Не пропустіть!

Отримайте безкоштовний доступ до "ІНТЕРАКТИВНОЇ БУХГАЛТЕРІЇ" на 72 години та дізнайтеся як зекономити на передплаті 2420 грн!

Тільки до 22.07.2018

Print Friendly and PDF
Зарплата в інвалюті: дозволено чи заборонено?
Зарплата в інвалюті: дозволено чи заборонено?

Автор : Тубелець Олексій, головний спеціаліст відділу з питань регулювання трудових відносин Юридичного департаменту Мінсоцполітики

Чи можна працівникам госпрозрахункового підприємства — громадянам України встановити заробітну плату в іноземній валюті?

Заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу (ст. 94 КЗпП).

На території України заробітна плата працівників підприємств виплачується у грошових знаках, що мають законний обіг на території України (ст. 23 Закону про оплату праці). При цьому ст. 3 Декрету № 15-93 визначено, що єдиним законним засобом платежу на території України є валюта України, якщо інше не передбачене цим Декретом або іншими актами валютного законодавства України.

Ця вимога підлягає безумовному виконанню щодо працівників — резидентів України. Згідно з Указом Президента України «Про грошову реформу в Україні» від 25.08.96 р. № 762 національною валютою України є гривня.

Таким чином, підприємство не має права виплачувати працівникам — резидентам України заробітну плату в іноземній валюті. Це чітко встановлено на законодавчому рівні. Такі працівники можуть отримувати заробітну плату виключно в гривнях (якщо, звісно, її виплата провадиться не в натуральній формі).

При цьому чинне законодавство не містить положень, які прямо забороняють встановлення заробітної плати в іноземній валюті працівникам — резидентам України. Адже в наведених нормах мова йде саме про виплату заробітної плати.

Так, ч. 2 ст. 97 КЗпП визначено, що форми та системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами самостійно у колективному договорі з дотриманням норм та гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами.

<…>

Джерело: Податки та бухгалтерський облікне забудьте оформити передплату на улюблене видання!

Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати:







Читайте также

Звільнення: підстави, оформлення, належні виплати
views 16
Звільнення: підстави, оформлення, належні виплати (відповіді на запитання з семінару, що відбувся 24.05.2018) Остаточні розрахунки в разі звільнення Працівника прийняли на роботу 16 квітня 2018 р., а звільнили 3 травня 2018 р. Тривалість щорічн...
«Сумісник» не зобов’язаний повідомляти роботодавця про звільнення з основного місця роботи
views 16
«Сумісник» не зобов'язаний повідомляти роботодавця про звільнення з основного місця роботи Як відомо, працівник має право укладати трудовий договір на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не пере...
Індексація зарплати у червні та липні 2018 року
views 40
Індексація зарплати у червні та липні 2018 року При проведенні індексації заробітної плати працівників слід керуватися Законом про індексацію та Порядком № 1078. Проведення індексації здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, ...
Податківці розповіли про популярну схему для виведення готівки керівниками підприємств
views 49
Податківці розповіли про популярну схему для виведення готівки керівниками підприємств ДФС на своєму офіційному сайті,  повідомляє, що початку року за наслідками перевірок суб’єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші ...
Інформування про розмір зарплатні та її складові: право чи обов’язок роботодавця?
views 25
Інформування про розмір зарплатні та її складові: право чи обов’язок роботодавця? Нагадуємо, що роботодавець повинен при кожній виплаті заробітної плати ознайомлювати працівника з усіма нарахуваннями та відрахуваннями, які йому проводяться. ...
Зарплата в інвалюті: дозволено чи заборонено? обновлено: Березень 3, 2018 автором: admin
Зарплата в інвалюті: дозволено чи заборонено?

Підписатися на розсилку свіжих новин