Чи нараховувати ЄСВ на винагороду за ЦПД іноземцю

Чи нараховувати ЄСВ на винагороду за ЦПД іноземцю

У разі якщо підприємство виплачує іноземному громадянину, який не проживає в Україні винагороду (кошти) на підставі цивільно-правової угоди, то сума такої винагороди не є базою нарахування ЄСВ, оскільки такий іноземець відповідно до вимог чинного законодавства України не є застрахованою особою,

Як визначати мінімальну базу нарахування ЄСВ і доплату в разі погодинної оплати праці

(коментар до листа ГУ ДФС в Одеській області від 13.04.2018 р. № 1549/ІПК/15-32-13-01-10) Суть питання Як дотримуватися мінімальної бази нарахування ЄСВ у разі погодинної оплати праці? Позиція ДФС Коментованим листом роз’яснено, як реалізувати норми ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір

Для запровадження професійної накопичувальної пенсійної системи підвищать ставку ЄСВ

Для запровадження професійної накопичувальної пенсійної системи підвищать ставку ЄСВ

У шестимісячний строк із дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від   03.10.2017 р. № 2148-VIII (чинний із 11.10.2017) Уряду було доручено підготувати та подати на розгляд ВРУ законопроект щодо  запровадження професійної пенсійної

Матеріальна допомога: коли є ЄСВ

Матеріальна допомога: коли є ЄСВ

Согласно п. 1 ч. 1 ст. 7 Закона о ЕСВ базой начисления единого взноса для работодателей является сумма начисленной каждому застрахованному лицу заработной платы по видам выплат, которые включают основную и дополнительную заработную плату, другие поощрительные и компенсационные выплаты. В

Особливості обчислення єдиного соціального внеску у випадках, коли дохід працівника не перевершує мінімальної заробітної плати

Публікується мовою оригіналу Частью 5 ст. 8 Закона о едином взносе предусмотрено, что если база начисления единого социального взноса не превышает размер минимальной зарплаты, установленного действующим законодательством на месяц, за который работодателем начисляется заработная плата (доход), то сумма взноса рассчитывается как произведение размера установленной минимальной

До платників податків, зареєстрованих в зоні АТО, санкції не застосовуються: зразкове рішення ВС

До платників податків, зареєстрованих в зоні АТО, санкції не застосовуються: зразкове рішення ВС

Закон призупиняє застосування заходів впливу до підприємств, зареєстрованих на територіях проведення антитерористичної операції, повідомляє ЮРЛІГА. Верховний Суд в складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув зразкову справу за позовом до Головного управління Державної фіскальної служби в Луганській області про скасування рішення про застосування

Перехідний лікарняний: як нарахувати й відобразити у звітності доплату ЄСВ

Посадовий оклад працівника становить 3723 грн, він хворів із 19 лютого по 7 березня 2018 року. За 12 робочих днів лютого нарахована зарплата у сумі 2233,80 грн. У звіті з ЄСВ було відображено зарплату й визначено суму різниці — 1489,20

Чи варто підприємцеві боятися штрафів за затримку ЄСВ-звіту?

Автор : Бала Людмила, податковий експерт, buhgalter911@mail.ua Єдиноподатник групи 2 подав звіт з ЄСВ за працівників (форма № Д4) 15.02.2018 р., а 17.02.2018 р. отримав другу квитанцію про те, що звіт не прийнятий. Він повторно сформував звіт і надіслав його вже

Чи є базою нарахування ЄСВ разова безповоротна фінансова допомога, виплачена роботодавцем?

Чи є базою нарахування ЄСВ разова безповоротна фінансова допомога, виплачена роботодавцем?

Пунктом 1 ч. 1 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) є роботодавці, зокрема,

Чи може юрсоба сплатити ЄСВ за іншу особу

Чи може юрсоба сплатити ЄСВ за іншу особу

Юридична особа не може сплачувати ЄСВ зі свого банківського рахунку за третю особу. У разі порушення зазначеної норми, сплачені кошти зарахуються на код платника, що є власником рахунка, тобто юридичної особи. Про це йдеться в ІПК ДФС від 19.03.2018 р. №

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок