Не пропустіть!

Отримайте безкоштовний доступ до "ІНТЕРАКТИВНОЇ БУХГАЛТЕРІЇ" на 72 години та дізнайтеся як зекономити на передплаті 2420 грн!

Тільки до 22.07.2018

Print Friendly and PDF
Підприємство нараховує зарплату погодинно за декілька годин у день: чи правомірно це
Підприємство нараховує зарплату погодинно за декілька годин у день: чи правомірно це

Працівники підприємства працювали 5 днів на тиждень по 8 годин. Такий режим роботи визначено трудовими договорами. З 1 січня 2018 року директор видав наказ про погодинне нарахування зарплати лише за ті години, коли працівники фактично працюють, а за дні, у які через погані погодні умови немає змоги працювати (двірникам, трактористам) — зарплата не нараховується. Директор видає накази про невихід працівників на роботу в окремі дні.
Що проставляти в табелі, якщо тракторист працював усього 2–3 дні за місяць? Чи не буде порушенням невиконання місячної норми робочого часу? Як узаконити такий режим роботи?

ВІДПОВІДЬ: Під час установлення режиму робочого часу, норм тривалості робочого часу й умов роботи насамперед варто керуватися нормами КЗпП. Усі ці питання мають бути визначені в колдоговорі. Якщо він на підприємстві не укладений, то:

  • режим роботи, початок і закінчення робочого дня та перерви, а також тривалість щоденної роботи й перерви визначають у Правилах внутрішнього трудового розпорядку, з якими ознайомлюють працівників під час прийняття на роботу;
  • форми та системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород й інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат установлюються нормативним актом роботодавця за погодженням із профспілкою, а за її відсутності — з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (ч. 2 ст. 97 КЗпП).

У разі якщо з працівником укладений трудовий договір у письмовій формі, ці питання обумовлюють у трудовому договорі, дотримуючись вимог КЗпП, Генеральної, галузевої угод і колдоговору.

В описаній ситуації керівник підприємства порушив одразу декілька норм трудового законодавства, і його дії є неправомірними. Пояснімо.

По-першероботодавець не може в односторонньому порядку змінити режим роботи, умови роботи й оплати. Для цього потрібно внести зміни до системи оплати праці, установити нові умови оплати праці та внести корективи до трудового договору (якщо він укладений у письмовій формі). Причому, перш ніж це зробити, згідно із ч. 3 ст. 32 КЗпП треба повідомити працівників не пізніше ніж за 2 місяці про зміну істотних умов праці.

<…>

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!

Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:








Читайте также

Звільнення: підстави, оформлення, належні виплати
views 16
Звільнення: підстави, оформлення, належні виплати (відповіді на запитання з семінару, що відбувся 24.05.2018) Остаточні розрахунки в разі звільнення Працівника прийняли на роботу 16 квітня 2018 р., а звільнили 3 травня 2018 р. Тривалість щорічн...
«Сумісник» не зобов’язаний повідомляти роботодавця про звільнення з основного місця роботи
views 16
«Сумісник» не зобов'язаний повідомляти роботодавця про звільнення з основного місця роботи Як відомо, працівник має право укладати трудовий договір на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не пере...
Індексація зарплати у червні та липні 2018 року
views 40
Індексація зарплати у червні та липні 2018 року При проведенні індексації заробітної плати працівників слід керуватися Законом про індексацію та Порядком № 1078. Проведення індексації здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, ...
Податківці розповіли про популярну схему для виведення готівки керівниками підприємств
views 49
Податківці розповіли про популярну схему для виведення готівки керівниками підприємств ДФС на своєму офіційному сайті,  повідомляє, що початку року за наслідками перевірок суб’єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші ...
Інформування про розмір зарплатні та її складові: право чи обов’язок роботодавця?
views 25
Інформування про розмір зарплатні та її складові: право чи обов’язок роботодавця? Нагадуємо, що роботодавець повинен при кожній виплаті заробітної плати ознайомлювати працівника з усіма нарахуваннями та відрахуваннями, які йому проводяться. ...
Підприємство нараховує зарплату погодинно за декілька годин у день: чи правомірно це обновлено: Лютий 25, 2018 автором: admin
Підприємство нараховує зарплату погодинно за декілька годин у день: чи правомірно це

Підписатися на розсилку свіжих новин