Print Friendly and PDF
Якщо загубився фіскальний чек
Якщо загубився фіскальний чек

Автор: Сумцова Ольга, податковий експерт, o.sumcova@buhgalter911.com

Підзвітна особа втратила касовий чек РРО, що підтверджує її готівкові витрати. Чи можна зажадати від продавця дублікат цього чека? Чи буде такий дублікат вважатися розрахунковим документом?

Розпочнемо з того, що роздрук саме дубліката фіскального чека в разі його втрати функціями РРО і нормами чинного законодавства не передбачений.

Але! Інформація про проведені розрахункові операції є в контрольній стрічці РРО. Згідно зі ст. 2 Закону про РРО контрольна стрічка — копії розрахункових документів послідовно сформованих реєстратором розрахункових операцій, що надруковані або створені в електронній формі таким реєстратором, а також копії фіскальних звітних чеків у разі створення контрольної стрічки в електронній формі.

Тому в разі втрати касового чека свого часу фіскали ГУ ДФС Одеської області в листі від 21.12.2015 р. № 7399/9/15-32-22-06-07 радили звертатися до продавця з проханням надати копію фіскального чека з контрольної стрічки РРО. При цьому податківці звертають увагу на те, що Закон про РРО не зобов’язує продавця видавати вам таку копію чека.

Продавець має законні підстави й відмовити у видачі копії чека.

Якщо продавець погодиться видати копію чека, то попросіть його завірити зроблену копію (ставиться напис «копія вірна», підпис посадової особи (П. І. Б., посада), печатка підприємства (за її наявності)).

Але чи буде така копія належним підтвердним (розрахунковим) документом?

Якщо ви не хочете мати проблем з податківцями — тоді потрібно діяти за правилами, передбаченими п. 44.5 ПКУ для відновлення документів, а саме повідомити контролюючий орган за місцем обліку про втрату документів. На їх відновлення (по суті отримання копії і буде їх відновленням) вам відводиться 90 календарних днів з дня, наступного за днем надходження повідомлення.

Якщо ж податківців не повідомити — то претензії до навіть завіреної копії чека можуть бути. Тут багато що залежить від лояльності перевіряючих. Чим може загрожувати підприємству невизнання копії фіскального чека? Передусім тим, що податківці не визнають відшкодування витрат підзвітній особі за таким документом. А звідси можливі штрафи за порушення касової дисципліни, передбачені Указом Президента від 12.06.1995 р. № 436/95:

<…>

Джерело: Бухгалтер 911не забудьте оформити передплату на улюблене видання!

Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати:







Читайте также

Використання РРО при перевищенні встановленого обсягу доходу
views 9
Використання РРО при перевищенні встановленого обсягу доходу Публікується мовою оригіналу ГФС в ИНК от 06.03.2018 г. № 904/Г/99-99-14-05-01-14/ІПК напоминает, что предприниматели - плательщики единого налога 2 и 3 групп, объем дохода которых в кал...
Розширено перелік обов’язкових реквізитів касового чека
views 8
Розширено перелік обов'язкових реквізитів касового чека Публікується мовою оригіналу Приказом Минфина от 19.02.2018 г. № 288 расширен перечень обязательных реквизитов кассового чека (расходного чека), дополнительного реквизита чека программно-техн...
Готуємося до заокруглення сум готівки в чеках
views 28
Готуємося до заокруглення сум готівки в чеках Автор : Шевчук Михайло, податковий експерт З 01.07.2017 р., як ви, ймовірно, вже чули (про цю новину не сурмив хіба що ледачий) запрацюють нові правила заокруглення сум у чеках, продиктовані поступов...
Типові порушення, виявлені податківцями у 2017 році при перевірках РРО
views 32
Типові порушення, виявлені податківцями у 2017 році при перевірках РРО ДФС, на своєму офіційному сайті,  звертає увагу на те, що протягом 2017 року кількість зареєстрованих реєстраторів розрахункових операцій зросла на 20 тис. та склала 286 тис. З...
Чи обов’язкове проведення через РРО готівки, отриманої за продаж квитків у салоні автобуса
views 20
Чи обов’язкове проведення через РРО готівки, отриманої за продаж квитків у салоні автобуса Приймання виручки від комісіонера за продані квитки не є розрахунковою операцію, тому відповідно до п. 1.1 розділу ІІ Положення № 148готівка, що надходить до...
Якщо загубився фіскальний чек обновлено: Березень 1, 2018 автором: admin
Якщо загубився фіскальний чек

Підписатися на розсилку свіжих новин

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок