Чи потрібно оформлювати найманого голову ОСББ із його дати створення

Чи потрібно оформлювати найманого голову ОСББ із його дати створення

Законодавство не передбачає можливості оформлення трудових відносин із головою ОСББ заднім числом. Та й у процесі створення й реєстрації ОСББ як юрособи не бере участі голова правління ОСББ, якого на той час просто ще не може бути обрано. Якщо ж

Продаж частини земельної ділянки ОСББ

Продаж частини земельної ділянки ОСББ

Чи може співвласник приватизувати частину земельної ділянки, яка передана ОСББ? (Земля в нашому ОСББ приватизована. Так як наш багатоквартирний житловий будинок — одноповерховий та моя квартира крайня й приватизована. На зборах ОСББ вирішили за моєю згодою, щоб я вийшов з

Як ОСББ показати в обліку страхування будинку

Як ОСББ показати в обліку страхування будинку

Бухгалтерський облік ОСББ витрат на страхування У плані рахунків для відображення на теренах бухобліку розрахунків зі страхування призначено рахунок 65. Власне Інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженою наказом Мінфіну України

Чи завжди нежитлові приміщення будинку є спільним майном його співвласників

Чи завжди нежитлові приміщення будинку є спільним майном його співвласників

Чи завжди підвали багатоквартирного будинку — це спільне майно? Чи можуть бути випадки, коли підвали є приватною власністю окремих фізичних/юридичних осіб? Щороку в Україні створюється все більше ОСББ, тому не дивно, що раз по раз виникають запитання про те, що відноситься

Чи потрібно подавати звітність ОСББ, що не веде діяльності

Чи потрібно подавати звітність ОСББ, що не веде діяльності

Ось що з цього приводу зазначає ДФС в Одеській області в листі від 11.01.2017 р. № 27/10/15-32-12-01-14. Неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені п. 133.4 ПКУ, у т.ч. і ОСББ, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою,

Коли у ОСББ виникає обов’язок зі сплати ПДВ

Коли у ОСББ виникає обов’язок зі сплати ПДВ

Спеціалісти ДФС у Рівненській області у своєму листі від 06.12.2016 р. № 2923/10/17-00-12-01-07 зазначили, що об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків (далі – ОСББ), можуть бути віднесені до неприбуткових організацій і не є платниками ПДВ. Членські внески, які отримує