Print Friendly and PDF
Кабмин обнародовал порядок блокировки налоговых накладных
Кабмин обнародовал порядок блокировки налоговых накладных

Публикуется на языке оригинала

Ввечері у суботу, 3 березня 2018 р., на «Урядовому порталі» опубліковано Постанову № 117 щодо подальшої роботи системи ризиків з ПДВ, яку було схвалено КМУ ще 21 лютого. Ця постанова набирає чинності через 15 днів з дня її опублікування

Нагадаємо, що проект цієї Постанови був розроблений спільно Мінфіном і ДФСУ. Забігаючи наперед, зауважимо, що затверджена КМУ постанова – це той самий проект. А отже, ті, хто ще не читав, як блокуватимуться ПН/РК далі і як можна буде відновити їхню реєстрацію, саме час прочитати наші статті!

Як повідомляє Мінфін, ця Постанова передбачає наступні зміни:

1) Для зменшення випадків зупинки реєстрації податкових накладних встановлюється «відсікаючий критерій» 3% та поріг обсягу постачання за місяць у розмірі 500 тис. грн.

2) Для малого та середнього бізнесу запроваджуються показники позитивної податкової історії. Податкові накладні з ризиковою операцією по платниках з позитивною податковою історією зупинятися не будуть.

3) Запроваджується електронний Реєстр зупинених ПН/РК, в якому платник в онлайн режимі зможе знайти інформацію щодо розгляду та статусу зупинених ПН/РК.

4) Для оперативності розгляду пояснень та документів передбачається створення комісій на регіональному та центральному рівні.  Якщо рішення комісій не зареєстровані протягом 7 робочих днів, зупинені  ПН/РК реєструватимуться в автоматичному режимі.

5) Допрацьована форма рішення про відмову в реєстрації. Зокрема, в рішенні буде зазначатися чітка вмотивована підстава відмови. У випадку ненадання та/або надання документів, які складені з порушенням законодавства, у формі буде зазначатися конкретний документ, якого це стосується.

Також Постановою КМУ від 21.02.2018 р. №117 врегульовується питання реєстрації ПН/РК для платників, по яких до 01.12.2017 року було зупинено ПН/РК та не подано пояснень та документів. Та два важливі моменти:

По-перше, критерії блокування ПН/РК має затвердити ДФСУ за погодженням з Мінфіном. І оприлюднити на сайті ДФСУ. Чого досі не було зроблено. Опублікована постанова містить лише ознаки тих ПН/РК, які не будуть блокуватися.

По-друге, протягом місяця з набрання чинності цієї постанови, Реєстр зупинених ПН/РК функціонує в тестовому режимі. Але це не означає, що блокувати будуть не одразу. Ні, просто протягом цього місяця рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК набувають чинності з дня їх приймання і надсилаються платнику без їх реєстрації в Реєстрі зупинених ПН/РК.

Після нетривалого громадського обговорення, цей проект був схвалений КМУ  і, нарешті, був оприлюднений на «Урядовому порталі».

Але, згідно з текстом постанови, вона набирає чинності через 15 днів з дня її опублікування. Та розміщення на сайті КМУ не є опублікуванням – ним є опублікування в офіційному друкованому виданні, такому, як «Офіційний вісник України», «Урядовий кур’єр». Як тільки це відбудеться, ми обов’язково повідомимо. Саме з цієї дати будемо рахувати 15 днів, після яких блокування ПН/РК запрацює знову.

Бикова Ганна

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Також читайте на цю тему тут 

Читайте также

Обжалуем в суде незаконную блокировку НН
views 17
Обжалуем в суде незаконную блокировку НН Когда другие способы борьбы с блокировкой НН не дают желаемого результата, не остается ничего другого, как обращаться в суд. Да, судебные тяжбы требуют сил и времени. Но, как показывает судебная практика, эт...
Жалобу на решения комиссий, принимающих решение о регистрации НН/РК можна подать в электронной форме
views 27
Жалобу на решения комиссий, принимающих решение о регистрации НН/РК можна подать в электронной форме Жалобы на решения комиссий, принимающих решение о регистрации НН/РК в ЕРНН или отказ в такой регистрации (далее - Жалоба), можно подать в электронн...
Определен порядок формирования перечня рисковых налогоплательщиков
views 36
Определен порядок формирования перечня рисковых налогоплательщиков Во исполнение п. 10 Порядка приостановления регистрации налоговой накладной / расчета корректировки в Едином реестре налоговых накладных, утвержденного постановлением КМУ от 21.02.2...
Антиблокировочная Таблица
views 51
Антиблокировочная Таблица Автор : Войтенко Татьяна, налоговый эксперт Избежать блокировки налоговых накладных (НН) и/или расчетов корректировки к ним (РК) наряду с «пропускными» признаками* позволяет Таблица данных плательщика НДС (Таблица). При к...
Реестр НН/РК, регистрация которых приостановлена, запущен в Электронном кабинете
views 39
Реестр НН/РК, регистрация которых приостановлена, запущен в Электронном кабинете ГФС ввела новый сервис в Электронном кабинете - отдельный Реестр налоговых накладных/расчетов корректировки, регистрация которых остановлена. Реестр размещен в открыт...
ВАЖНО! Кабмин обнародовал порядок блокировки налоговых накладных — 2018 обновлено: Март 4, 2018 автором: admin
ВАЖНО! Кабмин обнародовал порядок блокировки налоговых накладных — 2018

Подписаться на рассылку свежих новостей

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок