Print Friendly and PDF
Чи нараховувати амортизацію на основні засоби, що знаходяться у зоні АТО
Чи нараховувати амортизацію на основні засоби, що знаходяться у зоні АТО

Підприємство розташоване на лінії розмежування у зоні АТО. За 2017 рік дохід становив понад 20 млн грн, тому декларацію з податку на прибуток треба подавати щокварталу з 2018 року, а за 2017 рік застосовувати податкові різниці. На підприємстві є основні засоби, до яких немає доступу через низку причин, незалежних від підприємства. У бухгалтерському обліку вони амортизуються, хоча в господарській діяльності наразі не використовуються. Як правильно вчинити з податковою амортизацією — чи слід застосовувати різницю за цими основними засобами для зменшення фінансового результату в декларації з податку на прибуток?

ВІДПОВІДЬ: Ми вважаємо, що в податковому обліку основні засоби, які знаходяться в зоні АТО, можна амортизувати. Проте податківці іншої думки. Пояснімо.

Визначення

Амортизація — систематичний розподіл вартості основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів, що амортизується, протягом строку їх корисного використання (експлуатації).

(пп. 14.1.3 ПКУ)

У податковому обліку амортизацію нараховують на основні засоби, які підпадають під визначення таких згідно з пп. 14.1.138 ПКУ. Зокрема до «податкових» основних засобів не потрапляють матактиви, що не призначаються для використання в господарській діяльності.

Згідно з пп. 138.3.2 ПКУ, не амортизуються:

  • витрати на придбання/самостійне виготовлення невиробничих основних засобів, невиробничих нематеріальних активів;
  • витрати на ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих основних засобів, невиробничих нематеріальних активів;
  • вартість гудвілу.

При цьому амортизація нараховується за правилами бухгалтерського обліку, з урахуванням мінімально допустимих строків корисного використання, але в податковому обліку не застосовують виробничий метод амортизації:

«Розрахунок амортизації основних засобів або нематеріальних активів здійснюється відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності з урахуванням обмежень, встановлених підпунктом 14.1.138 пункту 14.1 статті 14 розділу I цього Кодексу, підпунктами 138.3.2–138.3 .4 цього пункту. При такому розрахунку застосовуються методи нарахування амортизації, передбачені національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, крім «виробничого» методу» (пп. 138.3.1 ПКУ).

<…>

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!

Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:








Читайте также

Як показати заміну компонента основного засобу в бухобліку згідно з МСФЗ
views 19
Як показати заміну компонента основного засобу в бухобліку згідно з МСФЗ Підприємство є великим платником податків, займається виготовленням трубок й ампул медичних. На підприємстві є 2 скловарні печі, у кожної — свій інвентарний номер. Через кожні...
До платників податків, зареєстрованих в зоні АТО, санкції не застосовуються: зразкове рішення ВС
views 38
До платників податків, зареєстрованих в зоні АТО, санкції не застосовуються: зразкове рішення ВС Закон призупиняє застосування заходів впливу до підприємств, зареєстрованих на територіях проведення антитерористичної операції, повідомляє ЮРЛІГА. Ве...
Внесення ОЗ до СК без первинних документів
views 68
Внесення ОЗ до СК без первинних документів Директор ТОВ планує внести до статутного капіталу придбані ним за готівку основні засоби (верстати та інструмент). Первинних документів на придбання немає. Як визначити вартість таких ОЗ та змінити установ...
Плодоносні рослини — об’єкти ОЗ
views 67
Плодоносні рослини — об'єкти ОЗ Саме це сталося на початку нового, 2018-го, року: плодові сади і виноградники тепер слід обліковувати у складі основних засобів (ОЗ). Хоча до цього моменту вони обліковувалися як довгострокові біологічні активи (ДБА)...
Амортизація основних засобів
views 165
Амортизація основних засобів Публікується мовою оригіналу Основным законодательным актом по ведению бухгалтерского учета основных средств является П(С)БУ-7. Нормы этого стандарта применяются предприятиями, организациями и другими юридическими лица...
Чи нараховувати амортизацію на основні засоби, що знаходяться у зоні АТО обновлено: Березень 2, 2018 автором: admin
Чи нараховувати амортизацію на основні засоби, що знаходяться у зоні АТО

Підписатися на розсилку свіжих новин

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок