Не пропустіть!

Читайте безкоштовно всі статті "ІНТЕРАКТИВНОЇ БУХГАЛТЕРІЇ" протягом 3 днів та зекономте при передплаті 2420 грн!

Тільки до 22.07.2018

Print Friendly and PDF
Засновник оплатив оренду наперед
Засновник оплатив оренду наперед

Засновник ТОВ «А» (зареєстроване 26.01.2018 р., платник податку на загальних підставах) уклав договір оренди та як фізособа 25.12.2017 р. сплатив ФОПу (ЄП, 3 група) за оренду офісу аванс на 2018 рік, підписав акт приймання-передачі. Постали запитання: 1) чи має право ТОВ «А» перебувати в цьому офісі, якщо орендар — ФО, засновник ТОВ «А», та 2) чи можна засновникові відшкодувати витрачені кошти за оренду офісу за рахунок ТОВ «А» та як це правильно оформити?

Чи може засновник орендувати офіс до створення ТОВ?

Однозначної відповіді на це запитання немає. Річ у тім, що ведення бізнесу диктує свої правила. I якщо підприємство ще не створено та не зареєстровано, проте засновники вже знайшли відповідні офісні приміщення, власник яких має кілька потенційних орендарів, то для новоствореного бізнесу periculum in mora1.

1 Зволікання небезпечне (лат.).

До речі, приміщення (комерційна нерухомість) здається в оренду із зазначенням у договорі мети оренди (призначення). Так, у предметі договору може бути сказано, що воно здається в оренду підприємству ТОВ «А» для ведення госпдіяльності та розміщення персоналу.

Оскільки йдеться про фізособу-підприємця (платника ЄП, 3 група, без ПДВ), то, як правило, такі договори мають місце та укладаються з такою комерційною умовою (розміщення підприємств) за бажанням орендаря.

Тому, на нашу думку, навіть якщо у договорі буде прописано «для ведення госпдіяльності» без зазначення конкретного підприємства, фізособа-орендар може орендоване приміщення:

1) використовувати як офіс для розміщення у ньому персоналу новоствореного ТОВ «А». На нашу думку, ніщо не перешкоджає використанню орендованого фізособою-засновником приміщення для ведення госпдіяльності ТОВ без відшкодування сплаченої орендної плати;

2) передати в суборенду новоствореному ТОВ «А» на умовах, визначених договором оренди (з дозволу власника або без нього) та повернути сплачені кошти.

Схвалення правочину, укладеного до створення ТОВ

Насправді доволі часто в таких випадках засновники після створення ТОВ з посиланням на приписи ч. 4 ст. 96 ЦКУ намагаються схвалити такі правочини своїми рішеннями на загальних зборах. Аналогічні вимоги містяться у ст. 8 Закону про госптовариства.

Але при цьому постає низка запитань:

<…>

Джерело: Дебет-Кредитне забудьте оформити передплату на улюблене видання!

Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку:






Читайте также

Що потрібно знати про цінники підприємцеві
views 24
Що потрібно знати про цінники підприємцеві Сьогодні ми поговоримо про цінники на товар у підприємця. Чи повинні вони бути? Які вимоги до них? Яка відповідальність за відсутність цінника? Хто цю відсутність перевіряє? І чи є мораторій на такі переві...
Касові операції у підприємця: чи є новини?
views 34
Касові операції у підприємця: чи є новини? Нещодавно* ми детально розібралися з новим Положенням про ведення касових операцій, але фокусувалися переважно на юрособах. А що ж підприємці? Щодо них традиційно є свої «заморочки». Отже, сьогодні на поря...
Інвентаризаційні надлишки для єдинника — оподатковуваний дохід?
views 29
Інвентаризаційні надлишки для єдинника — оподатковуваний дохід? Нещодавно БЗ у категорії 108.01.02 поповнилася черговою «забаганкою» фіскалів. Невраховані основні засоби, виявлені в ході інвентаризації, на їх думку, збільшують дохід єдинника-третьо...
Витрати, які виникли внаслідок природного убутку, не можна віднести до витрат підприємця-загальносистемника
views 27
Витрати, які виникли внаслідок природного убутку, не можна віднести до витрат підприємця-загальносистемника Чинними нормами ПКУ та Порядком ведення Книги обліку доходів і витрат (затверджений наказом Міндоходів від 16.09.2013 р. № 481) не передбаче...
Як самозайнятій особі робити виправлення в Книзі обліку доходів
views 33
Як самозайнятій особі робити виправлення в Книзі обліку доходів ДФС розглянула запит платника податку щодо включення до переліку витрат фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, сплачених сум податків, зборів, внесків та порядк...
Засновник оплатив оренду наперед обновлено: Лютий 28, 2018 автором: admin
Засновник оплатив оренду наперед

Підписатися на розсилку свіжих новин