Print Friendly and PDF
Заполняем отчет по ЕСВ в месяце изменения статуса работника с основного на совместителя
Заполняем отчет по ЕСВ в месяце изменения статуса работника с основного на совместителя

Публикуется на языке оригинала

Працівник протягом місяця працював за трудовим договором спочатку за основним місцем роботи, а потім за сумісництвом. Як заповнити таблиці 5 та 6 звіту з ЄСВ? Розповіли у Пенсійному фонді

Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін (ст. 21 КЗпП).

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом (п. 1 Положення № 43).

Якщо застрахована особа протягом одного звітного періоду (місяця) звільнилася з основного місця роботи та працевлаштувалася на роботу за сумісництвом у межах одного страхувальника (роботодавця), то в таблиці 5 звіту з ЄСВ відображають два записи:

  • у першому рядку у графі 7 «Категорія особи» зазначається категорія особи 1 (найманий працівник з трудовою книжкою), а у графі 11 — дата закінчення трудових відносин (звільнення з роботи);
  • у другому рядку у графі 7 зазначається категорія особи 2 (найманий працівник без трудової книжки), а у графі 11 — дата початку трудових відносин (прийняття на роботу).

У таблиці 6 звіту з ЄСВ відомості про нарахування заробітної плати (доходу) стосовно такої застрахованої особи відображаються одним рядком, у якому зазначається сума заробітної плати (доходу), нарахована за час роботи за основним місцем працевлаштування, плюс сума заробітної плати (доходу), нарахована за час роботи за сумісництвом, а в реквізиті 22 зазначається «1» («так»).

У реквізиті 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця» цієї таблиці зазначається інформація про кількість календарних днів тривалості трудових відносин у звітному місяці лише в одному рядку, де відображено дані про суми нарахованої заробітної плати за основним місцем роботи.

Валентина Боршовська,

заступник директора Департаменту інформаційно-аналітичних систем та електронних реєстрів Пенсійного фонду України

****

Від редакції “ДК”: Насамперед зазначимо, що Порядком № 435 не встановлено окремих правил щодо заповнення таблиці 6 звіту з ЄСВ у такому випадку.

Але в іншому своєму роз’ясненні ПФУ розповідало про інший алгоритм заповнення таблиці 6 у випадку зміни сумісництва на основне місце роботи без припинення трудових відносин протягом звітного періоду. Вважаємо, що його можна й навіть краще використовувати у разі набуття статусу сумісника через звільнення з основного місяця роботи в межах одного підприємства.

Зокрема, вони вважали, що у таблиці 6 звіту з ЄСВ щодо однієї застрахованої особи допускається декілька записів.

Також вони доводили, що зазначена таблиця містить реквізит 20 «Ознака наявності трудової книжки (1 — так, 0 — ні)». У цьому реквізиті заповнюється значення «1», якщо особа працює на підставі укладеного трудового договору із оформленням трудової книжки та із занесенням до неї запису про працевлаштування, або значення «0» — якщо особа працює за сумісництвом.

На підставі цих особливостей ПФУ надав такі рекомендації: “Тому у випадку зміни сумісництва на основне місце роботи без припинення трудових відносин протягом звітного періоду для такого працівника в таблиці 6 звіту за формою № Д4 необхідно заповнювати два рядки. У кожному з них слід окремо зазначати суму заробітної плати й нарахований єдиний внесок як для основного працівника та як для сумісника (зазначивши у графі 22 відповідну «Ознаку наявності трудової книжки»). У графі 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця» зазначається інформація про кількість календарних днів трудових відносин у звітному місяці лише в одному рядку, де відображено дані про суми нарахованої зарплати за основним місцем роботи.”

Тож наразі маємо дві протилежні точки зору від ПФУ. Тому кожному роботодавцю у разі потреби краще за все звернутися до ПФУ за індивідуальною консультацією з цього приводу та діяти вже за нею. 

Источник: Вісник. Офіційно про податкиДебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Читайте также

Отчет по ЕСВ: правила формирования и порядок подачи
views 106
Отчет по ЕСВ: правила формирования и порядок подачи Публикуется на языке оригинала Правила формування та подання Звіту ЄСВ Звіт до органів доходів і зборів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на о...
Таблица 6 Отчета по ЕСВ: коды типов начислений «2» и «3»
views 139
Таблица 6 Отчета по ЕСВ: коды типов начислений «2» и «3» В прошлый раз мы с вами выяснили, что ошибки в суммах выплат (зарплаты, больничных, декретных), допущенные при их расчете, не являются ошибками для целей ЕСВ. При их отражении коды типа начис...
Доначислена или сторнирована зарплата: заполняем таблицу 6 Отчета по ЕСВ
views 97
Доначислена или сторнирована зарплата: заполняем таблицу 6 Отчета по ЕСВ Доначислена зарплата Ситуация 1. Бухгалтер предприятия в текущем месяце обнаружил, что в предыдущем месяце занизил сумму зарплаты работника (неверно рассчитал ее сумму за фак...
Практические советы по заполнению отчета по ЕСВ
views 92
Практические советы по заполнению отчета по ЕСВ Публикуется на языке оригинала Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області повідомляють, що правила формування та подання Звіту з Єдиного соціального внеску, врегульовано відповідно до По...
Как исправлять ошибки в Отчете по ЕСВ за предыдущие периоды
views 91
Как исправлять ошибки в Отчете по ЕСВ за предыдущие периоды Таблица 6 приложения 4 (Отчет по ЕСВ) предназначена для формирования страхователем в разрезе каждого застрахованного лица сведений о суммах начисленной ему заработной платы (дохода) в отче...
Заполняем отчет по ЕСВ в месяце изменения статуса работника с основного на совместителя

Подписаться на рассылку свежих новостей