Print Friendly and PDF
Працюємо без РРО: хто і як

Автор : Павленко Олексій, податковий експерт

Робота з РРО несе із собою безліч усіляких незручностей і неприємностей для суб’єктів, зобов’язаних їх використовувати. Але сьогоднішню статтю ми адресуємо тим щасливчикам, яких «оминає лиха доля ця».

Спершу коротко нагадаємо про тих суб’єктів господарювання/види діяльності, які можуть працювати/здійснюватися без РРО. Після чого розповімо про деякі зміни, що сталися не так давно в «безРРОшній» області.

Хто і коли має право не застосовувати РРО?

По-перше, орієнтуючись на ст. 3 Закону про РРО* «від зворотного», отримуємо, що точно РРО не потрібний тим суб’єктам господарювання, які не здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, а також не проводять операції з прийняття готівки для подальшого її переказу.

* Закон України від 06.07.1995 р. № 265-ВР.

З цього випливає, що ті госпсуб’єкти, хто при проведенні розрахунків не має справи з «готівкою» або з перерахованими в дужках видами безготівки (а також не приймає «готівку» для її переказу), РРО можуть не застосовувати.

Крім того, РРО не повинен застосовуватися і при розрахунках за позареалізаційними операціями (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 17, с. 4). Щоправда, зараз із тексту нового Положення про ведення касових операцій у валюті України, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148,

прибрали термін «позареалізаційні операції», але, мабуть, як орієнтир для «безРРОшних» цілей це визначення перевіряючі використовуватимуть і надалі

Проблеми тут на практиці можуть виникати при проведенні безготівкових розрахунків із застосуванням платіжних карток. Традиційно ст. 3 в цій частині трактується не дуже широко — що в ній йдеться тільки про розрахунки картками через платіжний термінал або коли розрахунок карткою здійснюється за допомогою так званого інтернет-еквайрингу (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 63, с. 5). І тільки в цих випадках при розрахунках картками треба застосовувати РРО.

Але фіскали іноді підходять до цієї проблеми формально і намагаються «шантажувати» на предмет РРО одержувачів коштів за продаж товарів/послуг (особливо інтернет-магазини) і в інших випадках з картковою оплатою, а також у випадках з оплатою через платіжні інтернет-системи і т. п. («Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 44, с. 22). І навіть — через «інтернет-банкінг» (БЗ 109.02).

<…>

Джерело: Податки та бухгалтерський облікне забудьте оформити передплату на улюблене видання!

Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати:








Читайте также

Найближчим часом запрацює пілотний проект щодо застосування інноваційних РРО
views 19
Найближчим часом запрацює пілотний проект щодо застосування інноваційних РРО Мінфін розробив проект постанови щодо запровадження пілотного проекту, під час якого буде проведено вивчення та дослідну експлуатацію новітніх моделей РРО, зокрема, удоско...
Використання РРО при перевищенні встановленого обсягу доходу
views 44
Використання РРО при перевищенні встановленого обсягу доходу Публікується мовою оригіналу ГФС в ИНК от 06.03.2018 г. № 904/Г/99-99-14-05-01-14/ІПК напоминает, что предприниматели - плательщики единого налога 2 и 3 групп, объем дохода которых в кал...
Розширено перелік обов’язкових реквізитів касового чека
views 36
Розширено перелік обов'язкових реквізитів касового чека Публікується мовою оригіналу Приказом Минфина от 19.02.2018 г. № 288 расширен перечень обязательных реквизитов кассового чека (расходного чека), дополнительного реквизита чека программно-техн...
Готуємося до заокруглення сум готівки в чеках
views 57
Готуємося до заокруглення сум готівки в чеках Автор : Шевчук Михайло, податковий експерт З 01.07.2017 р., як ви, ймовірно, вже чули (про цю новину не сурмив хіба що ледачий) запрацюють нові правила заокруглення сум у чеках, продиктовані поступов...
Типові порушення, виявлені податківцями у 2017 році при перевірках РРО
views 62
Типові порушення, виявлені податківцями у 2017 році при перевірках РРО ДФС, на своєму офіційному сайті,  звертає увагу на те, що протягом 2017 року кількість зареєстрованих реєстраторів розрахункових операцій зросла на 20 тис. та склала 286 тис. З...
Працюємо без РРО: хто і як обновлено: Лютий 14, 2018 автором: admin
Працюємо без РРО: хто і як
Метки:

Підписатися на розсилку свіжих новин

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок