Print Friendly and PDF
Путівка працівникові від підприємства

Автор : Філіповських Надія, заступник начальника Управління — начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Управління адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФСУ

Підприємство планує надати працівникові путівку на відпочинок. При виконанні яких умов вартість такої путівки не обкладатиметься ПДФО? Як слід оформити надання такої путівки, щоб за нею спрацювали «визвольні» норми ПКУ? Як відобразити у формі № 1ДФ отриманий дохід як вартість путівки, якщо вона буде надана для сімейного відпочинку? Відповіді на усі запитання — в цій статті.

Завдяки змінам, внесеним Законом України від 07.12.2017 р. № 2245-VIII до п.п. 165.1.35 ПКУ, починаючи з 01.01.2018 р. у роботодавців з’явилася можливість надавати працівникам неоподатковувані путівки на відпочинок при дотриманні вимог, установлених в абзаці другому цього підпункту. Розглянемо ці вимоги детально. А спершу ознайомимося із самою нормою.

З 01.01.2018 р. абзац другий п.п. 165.1.35 ПКУ виводить зі складу оподатковуваних ПДФО доходів

вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем — платником податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року»

Як правильно оформити надання путівки (знижки від її вартості), щоб «спрацювала» ця норма? Зараз усе розповімо.

Визначаємося з одержувачем

Із абзаца другого п.п. 165.1.35 ПКУ випливає, що для необкладення путівки на відпочинок/оздоровлення/лікування (суми знижки), важливо, щоб вона була надана роботодавцем. Отже, з проханням про надання такої путівки до роботодавця повинен звернутися його найманий працівник.

<…>

Джерело: Податки та бухгалтерський облікне забудьте оформити передплату на улюблене видання!

Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати:







Читайте также

Якщо фізособа надає документ про її реєстрацію як СПД, ПДФО не утримується
views 18
Якщо фізособа надає документ про її реєстрацію як СПД, ПДФО не утримується Під час нарахування (виплати) підприємцю доходу від здійснення ним підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) ...
Чи оподатковувати ПДФО індексацію розміру аліментів
views 18
Чи оподатковувати ПДФО індексацію розміру аліментів Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може...
Особисті витрати директора за кошти підприємства
views 46
Особисті витрати директора за кошти підприємства Часом бухгалтери стикаються з такими ситуаціями, як відпочинок директора або ж купівля ним дорогого годинника за кошти підприємства. Усе би нічого, але працівники бухгалтерії повинні обіграти це «по-...
Роботодавець оплачує медичні послуги працівнику: податкові наслідку
views 28
Роботодавець оплачує медичні послуги працівнику: податкові наслідку Вартість послуг з лікування та медичного обслуговування, що надаються медичним центром, який є закладом охорони здоров’я на підставі укладеного договору про медичне обслуговування ...
Оподаткування матдопомоги працівникам
views 154
Оподаткування матдопомоги працівникам Як оподатковується ПДФО сума матеріальної допомоги, яка надається працедавцем всім або більшості працівникам і має систематичний характер (на оздоровлення, у зв’язку з екологічним станом)? Якщо виплата матеріа...
Путівка працівникові від підприємства
Метки:

Підписатися на розсилку свіжих новин