Print Friendly and PDF
Рахунок мобільного зв’язку поповнено, а касового чека немає: чи будуть витрати

Працівнику підприємства було видано готівку й доручено поповнити рахунок мобільного телефону. Він поповнив рахунок, а касовий чек не взяв. Оскільки це відбулося більш ніж два тижні тому, оператор мобільного зв’язку пропонує нам роздрукувати чек, але не фіскальний. Чи можемо ми закрити підзвітну суму цим «нефіскальним» чеком? Таку суму відносити до витрат чи вважати додатковим благом й обкладати ПДФО та ВЗ?

Розпочнімо з того, що в описаній ситуації вже пропущено строк звітування за видану готівку, установлений п. 170.9 ПКУ та п. 19 Положення № 148, що тягне за собою вельми неприємні наслідки. Тому почергово — про авансовий звіт, надміру витрачені кошти, обкладення ПДФО, військовим збором та податкові витрати.

Авансовий звіт про використання готівки

Згідно з п. 19 Положення № 148, видача готівкових коштів під звіт на госппотреби дозволяється на строк не більш ніж 2 робочих дні, включаючи день отримання готівкових коштів під звіт. Тобто виходить, що працівник, який отримав готівку на поповнення рахунка мобільного телефону, мав надати Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 28.09.2015 р. № 841 (далі — авансовий звіт), наступного дня після отримання готівки, щоб підтвердити факт її використання.

До авансового звіту включають витрати, документально підтверджені розрахунковими документами. Закон про РРО називає розрахунковим документ установлених форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункову квитанцію, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну (ст. 2).

Форма, зміст й обов’язкові реквізити розрахункових документів передбачені Положенням № 13, і за відсутності хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери призначення, документ не є розрахунковим (п. 3 ч. I згаданого Положення).

Отже, через відсутність розрахункового документа з усіма необхідними реквізитами (що підтверджує факт розрахунків готівкою), суму, використану на поповнення рахунка мобільного зв’язку, не можна включати до авансового звіту.

Однак тут можуть вимальовуватися ще й штрафні санкції для підприємства. Адже жодним документом не визначено, що мається на увазі під строком видачі готівки на госппотреби (не більш ніж 2 робочих дні, включаючи день її видачі) з п. 19 Положення № 148. Найімовірніше, контролери можуть ототожнювати надання авансового звіту пізніше зазначеного строку (не наступного дня після отримання готівки, а пізніше) з перевищенням установлених строків використання виданої під звіт готівки, за яке може загрожувати штраф згідно з Указом № 436 у розмірі 25% виданих під звіт сум.

<…>

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!

Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:








Читайте также

Переплата з податку на прибуток: повернути, не можна втратити
views 13
Переплата з податку на прибуток: повернути, не можна втратити За 2013 — 2015 рр., коли податок на прибуток підприємства «понаддесятимільйонники» сплачували авансом, сума переплат з цього податку досягла величезних розмірів. Такого «успіху» було дос...
Як нестача ТМЦ впливає на податок на прибуток
views 21
Як нестача ТМЦ впливає на податок на прибуток Лист ДФС від 18.04.2018 р. № 1702/6/99-99-15-02-02-15/ІПК. У разі списання нестач ТМЦ понад норми і нестач від крадіжок коригувати фінрезультат до оподаткування на різниці не потрібно. Такі операції ві...
Як нерезиденту підтвердити сплату корпоративного податку для цілей ТЦУ
views 30
Як нерезиденту підтвердити сплату корпоративного податку для цілей ТЦУ Організаційно-правові форми нерезидентів, що не сплачують корпоративний податок та відповідні держави, в яких зареєстровані такі нерезиденти як юридичні особи, наведено у Перелі...
Перевірка донарахувала податок на прибуток
views 55
Перевірка донарахувала податок на прибуток Перевірка ДФС виявила завищення витрат за 9 місяців 2017 р., донараховано податок на прибуток, у грудні 2017 отримано ППР. Як у бухобліку відобразити донараховану суму ПЗ з податку на прибуток? Чи сторнува...
Оновлено довідники податкових пільг
views 45
Оновлено довідники податкових пільг ДФС затвердила Довідник № 87/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету та Довідник № 87/2 інших податкових пільг станом на 01.04.2018 року. Довідник № 87/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету...
Рахунок мобільного зв’язку поповнено, а касового чека немає: чи будуть витрати обновлено: Лютий 10, 2018 автором: admin
Рахунок мобільного зв’язку поповнено, а касового чека немає: чи будуть витрати

Підписатися на розсилку свіжих новин

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок