Print Friendly and PDF
Послуги з ремонту обладнання від нерезидента: що з ПДВ
Послуги з ремонту обладнання від нерезидента: що з ПДВ

Підприємство у серпні 2017 року імпортувало виробниче обладнання. Договором установлено гарантійні зобов’язання постачальника-нерезидента строком на 2 роки. На початку 2018 року обладнання вийшло з ладу. Тепер нам доведеться відправити обладнання до Німеччини, де нерезидент-постачальник у межах своїх гарантійних зобов’язань проведе його ремонт. Нерезиденту за ремонт ми не платимо. А навпаки — частину витрат, пов’язаних із перевезенням обладнання, бере на себе нерезидент.
Чи виникають у нас зобов’язання з ПДВ як отримувача нерезидентських послуг? Чи доведеться сплачувати під час увезення відремонтованого обладнання на митниці ПДВ? Якщо так, то чи можна його включити до податкового кредиту? Чи обкладається ПДВ отримана від нерезидента компенсація?

ВІДПОВІДЬ: Так, справді, отримуючи послуги від нерезидента (його постійного представництва), не зареєстрованого платником ПДВ, отримувач-резидент може стати податковим агентом щодо ПДВ, АЛЕ тільки в тому випадку, коли такі послуги є об’єктом обкладення ПДВ.

За приписами пп. «б» п. 185.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), об’єктом оподаткування є, зокрема, операції з надання послуг, місце постачання яких — митна територія України.

Місце постачання робіт із ремонту обладнання

Місце постачання послуг визначають за правилами ст. 186 ПКУ. Про ремонтні роботи тут згадано у пп. «г» пп. 186.2.1 ПКУ, згідно з яким місцем постачання «послуг із виконання ремонтних робіт і послуг із переробки сировини, а також інших робіт і послуг, що пов’язані з рухомим майном» є місце фактичного постачання таких послуг.

Про те, що ремонт обладнання належить до робіт із рухомим майном, зазначено й у пп. «б» пп. 195.1.3 ПКУ. Він зараховує до робіт із рухомим майном, зокрема, «ремонт товарів, що передбачає проведення комплексу операцій з частковим або повним відновленням виробничого ресурсу об’єкта (або його складових частин), визначеного нормативно-технічною документацією, у результаті виконання якого передбачається поліпшення стану такого об’єкта».

Отже, якщо ремонт нерезидент проводить за межами митної території України, то об’єкт обкладення ПДВ відсутній.

Податківці також для визначення місця постачання ремонтних послуг керуються пп. «г» пп. 186.2.1 ПКУ (див. відповіді в категоріях 101.04 та 101.09 системи «ЗІР»).

Щоправда, у листі ДФСУ від 03.03.2017 р. № 4484/6/99-99-15-03-02-15 податківці зазначають про ремонт промислового обладнання як про постачання інженерних послуг. Тоді як для останніх місцем постачання є місце реєстрації отримувача послуг (пп. «в» пп. 186.3 ПКУ). У нашому випадку це — Україна. Тож для визначення місця принципово: чи можна вважати ремонтні послуги інжиніринговими.

<…>

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!

Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:








Читайте также

РК до «староформеної» зведеної «компенсуючої» ПН
views 9
РК до «староформеної» зведеної «компенсуючої» ПН За матеріалами категорії 101.15 Бази знань* * Див. на сайті ДФСУ (zir.sfs.gov.ua) у розділі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс». висновок документа У графі 3 розрахунку коригуванн...
Рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою контролюючого органу оскаржується: що з ПДВ?
views 18
Рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою контролюючого органу оскаржується: що з ПДВ? Відповідно до п. 184.2 ПКУ анулювання реєстрації особи як платника ПДВ на підставі, визначеній у п.п. «а» п. 184.1 ПКУ, здійснюється за заяво...
Чи можна поповнити електронний ПДВ-рахунок з поточних рахунків інших осіб
views 21
Чи можна поповнити електронний ПДВ-рахунок з поточних рахунків інших осіб Платником ПДВ у зв’язку з арештом коштів на його поточному рахунку укладено договір доручення з іншою особою, відповідно до якого він доручає такій особі здійснювати від його...
Надання ліцензій на доступ до онлайн-сервісу: чи нараховувати ПДВ
views 13
Надання ліцензій на доступ до онлайн-сервісу: чи нараховувати ПДВ Якщо згідно з умовами ліцензійного договору під наданням дозволу на використання програмної продукції (онлайн-сервісу) розуміється виключно надання права на пошук, обробку і отриманн...
Відео-уроки. Все про ПДВ: нові правила – 16.04
views 53
Все про ПДВ: нові правила Урок 1  |  Урок 2  |  Урок 3  |  Урок 4 Лектор: Вікторія Величко Незалежний практикуючий консультант з питань оподаткування та бухгалтерського обліку, сер...
Послуги з ремонту обладнання від нерезидента: що з ПДВ обновлено: Лютий 28, 2018 автором: admin
Послуги з ремонту обладнання від нерезидента: що з ПДВ
Метки:

Підписатися на розсилку свіжих новин

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок