Print Friendly and PDF
Податкова знижка на навчання: що потрібно для її отримання
Податкова знижка на навчання: що потрібно для її отримання

Якщо у 2017 році ви платили за своє навчання або навчання близьких родичів, пам’ятайте, що частину таких коштів можна повернути з бюджету у вигляді податкової знижки. Важливо й те, що з 2017 року знято певні обмеження щодо отримання права на податкову знижку за навчання. Про все це ми розповімо у статті

Хто може скористатися податковою знижкою на навчання

Розпочнімо з найважливішого запитання: хто має право на податкову знижку на навчання?Податкова знижка на навчання (як і інші види податкових знижок) може бути надана лише резиденту, що має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також резиденту-фізособі, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера, офіційно повідомила про це ДФС і має про це відмітку в паспорті (пп. 166.4.1 ПКУ).

Крім того, 01.01.2017 запрацювали зміни до ПКУ в частині надання податкової знижки за навчання, які скасували певні обмеження.

По-перше, у 2018 році розширено коло осіб, які можуть скористатися правом на податкову знижку за результатами навчання 2017 року, адже з 2017 року право на податкову знижку надається незалежно від того, працевлаштований студент чи ні. Раніше, якщо студент працював й отримував зарплатню, його батьки, які оплачували вартість навчання, не мали права на податкову знижку.

Цитата із «ЗІР»

Чи має право на податкову знижку за витратами, понесеними у 2017 році на користь закладу освіти, батько (матір) працюючого студента, які фактично здійснювали оплату за його навчання?

«Отже, з метою використання права на податкову знижку за витратами, понесеними у 2017 році на користь закладу освіти, батько (матір) працюючого студента може включити до податкової знижки на навчання з урахуванням п. 166.4 ст. 166 ПКУ лише суми коштів, сплата яких фактично підтверджена відповідними розрахунковими документами (квитанції, касові ордери, чеки тощо), у яких зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається».

Підкатегорія 103.06.03 системи «ЗІР»

По-друге, ті особи, які оплачували дороге навчання у 2017 році, можуть розраховувати на більшу компенсацію з бюджету. Усе тому, що з 2017 року сума витрат, яку дозволено включати до податкової знижки, не обмежується сумою прожиткового мінімуму, помноженою на 1.4 у розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожен повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. У 2016 році ця сума становила 1930 грн на місяць, з 2017 року — без обмежень.

<…>

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!

Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:








Читайте также

Податківці розповіли про популярну схему для виведення готівки керівниками підприємств
views 16
Податківці розповіли про популярну схему для виведення готівки керівниками підприємств ДФС на своєму офіційному сайті,  повідомляє, що початку року за наслідками перевірок суб’єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші ...
Фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу
views 22
Фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу Відповідно до пункту 169.1 ПКУ платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у ...
Вартість путівки, наданної колишньому працівнику, обкладається ПДФО
views 24
Вартість путівки, наданної колишньому працівнику, обкладається ПДФО Публікується мовою оригіналу ГФС в индивидуальной налоговой консультации от 13.06.2018 г. № 2586/6/99-99-13-02-03-15/ІПК разъясняет следующее. Пунктом 165.1.35 НКУ определено, что...
Отриманим відсоткам у Звіті про пільги не місце
views 18
Отриманим відсоткам у Звіті про пільги не місце Підприємство отримує від банку відсотки за депозитним вкладом. Чи потрібно включати до Звіту про суми податкових пільг суму таких відсотків із кодом пільги 14060364? Ні, не потрібно. І ось чому. Зві...
Пільговий звіт для платників податку на прибуток
views 22
Пільговий звіт для платників податку на прибуток Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабміну від 27.12.2010 р. № 1233 (далі – П...
Податкова знижка на навчання: що потрібно для її отримання обновлено: Лютий 28, 2018 автором: admin
Податкова знижка на навчання: що потрібно для її отримання
Метки:    

Підписатися на розсилку свіжих новин