Print Friendly and PDF
Учредитель оплатил аренду наперед
Учредитель оплатил аренду наперед

Публикуется на языке оригинала

Засновник ТОВ «А» (зареєстроване 26.01.2018 р., платник податку на загальних підставах) уклав договір оренди та як фізособа 25.12.2017 р. сплатив ФОПу (ЄП, 3 група) за оренду офісу аванс на 2018 рік, підписав акт приймання-передачі. Постали запитання: 1) чи має право ТОВ «А» перебувати в цьому офісі, якщо орендар — ФО, засновник ТОВ «А», та 2) чи можна засновникові відшкодувати витрачені кошти за оренду офісу за рахунок ТОВ «А» та як це правильно оформити?

Чи може засновник орендувати офіс до створення ТОВ?

Однозначної відповіді на це запитання немає. Річ у тім, що ведення бізнесу диктує свої правила. I якщо підприємство ще не створено та не зареєстровано, проте засновники вже знайшли відповідні офісні приміщення, власник яких має кілька потенційних орендарів, то для новоствореного бізнесу periculum in mora1.

1 Зволікання небезпечне (лат.).

До речі, приміщення (комерційна нерухомість) здається в оренду із зазначенням у договорі мети оренди (призначення). Так, у предметі договору може бути сказано, що воно здається в оренду підприємству ТОВ «А» для ведення госпдіяльності та розміщення персоналу.

Оскільки йдеться про фізособу-підприємця (платника ЄП, 3 група, без ПДВ), то, як правило, такі договори мають місце та укладаються з такою комерційною умовою (розміщення підприємств) за бажанням орендаря.

Тому, на нашу думку, навіть якщо у договорі буде прописано «для ведення госпдіяльності» без зазначення конкретного підприємства, фізособа-орендар може орендоване приміщення:

1) використовувати як офіс для розміщення у ньому персоналу новоствореного ТОВ «А». На нашу думку, ніщо не перешкоджає використанню орендованого фізособою-засновником приміщення для ведення госпдіяльності ТОВ без відшкодування сплаченої орендної плати;

2) передати в суборенду новоствореному ТОВ «А» на умовах, визначених договором оренди (з дозволу власника або без нього) та повернути сплачені кошти.

Схвалення правочину, укладеного до створення ТОВ

Насправді доволі часто в таких випадках засновники після створення ТОВ з посиланням на приписи ч. 4 ст. 96 ЦКУ намагаються схвалити такі правочини своїми рішеннями на загальних зборах. Аналогічні вимоги містяться у ст. 8 Закону про госптовариства.

Але при цьому постає низка запитань:

<…>

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:






Читайте также

Что нужно знать о ценниках предпринимателю
views 54
Что нужно знать о ценниках предпринимателю Сегодня мы поговорим о ценниках на товар у предпринимателя. Должны ли они быть? Какие требования к ним? Какова ответственность за отсутствие ценника? Кто это самое отсутствие проверяет? И есть ли мораторий...
Кассовые операции у предпринимателя: есть ли новости?
views 66
Кассовые операции у предпринимателя: есть ли новости? Недавно* мы подробно разобрались с новым Положением о ведении кассовых операций, но фокусировались преимущественно на юрлицах. А что же предприниматели? По ним традиционно есть свои «заморочки»....
Инвентаризационные излишки для единщика — облагаемый доход?
views 61
Инвентаризационные излишки для единщика — облагаемый доход? Недавно БЗ в категории 108.01.02 пополнилась очередной «забаганкой» фискалов. Неучтенные основные средства, выявленные в ходе инвентаризации, по их мнению, увеличивают доход единщика-треть...
Расходы, возникшие вследствие естественной убыли, нельзя отнести к расходам предпринимателя-общесистемщика
views 58
Расходы, возникшие вследствие естественной убыли, нельзя отнести к расходам предпринимателя-общесистемщика Действующими нормами НКУ и Порядком ведения Книги учета доходов и расходов (утвержден приказом Миндоходив от 16.09.2013 г. № 481) не предусмо...
Как самозанятому лицу делать исправления в Книге учета доходов
views 65
Как самозанятому лицу делать исправления в Книге учета доходов ГФС рассмотрела запрос налогоплательщика относительно включения в перечень расходов физического лица, которое осуществляет независимую профессиональную деятельность, уплаченных сумм нал...
Учредитель оплатил аренду наперед обновлено: Февраль 28, 2018 автором: admin
Учредитель оплатил аренду наперед

Подписаться на рассылку свежих новостей