Print Friendly and PDF
Руйнувати — не будувати, або Знесення та нове будівництво в обліку
Руйнувати — не будувати, або Знесення та нове будівництво в обліку

Доволі часто будівництву нового об’єкта передує демонтаж старої будівлі. Причому такі демонтажні роботи можуть здійснюватися як у межах реконструкції старої будівлі, так і під час нового будівництва. Або ж узагалі незалежно від них. Від цього залежить порядок бухгалтерського та податкового обліку демонтажних операцій. Давайте розглянемо усі перелічені варіанти.

Відповідь на запитання, як відобразити в обліку ліквідацію старої та будівництво нової будівлі, що здійснюються у процесі реконструкції, залежить від того, наскільки було демонтовано старий об’єкт. Адже якщо демонтажно-будівельні роботи справді здійснюються у межах реконструкційних робіт, то ані ліквідацію старого, ані будівництво нового об’єкта в обліку взагалі не відображають. Усі витрати лягають на старий об’єкт, збільшуючи його первісну вартість. Але

якщо стару будівлю повністю знищено, то вважати такі роботи реконструкцією не можна — це вже нове будівництво

У цьому випадку в обліку «засвітяться» і ліквідація старого, і будівництво нового об’єкта. Отже, насамперед, необхідно визначитися, чи здійснювані демонтажно-будівельні роботи — реконструкційні, чи їх слід розглядати у складі нового будівництва.

Реконструкція чи нове будівництво?

Згідно з п. 3.21 розд. 3 ДБН А 2.2-3-2014 реконструкція — це перебудова введеного в експлуатацію в установленому порядку об’єкта будівництва, яка передбачає зміну його геометричних розмірів та/або функціонального призначення, унаслідок чого змінюються основні техніко-економічні показники (кількість продукції, потужність тощо), удосконалюється виробництво, підвищується його техніко-економічний рівень та якість продукції, що виготовляється, поліпшуються умови експлуатації та якість послуг.

Реконструкція передбачає повне або часткове збереження елементів несучих і огороджувальних конструкцій та призупинення на час виконання робіт експлуатації об’єкта в цілому або його частин (за умови їх автономності).

<…>

Автор : Ольховик Ольга, податковий експерт

Джерело: Податки та бухгалтерський облікне забудьте оформити передплату на улюблене видання!

Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати:







Читайте также

З червня 2017 року українські забудовники будуть працювати на нових умовах
views 690
Публікується мовою ориганілу 8 февраля этого года Президент подписал Закон "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усовершенствования градостроительной деятельности", а это значит, что уже через четыре месяца – ...
Руйнувати — не будувати, або Знесення та нове будівництво в обліку обновлено: Травень 31, 2018 автором: admin
Руйнувати — не будувати, або Знесення та нове будівництво в обліку

Підписатися на розсилку свіжих новин

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок