Читайте также

Имеют ли право субъекты хозяйствования использовать старые формы кассовых документов?
views 77
Имеют ли право субъекты хозяйствования использовать старые формы кассовых документов? Имеют ли право СХ использовать кассовые документы, формы которых не утверждены постановлением Правления НБУ от 29.12.2017 г. № 148? В разъяснении (категория 109....
Несущественные недостатки в первичных документах не помешают признать хозоперацию
views 98
Несущественные недостатки в первичных документах не помешают признать хозоперацию Несущественные недостатки в документах, содержащих сведения о хозяйственной операции, не являются основанием для непризнания хозяйственной операции, при условии, что ...
Первичные документы утеряны: алгоритм действий для предприятия
views 253
Первичные документы утеряны: алгоритм действий для предприятия Во время работы предприятия достаточно часто случаются ситуации, когда теряются первичные документы. Причины могут быть разные: как форс-мажорные обстоятельства (пожар, затопление, краж...
Cчет-фактура (инвойс) может быть первичным документом, подтверждающим операцию аренды имущества
views 184
Cчет-фактура (инвойс) может быть первичным документом, подтверждающим операцию аренды имущества Минфин в письме от 22.08.2017 г. № 35210-07/23-3364/2658 разъясняет, что для осуществления арендных платежей, как правило, составляется акт оказанных ус...
Первичная документация: общие вопросы
views 334
Первичная документация: общие вопросы По традиции начнем с определения понятия «первичный документ». Его мы найдем в Законе о бухучете. Согласно абзацу одиннадцатому ст. 1 этого Закона. первичный документ — это документ, который содержит сведения ...
ТТН как первичный документ

Подписаться на рассылку свежих новостей