Не пропустіть!

Читайте безкоштовно всі статті "ІНТЕРАКТИВНОЇ БУХГАЛТЕРІЇ" протягом 3 днів та зекономте при передплаті 2420 грн!

Тільки до 22.07.2018

Print Friendly and PDF
Кабмин обнародовал порядок блокировки налоговых накладных
Кабмин обнародовал порядок блокировки налоговых накладных

Публикуется на языке оригинала

Ввечері у суботу, 3 березня 2018 р., на «Урядовому порталі» опубліковано Постанову № 117 щодо подальшої роботи системи ризиків з ПДВ, яку було схвалено КМУ ще 21 лютого. Ця постанова набирає чинності через 15 днів з дня її опублікування

Нагадаємо, що проект цієї Постанови був розроблений спільно Мінфіном і ДФСУ. Забігаючи наперед, зауважимо, що затверджена КМУ постанова – це той самий проект. А отже, ті, хто ще не читав, як блокуватимуться ПН/РК далі і як можна буде відновити їхню реєстрацію, саме час прочитати наші статті!

Як повідомляє Мінфін, ця Постанова передбачає наступні зміни:

1) Для зменшення випадків зупинки реєстрації податкових накладних встановлюється «відсікаючий критерій» 3% та поріг обсягу постачання за місяць у розмірі 500 тис. грн.

2) Для малого та середнього бізнесу запроваджуються показники позитивної податкової історії. Податкові накладні з ризиковою операцією по платниках з позитивною податковою історією зупинятися не будуть.

3) Запроваджується електронний Реєстр зупинених ПН/РК, в якому платник в онлайн режимі зможе знайти інформацію щодо розгляду та статусу зупинених ПН/РК.

4) Для оперативності розгляду пояснень та документів передбачається створення комісій на регіональному та центральному рівні.  Якщо рішення комісій не зареєстровані протягом 7 робочих днів, зупинені  ПН/РК реєструватимуться в автоматичному режимі.

5) Допрацьована форма рішення про відмову в реєстрації. Зокрема, в рішенні буде зазначатися чітка вмотивована підстава відмови. У випадку ненадання та/або надання документів, які складені з порушенням законодавства, у формі буде зазначатися конкретний документ, якого це стосується.

Також Постановою КМУ від 21.02.2018 р. №117 врегульовується питання реєстрації ПН/РК для платників, по яких до 01.12.2017 року було зупинено ПН/РК та не подано пояснень та документів. Та два важливі моменти:

По-перше, критерії блокування ПН/РК має затвердити ДФСУ за погодженням з Мінфіном. І оприлюднити на сайті ДФСУ. Чого досі не було зроблено. Опублікована постанова містить лише ознаки тих ПН/РК, які не будуть блокуватися.

По-друге, протягом місяця з набрання чинності цієї постанови, Реєстр зупинених ПН/РК функціонує в тестовому режимі. Але це не означає, що блокувати будуть не одразу. Ні, просто протягом цього місяця рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК набувають чинності з дня їх приймання і надсилаються платнику без їх реєстрації в Реєстрі зупинених ПН/РК.

Після нетривалого громадського обговорення, цей проект був схвалений КМУ  і, нарешті, був оприлюднений на «Урядовому порталі».

Але, згідно з текстом постанови, вона набирає чинності через 15 днів з дня її опублікування. Та розміщення на сайті КМУ не є опублікуванням – ним є опублікування в офіційному друкованому виданні, такому, як «Офіційний вісник України», «Урядовий кур’єр». Як тільки це відбудеться, ми обов’язково повідомимо. Саме з цієї дати будемо рахувати 15 днів, після яких блокування ПН/РК запрацює знову.

Бикова Ганна

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Також читайте на цю тему тут 

Читайте также

«Уменьшающий» РК разблокировали: уменьшаем налоговые обязательства
views 10
«Уменьшающий» РК разблокировали: уменьшаем налоговые обязательства В каком периоде поставщик должен уменьшить налоговые обязательства (НО), если расчет корректировки (РК) составлен и отправлен на регистрацию в одном периоде, но в результате блокиро...
Подаем «разблокировочные» документы
views 65
Подаем «разблокировочные» документы  «Разблокировочные» документы, в отличие от Таблицы данных, подают только по факту остановки регистрации НН/РК. Для того, чтобы эти НН/РК разблокировать. А вот от будущих блокировок они не спасают. О каких именно...
Общий механизм блокировки-2018
views 53
Общий механизм блокировки-2018 Второй круг «блокировки НН» запущен и идет полным ходом. И наша задача сегодня — разобраться с его порядками и процессами. Подумать и придумать, как предупредить и снизить риски блокировки. И, конечно же, как все-таки...
Образец Жалобы на решение комиссий ГФС о регистрации НН/РК в ЕРНН
views 98
Образец Жалобы на решение комиссий ГФС о регистрации НН/РК в ЕРНН Во избежание случаев некорректного заполнения Жалобы на решения комиссий, принимающих решение о регистрации налоговой накладной/расчета корректировки в ЭРПН или отказе в такой регист...
За полтора месяца работы новой СМКОР не остановлена ни одна НН крупных налогоплательщиков
views 58
За полтора месяца работы новой СМКОР не остановлена ни одна НН крупных налогоплательщиков Офис крупных налогоплательщиков ГФС, на своем официальном сайте, сообщает, что с начала работы новой системы мониторинга налоговых накладных (расчетов коррект...
ВАЖНО! Кабмин обнародовал порядок блокировки налоговых накладных — 2018 обновлено: Март 4, 2018 автором: admin
ВАЖНО! Кабмин обнародовал порядок блокировки налоговых накладных — 2018

Подписаться на рассылку свежих новостей